Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Einstein és Hawking? Többi lent

Einstein és Hawking? Többi lent

Figyelt kérdés

2 kérdésem lenne

1: olvastam egy olyan cikket ahol Einstein relativitáselméletével foglalkoztak és azt írták, hogy ha egy adott tömeget tovább gyorsítunk a fénysebességnél akkor a sebesség tömeggé alakul na most ugyebár E=mcc és ha az egyik úgy mond "c" helyére nem c-t írunk hanem 1-től nagyobb számot akkor is gyorsabb lesz mint a fény sebessége szóval az a kérdésem, hogy ezt így rosszul gondolom?


2: néztem egy filmet aminek az a címe, hogy Stephen Hawking: a nagy terv 1. rész (ha érdekel valakit)azt állítja/mondja, hogy a fekete lyukakhoz van köze az univerzum kialakulásának és részletesen elmond mindent benne, nekem az lenne a kérdésem hogy akkor ezt Ő úgy képzeli el mint például a vízkörforgását, hogy a fekete lyukban lett az univerzum és abban az univerzumban pedig lesz a többi fekete lyuk és így tovább?


lehet nagy hülyeség ez a 2 kérdés de egy ideje ez jár a fejemben és hátha tudja itt valaki a választ sőt tuti tudja valaki :D



2015. ápr. 23. 22:08
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"a fekete lyukak hawking szerint elbomlanak, nem lehet az univerzum egy fekete lyuk szingularitása

döntse el mit akar"


Hawking az egyik filmjében ezt, a másikban azt mondja. Mintha minden egyes filmjével saját maga állítására akarna rácáfolni. Amúgy tényleg nagyon lebutítják a jónépnek ezeket az ismeretterjesztő filmeket, és telenyomatják töltelék dumával, meg mondatismétlésekkel, ahelyett, hogy kicsit pörgősebben elpróbálnák mondani a valóságot, vagy legalábbis kicsit valósághűbb megszólalásokkal, és néhány számítással megspékelve adnák le a műsört. Ehelyett kapunk egy unalmas, lassú, elferdített történetet. Pedig én úgy gondolom, hogy aki ilyeneket néz, és érdekli az ilyen téma, akkor az képes lenne a komolyabb szinten lévő filmeket is megérteni. Azért ennyire nem dedósok az emberek (legalábbis azok nem, akiket érdekel ez a téma).

2015. ápr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!