Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elméleti vagy alkalmazott...

Elméleti vagy alkalmazott matematikusként lehet mesterséges inteligencia kutatással foglalkozni?

Figyelt kérdés
Első évemet végeztem idén elte matek szakon, és ha nem is vagyok évfolyamelső, de a legjobbak között vagyok. Infó szakról sok rosszat hallottam, azért jöttem végül ide(na meg mert érdekel a matek is), és ahogy tudom az ai kutatáshoz amúgy is nagyon magas szintű matematikai tudás kell. Most pedig szakasodnom kell alk mat vagy elméleti szakiranyba. Az elméletin magasabb színvonalon van a matek, mélyebben, az alkmat inkább gyakorlatiasabb, de ahogy hallottam pont nem az ilyen irányú(ai, gépi tanulás, programozás) témákból, úgyhogy ezen a téren is bizonytalan vagyok kicsit. Kérdés, hogy akkor realitás e megpróbálnom olyan plusz tárgyakat felvenni, meg önképezni magam kicsit infóból, hogy aztán ai tervezéssel és kutatással foglalkozzak? Vagy ahhoz mindenképp kell egy komoly informatikai tudás? (nem elsősorban a programozás része érdekel, hanem az egész struktúrájának megtervezése, algoritmusok készitése, új módszerek megalkotása stb...)

2018. jún. 18. 16:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
34%

Hagyjad, nem érdemes ezeknek az embereknek válaszolni.


Gondolom sértődött matematikusok :D


Pedig ez az igazság, még az algoritmusfejlesztéshez sem kell matematikusnak lenni. Akinek van olyan látásmódja az egy MI diplomával is bőven elboldogul. A gyakorlat ezt mutatja, mert akiket én ismerek egyik sem matematikus, ís bizony a cégeik komoly AI/GPU/CV fejlesztést is visznek... nem csak összelopják a Tensorflow kódokat...


Abszolút nem a BSc diplomán múlik semmi, és ezt bőven alá tudom támasztani a tucatnyi MI/villamosmérnök/fizikus egy végzett PhD-s ismerőseim által.

2018. jún. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, többet is igen hasznosnak találtam, a linkelt könyv pedig kifejezetten érdekes.

Ahogy akkor levettem, most nyugodt szívvel mehetek elméleti matekra, aztán ha esetleg megtetszik ott valamilyen szakterület, akár az is szóbajöhet majd. Ha meg nem akkor keresek valami ai orientáltabb msc szakot, akár külföldön is.

2018. jún. 19. 18:30
 13/17 anonim ***** válasza:
52%

Persze, szerintem nyugodtan válaszd azt ami érdekel inkább most... és tanuld meg alaposan az egyetemi matekot BScn. Ha ez megvan lényegében nem lehet akadály előtted semmi, mert úgy is a kutatási témád alatt tanulod meg a lényeged élesben.


Kb egy hónap a saját témáddal, és többet tanultál, mint 1-2 év egyetem. Ezerszer többet ér, mint n+1 kurzus.

2018. jún. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
25%

Nevetseges, hogy az egyetlen oromuk az eletben az ha lenullazhatjak az ertelmes valaszokat. Biztos jo erzes lehet halmazelmelettel meg operatorokkal maszturbalni gondolatban 140 ezres elmeleti matek PhD-n, de azert nem kene ennyire irigyelni (lenezni) a mernokoket, akik BSc utan ennyi idovel mar 800 nettot boritanak siman, vagy sajat algoritmusfejleszto vallalkozasuk van...


Mas indokot nem talalok a gep elott kinai alsoban maszturbalva lepontozasra. :d foleg a hasznos link eseteben. szanalmas a gyk ugy ahogy van.

2018. jún. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
73%

Igazabol jut mindenkinek hely, aki szeretne. Vannak olyan keretrendszerek/libek, amikkel az algoritmusok nagy resze mar adott, csak oda kell adni neki az adatot es megmondani mit csinaljon. De persze lehet sajat algoritmusokkal is kiserletezni.


Igeny jelenleg is van ra, es ez meg tovabb fog noni, mert egyre tobb helyen megprobaljak elsutni ezeket. Programozni - valamennyit - persze kell hozza, de azt mar matematikusok is tanulnak.

2018. jún. 20. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
55%

"...az egész struktúrájának megtervezése, algoritmusok készitése, új módszerek megalkotása stb..."


Ha nem mindenből intenzívet vettél volna fel, nem lenne kérdés, hogy melyik irány fogja kielégíteni a tudásvágyadat

2018. jún. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Baluba ***** válasza:
39%

Hogy valaki a kérdésre is válaszoljon: Elméletin semmi olyat nem tanulsz, ami igazán hasznodra válna ezen a területen. Alkalmazotton sem sokat, de az legalább könnyebb, és több infós tárgy van. Alkmat MSc-n van pár tárgy, ami ezzel foglalkozik, de az még odébb van Neked.


Az elméleti szakirányról tudnod kell, hogy nálunk 14 ember válaszotta, közülük 6-an végeztek időben ott, a többiek csúsztak, vagy váltottak alkmatra.


Ha már jövőre szeretnél ezzel foglalkozni, azt javaslom, válaszd az alkmatot, és keress meg néhány tanárt eltén belül, aki ezzel foglalkozik. Ők segítenek szabvál tárgyakat választani, irodalmat ajánlanak, esetleg TDK-t írhatsz belőle. De ehhez idő kell, ami elméletin kevesebb szokott lenni.

2018. jún. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!