Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » SOS! Államvizsga, külső...

SOS! Államvizsga, külső bíráló által javasolt kérdés: Milyen nehézfém fordul elő természetes körülmények között a határértéket meghaladó mértékben talajainkban, ez milyen élelmiszerlánc-biztonsági kockázatot rejt magában?

Figyelt kérdés
Nem tudom mire gondol most drága külső bíráló. Elég komoly szakirodalmi áttekintést végeztem, Csathó, Kádár munkáit kívülről fújom, itt van előttem, de így konkrétan nem említik egyik nehézfémmel kapcsolatban sem, hogy na ez természetes (nem antropogén!) körülmények között is jellemzően határérték felett van talajainkban. Kérlek segítsetek, vajon mire gondolhatott? Köszönöm.

2015. jún. 8. 17:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ajánlom a 6. fejezetet, szerintem segíthet!


Nehézfém: 5g/cm3-nél nagyobb sűrűségű fémek. Ez definíció, államvizsgán ehhez jobb alkalmazkodni, nem a laborszlenghez...

2015. jún. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ólom, higany, arzén
2015. jún. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!