Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire reális cél, ha...

Mennyire reális cél, ha paleoantropológus szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Gimi után milyen karra, szakra kell jelentkezni?


Miből érdemes emelt érettségit tenni?


Valamint ez egyálltalán mennyire reális cél?



2016. dec. 1. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyértelműen földtudomány szakra kell menned, hiszen ott tanulhatsz geológiát, paleontológiát és meteorológiát is egyszerre.

Ezen a szakon érdemes tudni a matekot, fizikát, kémiát és infót. Én a helyedben ezekből szemezgetnék. (Bár emelt nem kell, de a több pont miatt érdemes.)

De mellete lehet még biosz is, bár annak ott kevesebb hasznád veszed.


Célnak reális, hiszen el lehet érni. Csak tanulni és melózni kell érte. Érdemes külföldben is gondolkodni.

2016. dec. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

*Ja hopsz, antropológiát valamiért félreolvastam. Mindegy, a szak ugyanaz.


De akkor kiegészítem, hogy mehetsz biológia szakra is. Mert antropológiát ott tanulhatsz. Oda viszont egy erős kémia és biosz alap kell. Szóval erre gyúrj rá. Eltén az első évben kritérium tesztek vannak belőlük, ha nem mész át, akkor kiraknak.

2016. dec. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%
És miből akarsz majd megélni ???
2016. dec. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szimeon ***** válasza:
Biológiát felejcsed el - ott a mikrobiot nyomják ezerrel, embertanról semmit sem hallhatsz. Földrajz eszedbe se jusson - a középiskolai anyagot ismétlik csökkentett tartalommal. Ami itt jó lehet az a geológia. Ott van kifejezetten őslénytani szakosodási lehetőség. Ők inkább ősállatokkal foglalkoznak. Kiindulásnak viszont ez is jó. Az embertani részt valahol az orvosin kellene elsajátítani hozzá. Nem kell okvetlenül orvosnak tanulnod, van ott sokféle szak - az az igazság, hogy ott nem vagyok ismerős, tehát nem tudok konkrétan ajánlani valamit. Azt tudom, hogy a valódi antropológusok (nem a játékszakma kultúrantropológusok), tehát az igazi emberalaktannal foglalkozó szakemberek mind végeznek valamilyen orvosegyetemi szakot, szakirányt.
2016. dec. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"És miből akarsz majd megélni ???"


Mondotta Kőműves Kolompár majd egy jó anyázás után visszaült valóvilágot nézni.

2016. dec. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"ott a mikrobiot nyomják ezerrel"


Ez is igaz, de Eltén pl. tutira vannak antropológia témájú órák.

És ha ezek még érvenyesek, akkor bio szakon belül vannak:

[link]


Habár én múltkor, amikor még oda jártam, biosz szakosként tudtam volna felvenni földtudományos tárgyat is...akkor gondolom megy fordítva is.

2016. dec. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 polarbeer ***** válasza:

Volt ELTE bioszosok... volt ELTE bioszosok mindenütt! :D


Az előző válaszoló jól írja a tárgyakat, szakokat és a célok realitását.


Kicsit talán hangsúlyoznám azt, hogy ez a téma, mint a biológia ill. a földtudomány jelentős része KUTATÓI TÉMA, tehát akkor ajánlom, ha szeretnél ténylegesen kutatni, új, néha igencsak apró dolgokat felfedezni, cikkeket írni, konferenciákra járni, hasonló érdeklődésű emberekkel nemzetközi fórumokon (angol nyelv!) beszélgetni.

A paleoantropológus - ha jól tudom - konkrétan igen ritkán jár ki terepre, ásatásokra. Legtöbbször nagy dobozokban megkapja az előkerült csontokat, majd az előkerült anyagot számolgatja, méricskéli, az eredményeiről jegyzőkönyvet vezet, rengeteg, főleg angol és német nyelvű szakirodalmat olvas, és a következtetéseit kutatótársaival vagy egyedül tudományos folyóiratokban publikálja.

A kutatásokra szánt pályázati pénzek (ez sok esetben a fizetésed akár 80 - 100 %-a is lehet!!) előteremtése előfordulhat, hogy nagyon nehéz, de ha te vagy a legjobb, akkor egyáltalán nem lehetetlen! Hajrá! :)


Üdv.:

polarbeer

2016. dec. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!