Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elméleti vagy alkalmazott...

Elméleti vagy alkalmazott matematikusként lehet mesterséges inteligencia kutatással foglalkozni?

Figyelt kérdés
Első évemet végeztem idén elte matek szakon, és ha nem is vagyok évfolyamelső, de a legjobbak között vagyok. Infó szakról sok rosszat hallottam, azért jöttem végül ide(na meg mert érdekel a matek is), és ahogy tudom az ai kutatáshoz amúgy is nagyon magas szintű matematikai tudás kell. Most pedig szakasodnom kell alk mat vagy elméleti szakiranyba. Az elméletin magasabb színvonalon van a matek, mélyebben, az alkmat inkább gyakorlatiasabb, de ahogy hallottam pont nem az ilyen irányú(ai, gépi tanulás, programozás) témákból, úgyhogy ezen a téren is bizonytalan vagyok kicsit. Kérdés, hogy akkor realitás e megpróbálnom olyan plusz tárgyakat felvenni, meg önképezni magam kicsit infóból, hogy aztán ai tervezéssel és kutatással foglalkozzak? Vagy ahhoz mindenképp kell egy komoly informatikai tudás? (nem elsősorban a programozás része érdekel, hanem az egész struktúrájának megtervezése, algoritmusok készitése, új módszerek megalkotása stb...)

2018. jún. 18. 16:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Ez karrier kérdés.
2018. jún. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Alkalmazott, de a BSc-det ebből a szempontból teljesen mindegy, melyiken végzed. Mindkét szakirányról ugyanolyan továbbtanulási lehetőségeid lesznek és önmagában egyik se ér lószart se.
2018. jún. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

Bocs', képzési kérdés.

De nem tudományos probléma.

2018. jún. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%

Simán. De ne Magyarországon szarakodj ezzel, jelentkezz Németországba PhD-zni. Nem nehéz bekerülni, mivel az "ipari" állások jobban fizetnek, és a legjobbak nem akarnak évekig nettó 2000 euró alatt keresni, de egy magyar gyereknek ez teljesen korrekt, a munka pedig nagyon szabad és élvezetes.


A legtöbb helyen nem kell olyan komoly informatikai tudás előre, csak az alapok. Annyit alkmaton és elméleti matekon is meg lehet szerezni simán. A többit megtanulod helyben.

2018. jún. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%

Teljesen mindegy a BSc...


A mai gépi tanuláshoz (deep learning, convnet etc) és a többi AI dologhoz nem kell semmi extra amit egy mérnök szakon nem tanulnál meg.


Az országból ismerek két AI és computer vision illetve robotika fejlesztőt... egyiknek érettségije van, másiknak PhD-je villamosmérnökként.

Nem ettől függ.


Viszont veszett jók a programozásban és GPU kódolásban.

2018. jún. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%

AI-ra kész megoldások vannak, azoknak a használata (programozása, betanítása) tisztán informatikai kérdés.


Ha az a része érdekel a dolognak, hogy hogyan lehetne hatékonyabban működő AI-t tervezni, akkor már képbe jönnek a matematikusok is, de ha nem csak konzultánsként akarsz részt venni egy ilyen kutatásban, akkor elengedhetetlenek a mérnöki és informatikai ismeretek. Egyébként nem tudom hányan foglalkoznak ilyennel, de szerintem lehetetlen bekerülni egy ilyen kutatásba úgy, hogy nincsen ismeretséged. A nulláról elkezdeni egy ilyet meg nem egy leányálom és jó teamet kell összekaparnod hozzá.

2018. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
42%

Az Infoparkban két cég is van akik ilyesmivel foglalkoznak, de a tököm tudja, mit tanultak másfél évtized alatt, meg tudtommal kicsi a fluktuáció.

Egyrészt nehéz hozzájuk felnőni, másrészt nem nagyon van szükségük új emberekre, de azért mindenki meghal egyszer, meg új cégek is alakulhatnak, de ha pont ezzel akarsz foglalkozni, akkor nem lesz könnyű állást találnod.

2018. jún. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%

Olvass ebbe bele és döntsd el magad.

[link]

2018. jún. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%
Érdekelne, hogy mik ezek a 0%-ok? Informatikusként dolgozom, többek között AI-val is. Nem tudom mi rosszat írtam le kettővel fentebb...
2018. jún. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

#9: Habár én nem pontoztalak le, se téged se mást, nem értek egyet a #6-os kommenteddel.


Egyrészt, az AI-kutatás 90%-a a "kész megoldások" feladatspecifikus finomhangolása, kombinálgatása, paraméterezése. A legtöbb AI kutató nem újféle számítási modelleken dolgozik, hanem a meglevőket reszeli adott alkalmazásban. Belőni egy Bayes-háló optimális topológiáját, egy SVM kernelfüggvényét, vagy a bemeneti adatok optimális reprezentációját egyáltalán nem "tisztán informatikai kérdés", hanem az AI-kutatás sava és borsa.


És az se igaz, hogy ismerned kell valakit ahhoz, hogy ezt csináld. Egyetemi állást kapni nem nagy kunszt ebben a témában, bőven elég pályázati pénz folyik az AI-kutatásba ahhoz, hogy mindenkinek legyen helye, akit érdekel. Na nem az MIT-n vagy a TUM-on, de kisebb egyetemeken simán. Én látom, hogy kiket vesznek fel PhD-zni a Saarlandon, ami nem egy szar hely, és semmi extra nem kell hozzá. Ha valaki tisztességgel megcsinálja az MSc-jét és az interjún értelmes, normális ember benyomását kelti, már tolják is a segge alá a széket.


Privátszektorban, pláne Magyarországon... na az már egy nehezebb ügy. De az AI kutatók java egyetemeken van.

2018. jún. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!