Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen anyagból áll vagy...

Nontau kérdése:

Milyen anyagból áll vagy állhat a fekete lyuk? Az általunk ismert anyag evolúciójából, bomlásából, átalakulásából? , vagy egészen más közelítés lehet helyes?

Figyelt kérdés

2016. szept. 24. 13:57
1 2 3
 11/30 Mojjo ***** válasza:
100%

@9: persze, hogy van, ki mondta, hogy nincs :) És ahogy Wadmalac is írja, azért kutatunk, és az említett központok is azért vannak, hogy válaszokat kapjunk arra, amit még nem tudunk. Egyes valaszokat hosszabb időbe tellik megtalálni, mint másokat, de ez nem ok arra, hogy ne kutassuk őket, sőt, ez pont arra ok, hogy még lelkesebben kutassuk őket.

(Tudod, "We choose to do these things not because they are easy, but because they are hard." Ha érdekelnek az űr titkai, tudod kitől idéztem :) Mindenesetre ide is nagyon találó.)

2016. szept. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Azt gondolom tudom de ennek a gondolatnak inkább politikai üzenete van, ami nem meglepő hiszen politikus mondta. Transzcendens létezésére utaló méréseket valóban nem végeztek és nem is találtak, ez sztem a tudomány malmára kéne, hogy hajtsa a vizet és léte, nem léte közti vitát legalább némileg alátámassza. Sajnálattal kell tudomásul vennem, hogy elképzelésem miszerint a fekete lyuk a hagyományos anyagból alakulhat ki nem tudományos, elképzelésem futurisztikus és elektron csillag sem létezik./pedig olyan jól hangzik/
2016. szept. 26. 16:31
 13/30 Mojjo ***** válasza:
@12: le a kalappal - teljesen őszintén! A legtöbben, ha beleragadnak valami téveszmébe, nem képesek kijönni belőle. Szóval gratu és fejlődsz! :)
2016. szept. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Tisztelt netes kalózok. Sajnos egy szavatokat sem hiszem!!!

A fekete lyuk akkor keletkezik, ha Napunkénál jóval nagyobb tömegű csillag elégette fűtőanyagát és összeroskad. Tehát az általunk ismert csillag anyagából lesz a fekete lyuk!! Milyen módon?, hogyan? senki nem tudja!, de annak tényét tagadni, hogy csillagból lett botorság. Hawking szerint keletkezhetett Ősrobbanáskor is. A lényeg valamikor az általunk ismert téridőben születtek, érdekes megmagyarázhatatlan fizikájukkal együtt.

Kérem fentiek filozófiai tényszerűségének figyelembe vételével a személyeskedést mellőzni szíveskedjetek.

2016. szept. 27. 12:07
 15/30 Wadmalac ***** válasza:

Amúgy ki kételkedett benne, hogy anyagból, méghozzá csillaganyagból lesz?


Mintha a kérdés az lett volna, hogy mikor már létezik a fekete lyuk, AKKOR miből van. És az eddigi kommentek, vita erről szólt.

Az, hogy most miből van, az nagyon nem az, amiből lett.

Gondolom ez a rész nem igényel jelentősebb bizonygatást.

2016. szept. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Mojjo ***** válasza:
@14: ezt kinek írtad? Nem látom, hogy itt bármelyik hozzászólásra passzolna válasznak. Vagy azóta a moderátorok törölték azokat a hozzászólásokat?
2016. szept. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Wadmalac ***** válasza:
Én is kicsit belecsodálkoztam a kirohanásba. :D
2016. szept. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Mojjo ***** válasza:
@17: velem is esett már meg itt olyan, hogy valaszoltam valakinek jó kifejtősen, aztán pár percre rá a moderátorok törölték azt a hozzászólást, amire reagáltam, az enyém meg ottmaradt, szóval utána aki csak olvasta, frankón hülyének nézhetett :D Szóval ha ilyen levegőben lógó, sehova nem passzoló reagálásokat látok itt, már gyanakszom, hogy ugyanez történhetett :)
2016. szept. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Cerevisiae ***** válasza:

@Mojjo


Bár én evolúciótagadókra specializáltam magam, de most nem bírom megállni, hogy ebbe ne szóljak bele...


Írod: "@12: le a kalappal - teljesen őszintén! A legtöbben, ha beleragadnak valami téveszmébe, nem képesek kijönni belőle."


Hááát, szvsz. elbeszéltek egymás mellett. Te a vitapartneredet "feleslegesen" dicsérted, ugyanis ő szó szerint vette, amit írtál az #1-ben: "4,NEM tudjuk, miből áll egy fekete lyuk.". Azt hiszi, hogy azt állítod, hogy a csillag összeomló anyaga HELYÉN keletkezik valami semmiből keletkezett olyan új dolog, amire te azt írtad, hogy talán már anyagnak se lehetne nevezni.


:)


Tehát nem azt érti a mondandód alapján, hogy a Nap anyaga alakul át valami olyanná, amit már talán anyagnak se lehet nevezni.

2016. szept. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Cerevisiae ***** válasza:

"Tehát nem azt érti a mondandód alapján, hogy a Nap anyaga alakul át valami olyanná, amit már talán anyagnak se lehet nevezni."


Pontosabban olyan csillag, aminek a mérete ez ügyben megfelelő... na.

2016. szept. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!