Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Zsidóként illik vigyázzban...

Zsidóként illik vigyázzban állnom a magyar himnusz alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 15 éves vagyok és szüleim révén izraeli származású is, 8 éve élünk itt Magyarországon, anyukám felmenői magyar zsidók voltak. Kérdésem az lenne, hogy illik a magyar himnusz alatt vigyázzban állnom?

2016. aug. 22. 17:03
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
38%
A szüleidet kérdezd meg!
2016. aug. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Ők nem adtak egyértelmű választ erre a kérdésre mikor burkoltan célozgattam rá nekik. Igazság szerint félek is megkérdezni tőlük, mert nagyon vallásosak, tartják a Sábeszt.
2016. aug. 22. 17:09
 3/29 anonim ***** válasza:
88%
Mindekinek illik a Himnusz alatt vigyázzban állni,akármilyen vallású vagy nemzetiségű! Nem csak Magyarországon, de minden más országban is.
2016. aug. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
92%
Mi bajod eshet, ha egyenesen, fegyelmezetten állsz egy himnusz alatt? Ha ezért a szüleid szólnának, akkor kretének. Én ha egy sport eseményen vagyok vagy valahol felcsendül egy külföldi himnusz akkor is illedelmesen végig birom állni azt az 1 percet...
2016. aug. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szüleim valószínűleg nem tartják magukat magyarnak, azért ők nem is tartják a nemzeti ünnepeket csak most 20-án mentünk erre arra és akkor láttam a nagy tömegeket az utcákon és ezért a kérdés.
2016. aug. 22. 17:19
 6/29 anonim válasza:
89%
Ettől függetlenül, ha izraeli állampolgárok nekik is illik - ha nem is hangosan végigénekelni szívre tett kézzel - a himnusz alatt egyenesen állni, és kibírni azt az 1 percet szótlanul.
2016. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
21%

Szerintem semmi különösebb baj nincs avval, ha valaki kisiskolás szinten marad agyilag, például szemellenzős módon él: másokon uralkodik (akár indirekt módon).


Mindenki maga dönti el, mit tesz, bár egy kisiskolás még nem felelősségteljes, pl az 50-60 éves kisiskolások se képesek felelősségteljesen dönteni.


Ellenben az 50-60, vagy akárhány éves nagykorúak viszont képesek felelősségteljesen dönteni. 60 éves és 60 éves nem feltétlen ugyanaz. Bár lehetnének hasonló hozzáállásúak, értékrendszerűek, ha akarnának. Ez nem genetika kérdése.

2016. aug. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
75%

Magyarkent illik vigyazba allni ,az orosz,nemet,zsido,francia himnusz alatt.?

Lattad az olimpiat.

2016. aug. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
96%
Nem "vigyázzba" kell állni, ha himnusz szól, hanem simán állni. Felállással tiszteli meg az ember a másik nemzetet, amelynek a himnuszát játsszák.
2016. aug. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
17%
Ha Magyarországon élsz, akkor magyar vagy! Illik néma felállással köszöntened a magyar himnuszt!
2016. aug. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!