Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A csokoládén kívül létezik...

A csokoládén kívül létezik más élelmiszer, vagy alapanyag, ami növeli a boldogsághormont? Egyáltalán bizonyított ez a csokival kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tudtommal már tényként kezelik eme jótékony hatását a csokoládénak. Én nem szeretem az édességeket, viszont a garnélánál érzem ezt a hatást. Mindig megkívánom mikor rossz a kedvem, és érezhetően jobb lesz tőle a hangulatom. Lehet abban is valami olyan anyag ami ilyen hatást fejt ki? Vagy az egésznek semmi alapja a csokinál sem azon kívül, hogy az emberek zöme szereti és csak bemeséli magának?
2018. okt. 3. 07:41
1 2
 11/17 Wadmalac ***** válasza:
Nálam az országúti kerékpározás és a biliárdozás is meghozza a szükséges lelki pluszt, stresszoldást és kellemes fáradtságot.
2018. okt. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
a "hónap végén" én minden kajának örülük, ami nem kenyér
2018. okt. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Piacon is van, aki újra melegített mézet árul ahelyett, hogy tudatn@ a vevővel, hogy a kristályosodás természetes folyamata a méznek.
2018. okt. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#10. Erdőbe én is járok, van a városunk mellett egy hatalmas természetvédelmi övezet.

#11. Én a darts-al vagyok így, nekem az is jó stresszoldó. Szerencsére van itthon kültéri is, és benti, elektromos is. Néha partner nélkül is szívesen dobálózok.

A témát most nem akarom tovább vinni a mézhamisítás vonalon, sokat olvasok róla, mert bent vagyok egy méhész csoportban a fb-on, igaz csak mint laikus és megfigyelő.

Nyilván sok módszer létezik rossz kedv ellen, de most itt a kérdésben az élelmiszerekre fókuszáltam.

Eszembe jutott erről most valami. Létezik bennünk egy olyan hormon, ami a jutalomérzetért felelős, nem tudom hogy hívják ezt a hormont. Néztem egyszer egy előadást a szerelem biokémiájáról, ott említették, erre most nem térek ki külön. Lehet, hogy a válasz inkább ebben rejlik. Tehát maga az élelmiszer közvetlen nem növel boldogsághormont pusztán bizonyos összetételétől. Viszont ha olyan élelmiszert fogyasztunk, amit nagyon szeretünk, de bűnös mint a csoki, vagy drága mint a garnéla, akkor megjutalmazzuk magunkat, és ez alapból ad egy jobb kedélyállapotot.

2018. okt. 4. 07:39
 15/17 anonim ***** válasza:

A csoki kakaóból

van

2018. okt. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Vagyis az alapanyag

a kakaó

2018. okt. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Wadmalac ***** válasza:

"maga az élelmiszer közvetlen nem növel boldogsághormont pusztán bizonyos összetételétől"

Értem a lelki részt is és biztosan működik is valamennyire, de tényleg vannak összetevők, melyek vegyi alapon produkálják a boldogsághormont.

Például a csokoládé is.

Amúgy úgy tudom, a kakaóbab alapból nem tartalmazza a hatást kiváltó összetevőt, az az erjesztés folyamán jön létre.

2018. okt. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!