Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Tényleg gáz pénzt kérni...

Tényleg gáz pénzt kérni karácsonyra a szüleimtől? Mindig valami nagyon drága dolgot vesznek, amire nincs szükségem igazán.

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, még nem dolgozok, így nincs keresetem, a szüleim tartanak el. Minden szülinapra, karácsonyra valami nagyon drága dolgot kapok, pl. egy arany gyűrűt, nyakláncot stb. Természetesen nagyon örültem ezeknek és tetszenek, viszont most úgy érzem hogy sokkal jobban örülnék és hasznosabb is lenne nekem ha inkább ezzel egyenértékű vagy akár kevesebb pénzt kapnék. Őszintén szólva nincs szükségem több ékszerre és ilyesmikre. Attól félek, hogy anyukámat nagyon bántaná ez, mert ő az a tipikus ajándékozós típus aki szeret örömet okozni az ajándékokkal, viszont én egyáltalán nem ilyen vagyok, nekem nem jelentenek olyan sokat az ajándékok.

2022. dec. 16. 22:19
 1/10 anonim válasza:
46%
Hm. Szerintem nem fogják leharapni a szüleid a fejedet ha megmered kérdezni tőlük hogy most ne egy számodra netán értéktelen—értékes dolgot vegyenek, hanem mondjuk pénzt, bár nem tudom minek neked pénz karira, ha a szüleid tartanak el + ezek szerint megvesznek neked minden porszemet a Földön. Ha le is írnád hogy mire kell a pénz, többet tudnék segíteni, továbbra is azt tudom javasolni hogy egy próbát megér, lehet több pénzt is kapsz mint amire szükséged van, csak mert anyukád tényleg nagyon szeret ajándékozni.
2022. dec. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
Bár nem azt mondom hogy mondd meg mire kell pénz, mert nem az én dolgom csak érted, ez így fura hogy random feltetted ezt a kérdést. Mire kell pénz ha a szüleid úgy is megveszik neked azt amire vágysz? Sok családnál a kenyér is ritka az asztalon, nem hogy arany gyűrű stb.. nem azt mondom hogy elitéllek a családi körülményeid miatt. Én se vagyok rászoruló. De azért még sem értem az összefüggést
2022. dec. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

És mire kellene neked a pénz?


Miért nem kérsz olyasmit ajándékba, amit te vennél azon a pénzen?

2022. dec. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg megvették már az ajándékodat, szóval majd jövőre időben szólj emiatt.
2022. dec. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Pláza kártya jobb ajándék mint egy darab papír amit hozzádvágnak…pénzt kapni tök snassz
2022. dec. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Én is egy csomó ékszert kaptam, aztán milyen jól jöttek, amikor legatyásodtam, volt mit beadni a zaciba.
2022. dec. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Mondd el nekik hogy szegény vagy és valami hasznos használati tárgyat vegyenek ékszerek helyett.
2022. dec. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Nincs válasz a #3-ra?
2022. dec. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Help24 válasza:
100%

Miért lenne gáz pénzt kérni? Én azt nem értem sokaknál, hogy mi a francos baj van azzal, ha valakinek inkább pénzt ad valaki. Pl: Mi a családban így döntöttünk, hogy a testvéremnek és a feleségének pénz fogunk adni.


Több tényező miatt is egyrészt ott vannak nekik a gyerekek. Másrészt a mai új világban azért a pénzért azt vesznek maguknak amit szeretnének. Harmadrészt nincs már olyan alternatíva, ami az embert ki tudná elégíteni mert mindig az a válasz /nem kérünk semmit, vagy hogy nem tudjuk/.


És mielőtt bárki bármit megjegyeznek kisebb gyerekekről van szó, természetesen nekik játékokat vettünk. Ennyi az egész.


Szóval mint írtam, adjuk már fel ezt a baromságot, hogy baj ha pénzt adok kérdést. Ma már mindenki rá jöhetett volna, hogy a Pénzből él mindenki, azért veszel meg mindent szinte. Boldogságot, Szeretetet azt nem nyilván, de minden mást igen.


A pénz az ami mindent visz a mai világban.

Én évek óta csak azt adok, kivéve a szüleimnek.


*Ma már nem kell vadászni állatokra, élelmet gyűjtögetni és más egyebeket, mert azt ez a nyomorult civilizáció leváltotta. Most a Pénz a fontos, mert bemész a boltba vagy bárhova csak a Pénz, pénz megy. Minden ott van előttünk a húsról, halról, süteményről vagy bármi másról nem is beszélve.


ENNYI és PONT.

2022. dec. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Csak egybe kerje , mert oreganyam adott kb.130000ft-ot és mondta ,hogy az milyen sok és a rokonaim a mai napig felemlegetik, pedig 5 év alatt adta összesen, majdnem 1000-evel.
2023. ápr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!