Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elméleti kérdés: bunkerben...

Elméleti kérdés: bunkerben vízből oxigén?

Figyelt kérdés
Az az ötletem, hogy valakinek adott egy bunker vagy pince és van lent víz,generátor, és úgy mennyire életképes, hogy pár liter vízbe beledugod a működő generátorból egy kábelt és így lebomlik hidrogén és oxigénre. Ez így mennyire életképes?? Hidrogén belélegzése okoz valami bajt? Tekintsetek el a nyílt lángtól. Vagy szétválasztani, hogy lehetne a kettő értékes gázt?

2017. jan. 21. 18:57
1 2
 11/11 Walter_Dornberger ***** válasza:
100%

Ezt a gyakorlatban úgy láttam megvalósítva a volt NDKvezetőjének bunkerében hogy:

a bunker hermetikusan zárt volt.

Szellőztető és szűrő gépek egy század másodperc alatt képesek voltak külső légellátásról belső légellátásra váltani.

A bunkertől néhány száz méterre voltak különleges elektonikus és nyomáshullám érzékelők, amik egy külső atomrobbanást érzékelve átváltották a légellátást.

Belső túlnyomás alatt volt a bunker, a belsejében drótkötelekre függesztett acélvázas könnyűszerkezetes épületblokkok voltak. (így a legerőssebb földrengést is kibírta volna.)

A belső légtartalék 2 hétre volt elég, sűrített levegős tartályokban tárolva.

Ezután a levegőt kívülről szűrés után biztosították volna.

A generátorok külső légtérből kapták a légellátást.

Az objektum egy 10MT hidrogénbomba direkt hit-jére volt méretezve, azt is kibírta volna a tervezők szerint.


érdekes volt, magam annó jártam benne. akit érdekelnek részletek Prenden, bunker5001 a kereső kulcsszavai,

2017. jan. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!