Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek milyen neurológiai...

Szerintetek milyen neurológiai, pszichológiai, agykutatási áttörések várhatóak ebben az évszázadban?

Figyelt kérdés

Még mindig relatíve keveset tudunk az emberi agy működéséről, olyan kifejezést is hallottam rá, hogy jelenleg a legbonyolultabb ismert struktúra az ismert Univerzumban.


Szerintetek milyen dolgokra fogunk rájönni az emberi elmével kapcsolatban a XXI. században?



2016. nov. 30. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem értek hozzá, de remélem hogy minnél több pszichés betegségre, pl. skizofréniára gyógymódot találnak.


(Azért is í rtam, hogy vissza találjak)

2016. dec. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szimeon ***** válasza:
Úgy hallottam, hogy rengeteg erőforrást mozgósítanak azért, hogy megtudják, miként lehetne törölni egyes emlékeket. Pl. dolgozók emlékeit a munkahely titkos adataival kapcsolatban. Szerintem ezen a téren várhatóak pozitív eredmények.
2016. dec. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%

Elnézve hogy a kutatási eredmények és a kutatási technológiák is exponenciálisan fejlődnek,nem látom esélytelennk az olyan sci fi-be illő technológiák eljövetelét még ebben az évszázadban,mint a teljes értékű művégtagok idegrendszerhez való csatlakoztatása.Amik azon túl hogy képesek a hiányzó végtag mozgás béli szerepét helyettesíteni,képesek lennének érezni is,ugyan olyan kifinomultan mint a valós végtagok.

De ugyan ez a helyzet a hallás,látás sérültekkel is. Szerintem egy emberöltőn belül már valóban az emberi hallást és látást megközelítő,ha el nem érő implantok kerülnek majd bevett orvosi eljárássá.


Aztán ott vannak kommunikációs technológiák,és a már régen rebesgetett agyra kapcsolódó számítógépes hálózatok. Ez egy nagyon sötét jövő magját hordozza magában,de ennek is elég komoly esélyeket látok.


Pszichológia terén remélem egy sokkal inkább biológia,kémia központú tudomány fog kibontakozni,és nem csak a statisztikai alapon megfigyelésekre támaszkodó pszichológia fog tovább élni.

Jó lenne egészében átlátni hogy milyen agyterület,milyen akciós állapotai,milyen neurotranszmitterek felszabadulása vált ki egyes viselkedésmintákat,kórállapotokat.

Ebben azért reménykedek különösen mert OCD beteg vagyok,valamint mániás depressziós.

elnézve hogy a modern társadalomnak mekkora problémát jelent az öngyilkosság ,mint népbetegség (Dél.Korea: 100 000 emberből közel 50 öngyilkos,azaz,kb 2000 emberből 1) e téren is fejlődhetne a világ.

Lehet végül Aldous Huxley Szép új világában találjuk magunkat,ahol a szóma tabletták biztosították a társadalom boldogságát.


És akkor ott van a hadászat,információszerzés,kémkedés,és vallatás,amiről a köznapi tudomány nem tud,vagy nem adhat ki adatokat.

Ki tudja,lehet jelenleg is folynak éppen olyan morálisan kérdéses kutatások,mint az MKUltra,vagy hasonlók...

2016. dec. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!