Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tudom megnézni a világ...

I3u[R]n kérdése:

Hol tudom megnézni a világ összes faját?

Figyelt kérdés
Akár felsorolásba, evolúciós sorrendbe, mi miből alakult ki stb.

2016. okt. 29. 12:29
1 2
 11/15 Tom Benko ***** válasza:
Amint nem mobilneten leszek, megkeresem a forrást. Ha jól emlékszem, főleg a felépítés és méret a fő akadály, a mesterséges megtermékenyítés talán még ment.
2016. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
No ez is egy jó kérdés, hogy mit veszünk külön fajnak. Azokat, amik már mesterségesen sem keresztezhetőek, vagy azokat is, amelyeket elvben ugyan lehetne még keresztezni, de a természetben már nem működik a dolog (lásd a példát, dán dog - csivava).
2016. okt. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Tom Benko ***** válasza:

Hirtelenjében ezt találtam: [link]


Eszerint a dán dog anya megtermékenyíthető csivavával, csak létra kell neki, a kölyköket meg külön cumisüvegből etetni, mert túl kicsik az emlőkhöz. A fordított eset reménytelen, a csivava nőstény kisebb, mint a magzat feje...


Szóval tévedtem, a két kutya elméletileg még képes életképes utódot létrehozni, csak éppen felnevelni nem, csakis külső segítséggel.


Mindazonáltal egy kutyákat nem ismerő ember simán két külön fajba sorolná őket. Azért még keresek tovább.

2016. okt. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Tom Benko ***** válasza:
Hopp, közben ráakadtam az előző forrásom kritikájára is: [link] Egyre jobb. :D
2016. okt. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Tom Benko ***** válasza:

[link]


És kitérnek kicsit a fajok problémájára is.

2016. okt. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!