Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez bizonyítja a lamarckizmus...

Ez bizonyítja a lamarckizmus helyességét?

Figyelt kérdés

A szerzett tulajdonságok is örökölhetők,erre a neandervölgyi ember a bizonyíték.

A neandervölgyi jórészt vadászatból tartotta fenn magát,ezért a testfelépítése robusztusabb és nehezebb a ma élő emberénél.

Mellesleg itt jön a csavar. A neandervölgyieknek már gyermekkorban(2-6 év) vastagabb volt a csontozata és szélesebb a válla,ezt a csontleletek is bizonyítják,pedig a neandervölgyiek csak 17-20 éves koruktól kezdtek el vadászni,tehát a vadász-életmódhoz való alkalmazkodást támasztja alá.



2017. jan. 7. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem támasztja alá a lamarckizmust. Csak annyi történt, hogy a gyengébb felépítésű egyedek nem tudtak olyan jól vadászni nagyvadra ezért nem éltek sokáig. Másrészt az erősebb testfelépítésűek több zsákmányt tudtak ejteni és így ők is tovább éltek és több utódot is felnevelhettek.
2017. jan. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen,mindig a legerősebb éli túl,de a neandervölgyinek és elődének,a heidelberginek is jobb volt a fizikuma,mint a ma élő embernek vagy a homo erectusnak,igaz,mi kevesebbet vadásztunk,de ennek ellenére ugyanúgy szelektálódtunk.

Ez bizonyítja,hogy a vadász-életmód elősegítette az erős testalkatot a szerzett tulajdonságok révén.

2017. jan. 7. 18:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem a legerősebb él túl, hanem a legalkalmazkodóbb. A neandervölgyi esetében az erős testalkat volt az előnyös, mert nagyvadra vadászott és hideg helyen élt. Mi is vadásztunk, de melegebb helyen éltünk, így a véknyabb testalkatnak is voltak előnyei, ezért nem szelektálódott ki.
2017. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És az erős testalkat miért előnyös hideg éghajlaton? Persze a nagy testtömeg valóban hasznos,de az csak zsír,nem? Különben mi is vadásztunk nagyvadakra.
2017. jan. 7. 20:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Zömökebb, kisebb a testfelület, lassabban hűl ki. Ha pedig a lamarckizmus működik, akkor mit gondolsz, miért nem működött nálunk, miért csak a neander-völgyinél?
2017. jan. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem van valami igazság a lamarckizmusban. Tehát ha pl. te matematikával foglalkozol akkor szerintem a gyerek is fogékonyabb lesz rá. Vagy vannak sportoló családok akiknél több generáció is sikeres ugyan abban.
2017. jan. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy értem ugyanabban a sportágban. Szerintem valószínű, hogy így az utód valamennyire felkészül az aktuális követelményekre.
2017. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

A lamarckizmus hamisságát ilyen viszonylatban nem nagyon lehet megfogni, hiszen sokezer év alatt az evolúció szelekcióval is létrehozhatja azt a tulajdonságot, ami lamarcki szemszögből szerzettnek tűnhet, elég nehéz ilyen esetben egyértelműen evolúciós eredményeket kiemelni a lamarcki öröklődés gyanújából.

Ha a lamarckizmus működne, akkor a szelekciós hatások változásainál sokkal gyorsabb és nagyobb mértékű változásoknak kéne megjelennie, egyértelműen egyedek élete folyamán szerzett tulajdonságokra.


Jelen esetben szerintem a leghalványabb mértékben sem kerülhet gyanúba a lamarcki öröklődés. Annak felvetése szerintem az ok és okozat felcserélődése.

2017. jan. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!