Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elméleti kérdés: bunkerben...

Elméleti kérdés: bunkerben vízből oxigén?

Figyelt kérdés
Az az ötletem, hogy valakinek adott egy bunker vagy pince és van lent víz,generátor, és úgy mennyire életképes, hogy pár liter vízbe beledugod a működő generátorból egy kábelt és így lebomlik hidrogén és oxigénre. Ez így mennyire életképes?? Hidrogén belélegzése okoz valami bajt? Tekintsetek el a nyílt lángtól. Vagy szétválasztani, hogy lehetne a kettő értékes gázt?

2017. jan. 21. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A generátort mi hajtja? Ha atomenergia, akkor jó!
2017. jan. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Maradjunk reálisak... és pénztárca barátok dízel vagy benzin vagy gázüzemű aggregátor. De nem ez a lényeg a kérdés a légzésre utal. le van írva
2017. jan. 21. 19:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy a benzines aggregátorod is fog oxigént fogyasztani, így amíg az elektromosság kérdését nem oldod meg, addig nem fog működni.
2017. jan. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na látod erre pont, hogy nem gondoltam
2017. jan. 21. 20:17
 5/11 A kérdező kommentje:
Na látod erre pont, hogy nem gondoltam!!!
2017. jan. 21. 20:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul egy valamirevaló aggregátor lényegesen több oxigént fogyaszt, mint amennyire neked szükséged van. De ha veszünk egy olyan generátort, amelyiknek azonos az oxigénfogyasztása a tieddel, akkor meg nem képes annyi oxigént termelni, amennyire neked szükséged lenne. Innentől bukott az egész kérdés, hiszen egyszerűbb neked belélegezned azt az oxigént, amivel az aggregátort hajtanád, és akkor legalább nem kell hallgatnod a kerepelését meg szagolnod a benzinszagot.


Egyébként a keletkező hidrogén és oxigén viszonylag könnyen szeparálható, ha rendelkezésedre áll elegendő nejlonzsák. Az elektródákat elég távol kell egymástól elhelyezni, az egyiken fejlődik az oxigén, a másikon a hidrogén - amelyiken a hidrogén fejlődik, a fölé tartod a nejlonzsákot, ami így idővel megtelik hidrogénnel. Megfelelő méretű és megfelelően vastag zsák esetén akkor kezdi majd a benne felfogott hidrogén felemelni a zsákot, amikor az megtelik (felhajtóerő), ekkor egyszerűen kidobod a bunkerből. Bent meg marad a másik elektródán fejlődő oxigén.

2017. jan. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
ojjektum?
2017. jan. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az aggregátor aggályos mivoltát előttem ecsetelték. De milyen nyílt lángra gondolsz? A hidrogén szabad térben nem ég el.
2017. jan. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, tehát akkor valamiféle Hoffmann vízbontóval kellene?
2017. jan. 22. 15:20
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja és mellesleg nem a világvégére készülök hanem inkább hobbiféle és ha bármilyen katasztrófa történne (akadozó közmű ellátás) csak lemegyek mert előre készültem
2017. jan. 22. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!