Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amikor a tudatról beszélnek,...

Amikor a tudatról beszélnek, akkor példaként rögtön ilyeneket sorolnak fel, mint: fájdalom, szerelem, boldogság, stb. Ezek egyértelműen a tudat részei? Nincs is kétség efelől?

Figyelt kérdés

2017. jún. 8. 23:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10 ne törődj az idióta pontozással, szánalmas alakok sekélyes szórakozása ez a gyakorin

---

nem értek veled egyet, nem jó a válaszod szerintem, máshogy gondolom (ezért persze agyba-főbe lepontoznak, de nem baj) - és valószínű, hogy onnan ered, hogy nem ugyanazt értjük TUDAT alatt.

Az én értelmezésem szerint: Nincs élőlény tudat nélkül, sőt még az ásványi szint is egy tudatállapot szintnek felel meg. Tudat nélkül nincs semmi, egyetlen tudati lét van.

A tudatállapotok hierarchikusak ásványi-, növényi-, emberi tudatállapot szintek vannak és magasabb - is potenciálisan- ez abból tapasztalható, hogy van szellemi emelkedés lehetősége - néhány embernél ez látható (nem a gyakori pontozóknál:)


Hiába erőlködik a tudomány, amit leginkább akart, hogy tudat nélkül vizsgálja az anyagot- az lehetelten- mondta Bohr. Ha valami megjelenik a tudatban, az a tudat-tartam, a tudat tárgya. Tárgy, ami egy szubjektumhoz, alanyhoz kötött. Lehet feltételezni, hogy a a szubjektum nélkül is van- de nem LEHET EMPIRIKUSAN ez tapasztalni, ezért ez egy hit.

2017. jún. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Az én értelmezésem szerint"

Na igen... az a baj, hogy ez csak a te értelmezésed, meg még néhány ezoterikus gondolja így.

De a magyar nyelvben ez a szó nem ezt jelenti, ezért, ha mindenképpen ezt akarod mondani, akkor be kell bizonyítanod, hogy MINDEN élőlény, anyag, stb. tud a saját létezéséről. Ami szerintem képtelenség, de várom a bizonyításod.

2017. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"az a baj, hogy ez csak a te értelmezésed, meg még néhány ezoterikus gondolja így."

Lószart vagyok ezós - rögtön bekategorizálsz? Betettél egy csuporba? Sok kedvem nincs ám bizonyítani, magyarázni neked ezután.


"De a magyar nyelvben ez a szó nem ezt jelenti, "


Amire te gondolsz, az a zengzetes magyar nyelvben az


ÉNTUDAT.


Az valóban csak az embernek van. És a fent említett hierarchia csúcsán van.

Tudata meg a kőnek is van. Nem tud róla.

Az oroszlánnak is- de nincs éntudata - (ebből sok fontos dolog következik: pl. hogy az oroszlán nem "gonosz, amiért megeszi a szép gazellát.)

Volt egy tanulságos vicc valahol, a minap olvastam:

egy gyereket megkérdeznek:

-Mi a neve a kutyádnak?

-Nem tudom- felel a gyerek, mi Bodrinak hívjuk.

2017. jún. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!