Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Hogyan lehet megértetni a...

Hogyan lehet megértetni a rokonokkal, hogy ne ajándékozzanak gagyi játékokat a gyereknek?

Figyelt kérdés

2020. dec. 27. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt, hogy inkább könyvet vegyenek, vagy okos társasjátékot, vagy mondják meg, mennyit szánnak és megveszed, és átadod nekik, hogy ők csomagolják be, és ajándékozzák a gyerekednek. Anyósoméknál bevált.
2020. dec. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

SEHOGY. Vagy nem fogadjátok el az ajándékot - akkor kész a sértödés, vagy másnap kidobjátok - akkor meg a gyerek ordít.

Attól, hogy szerinted gagyi egy játék, a gyerekek többsége kifejezetten szeret ezekkel játszani, én nem csinálnék belöle ügyet.

2020. dec. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Sehogy, komolyan, szerintem sehogy.

Mi idén is belefutottunk ebbe.

Én nem is ragaszkodok az ajándékozáshoz, a nagy ajándékokhoz meg pláne!

De ajándék márpedig kell!! Felajánlottam már, hogy megveszem azt, amit jónak találok, hasznos lehet, örülni fognak neki, stb.. az is opció ha odaadja a rászánt összeget, akkor is, ha drágább volt... de neeem, természetesen nem jó így.

Sorra kapják az olyanokat, ami korban nem is megfelelő, az érdeklődésük a közelében sem jár.. és csalódott.. nem tudják hova tenni a dolgokat csak nézik, hogy most mi van.


Nincs sok játékunk, de azok normálisak, de még sem a megfizethetetlen kategóriába tartoznak.

Az olcsó játékokkal sincs semmi bajom, de amig a gyerek kibontja és már szét is esik... na ezt nem bírom.


Idén olyan jót hódított az 5 éves fiamnak a P.pcoban vásárolt összeszerelhetetlen autópálya, hogy el se tudom mondani.

A 2,5 évesem meg egy pecálós játékot kapott, amihez még bot se volt. De a korosztály is inkább a 1,5 lett volna.

2020. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Ajandek lonak ne nezd a fogat! ... ha egy ajandek nem hasznos a szamodra, akkor tedd el a legmelyebb fiok aljara es orulj, hogy gondoltak rad.
2020. dec. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Bugris dolog megmondani, hogy mi legyen az ajandek! Megnagyobb parasztsag fumigalni azt amit kaptal!
2020. dec. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 joereal válasza:
65%
Ezt az utóbbi két választ egy gyerek nem biztos, hogy megérti.
2020. dec. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, erre még senki nem talált megoldást.

Mit szeretne, mire van szüksége, ára és a rászánt összeg, az ismeret hiánya, hogy milyen játékai vannak már, mit fog kapni másoktól, a sértődés lehetősége - mindezt összeegyeztetni lehetetlen.

Talán a megbeszélés, ami leginkább segíthet, bár néha a szülő is nehezen tudja kitalálni mit vegyen a saját gyerekének, hát még ha mások is tőle várják, hogy mondjon egy elfogadható árú ajándékot!

Szerintem kár, hogy megszületett az, aki az ajándékozást valamikor réges-régen kitalálta! Mennyivel egyszerűbb lenne az életünk ennélkül a szokás nélkül!

2020. dec. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Meton ***** válasza:
100%
Ez teljesen egyszerű. Meg kell beszélni. Mi összedobtuk az ajándék árár, így nem egy használhatatlan vackot kapott, hanem olyasmit, aminek valóban örül. De ha nem beszélitek meg, akkor nem tehet semmit. Vagy pénzt ad, vagy vesz valamit, amivel letudja a kötelességét. Ilyenkor jó, ha olcsó, gagyi, mert úgyis ki fogja dobni, a szemétre meg jobb kevesebbet költeni.
2021. jan. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!