Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kurzweil a szingularitás...

Kurzweil a szingularitás elérését 2045-re jósolja, és úgy becsli, hogy ekkorra szerinte a nem biológiai intelligencia egymilliárdszor erősebb lesz, mint az emberiség teljes intelligenciája ma. De a szingularitás nem azt jelentené, hogy végtelenszer?

Figyelt kérdés

2016. nov. 30. 22:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"az új gépeden nem próbált senki még agyat szimulálni"


"ui: programozóként remélem csak gyors felindulásból írtál ilyen teljesen alap nélküli rossz logikai érvelést, mint egy laikus"


Szóval szerinted a mesterséges intelligencia létrehozásának az a módja, hogy egy számítógépen szimulálunk egy másikat. És te programozó vagy! Én meg laikus. Értem.

2016. dec. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

"Szóval szerinted a mesterséges intelligencia létrehozásának az a módja, hogy egy számítógépen szimulálunk egy másikat. És te programozó vagy! Én meg laikus. Értem."


Az agy is egyfajta számítógép, de nem az a fajta, amilyeneket ma használunk, teljesen más az architektúrája. Ha tudunk jobbat, akkor kitalálhatunk jobbat, akár hardverben akár szoftverben, de ezt leírtam. Monjuk ha kitalálunk jobb hardvert, az is a természetet fogja utánozni valószínűleg, azaz szimulálni. Kurzweil becslése azonban a szükséges számítási kapacitásról a legrosszabb esetre vonatkozik, amikor nem vagyunk elég kreatívak és a maihoz hasonló hardveren szimuláljuk a hálózatosan működő neurális dinamikát. Az agy esetében a hardver és a szoftver valójában összemosódik így értelmetlenség a szimuláció is bizonyos értelemben, azaz a kérdés valójában az, hogy az MI egy mesterséges agyszerű másolat lesz-e, avgy valami tök más. Valószínleg, hogy a természet utánzása a célravezető ebben a problémában is, mint sok másban, de legalábbis azt tudjuk róla, hogy ez egy elviekben járható út. Én nem mondtam, hogy mi a létrehozás módja, nem én fogom kitalálni, de ez egy járható út, és ezt becsüli Kurzweil is, mert mást nem tud, és egyébként meg egyáltalán nem hülyeség a leírtaknak megfelelően.

2016. dec. 4. 14:46
 13/18 A kérdező kommentje:
ui: az egy számítógép értelemben, minden egy számítógép, amit a fizika vezérel. Számítógép a természet minden jelensége, amiben a természeti törvények által meghatározott dinamika vezérli a gépet. Ilyen értelemben mi értelme van szimulálni a természet bármely jelenségét? Mi értelme a tudománynak? És mi értelme a számítógépeknek? És sorolhatnék ezernyi műszaki alkalmazást, akár életmentő orvosi alkalmazásokat és eszközöket, amikben a mesterséges szimulációknak jelentőségük van. Az érvelésed megint teljesen logikátlan.
2016. dec. 4. 14:51
 14/18 anonim válasza:
67%

A szingularitás itt azt jelenti, hogy az ember számára követhetetlenné válik a technológiai fejlődés üteme, tehát gyakorlatilag tényleg végtelenné válik.

Vagy te el tudod képzelni, hogy egy akkora elme, ami milliárdszor okosabb a ma élő összes embernél együttvéve, az mégis mikre gondol? Miket talál ki? Mik jutnak eszébe?

Ez gyakorlatilag egy isten lesz, ha létrejön.

2016. dec. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
A szingularitás ezen megfogalmazása legfeljebb a laikusoknak szól, szerintem ez egy viszonylag jól definiálható technikai fogalom és nem kell ilyen szubjektív dolgokat belekeverni, arról nem is beszélve, hogy nem jól definiált, mi az hogy az ember által jósolható, vagy követhető. Miért te most tudod követni a technikai fejlődést? Egy hétre előre tudod követni, vagy egy évre, vagy egy évtizedre? ez mit jelent?
2016. dec. 5. 18:23
 16/18 Wadmalac ***** válasza:

Alapból a technikai fejlődést, mint grafikon felrajzolni is csak szubjektívan lehet. Ez nem egy fizikálisan mérhető mértékegység.

Persze, ki lehet találni bármi számszerűsítést, például a hetente beadott szabadalmak száma stb., de ez mind olyan mutató, ami esetleg tendenciákat mutathat, de semmiképpen sem fizikálisa visszaforgatható, számszerűen következtetésekre alkalmas dolgot.

Kurzweil kitalált egy saját mutatószámot, de ettől még ez nem lett egy objektív mérés.

2016. dec. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy Kurzweil találta-e ki, de a szingularitás éppen arról szól, hogy lényegében nem kell mutató, hanem a dinamika alapján az jön ki, hogy végtelen lesz véges időn belül, mindegy a skálázás.
2016. dec. 6. 20:38
 18/18 Wadmalac ***** válasza:

"a dinamika alapján az jön ki, hogy végtelen lesz véges időn belül"

Na ez az, ami egy függvénygrafikon esetén működik, de egy fizikai világban nem. Elmélet és gyakorlat.

2016. dec. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!