Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy kell megoldani ezt az...

Hogy kell megoldani ezt az egyenletrendszert?

Figyelt kérdés

Először pivotálásra gondoltam, de nem tudom úgy megoldani, mert egyel kevesebb egyenlet van, mint kéne.


2a+3b+8c+6d-4e=18

a+2c+d+3e=4

-3a+5b-3c+9d-33e=1

-4a+b-7c+6d-16e=-13



2016. jan. 9. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel 5 ismeretlened van, de csak 4 különböző (nem egymásból származtatott) egyenleted, így "csak" arányokat fogsz tudni megállapítani eredményként, konkrét értékeket nem. Tehát annyit fogsz tudni eredményként felmutatni, hogy mondjuk a=5b, b=1,85c, stb. (Persze ezek csak has számok amiket írtam, de remélem érthető a dolog.)
2016. jan. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Fibonacci ***** válasza:

Számításaim szerint, ha az "e"-re vezetjük vissza a többit, akkor az

a = 2 + e

b = 2 + 6e

c = 1 - 2e

d = 0

általános megoldás jön ki.


Lehetne az "e" helyett az "a", "b", "c" bármelyikével (csak "d"-vel nem) generáltatni az összes megoldást.

Az "e" helyébe bármilyen számot helyettesítve kapunk egy (partikulárisnak nevezett) megoldást, de "d" mindig 0 lesz.

Pl.

a=2 b=2 c=1 d=0 e=0; vagy

a=0 b=-10 c=5 d=0 e=-2; vagy

a=3 b=8 c=-1 d=0 e=1; vagy

a=1 b=-4 c=3 d=0 e=-1; stb.

2016. jan. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!