Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Zsidóként illik vigyázzban...

Zsidóként illik vigyázzban állnom a magyar himnusz alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 15 éves vagyok és szüleim révén izraeli származású is, 8 éve élünk itt Magyarországon, anyukám felmenői magyar zsidók voltak. Kérdésem az lenne, hogy illik a magyar himnusz alatt vigyázzban állnom?

2016. aug. 22. 17:03
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
75%

Ha 8 éve Mo-on éltek, akkor biztos iskolába is jártál, legalább bizonyítványosztásra, ha magántanuló vagy.


Szóval.láthattad, hacsak nem mindig pont akkor voltál beteg.


És igaza van az előzőeknek is, hogy nem csak a magyar himnusz alatt, hanem minden himnusz alatt rendesen, egyenesen kell állni. Vigyázzban szerintem az egyenruhások állnak.


Akinek a saját himnusza, az pedig énekeli is, vagy mondja, mormolja, ahogy tudja.

2016. aug. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
98%
Csupán egy troll vagy, aki így zsidózik.
2016. aug. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Más nemzet himnuszát is illik megtisztelni azzal hogy felállsz, nem csak a magyart. Mondjuk az más kérdés, hogy nem mindig sikerül.


De most képzeljünk el más helyzetet. Körül vagy véve 200 franciával/angollal/némettel/olasszal/üzbéggel/koreaival/akármivel, majd megszólal a himnuszuk és felállnak. Te komolyan ülve maradnál? Eszedbe jutna az ilyen? Még ha nem is tudod, hogy illene felállni más nemzet himnuszánál akkor is úgy gondolom, hogy egy normálisan nevelt ember erre magától is rájönne.

2016. aug. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
97%

Igaza van Dubitusnak.

Ez a kérdés provokatív és kamu!

2016. aug. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
89%
Hát nekünk anno a 3.-os vagy a negyedikes magyar -tankönyvünkben benne volt, nem tudom, hogy volt megfogalmazva, de az biztatott arra, hogy álljunk föl, vigyázzba, bármelyik népnek a himnuszát meghalljuk. Szóval, ha akarsz, akkor nyugodtan, meg ha olyan helyen vagy, ahol sokan vannak, és esetleg csúnyán néznének rád, és szinte elvárják, hát akkor szerintem simán, meg mégiscsak itt élsz, és ez jó hely. Jó ennek a Hazának tisztelegni szerintem. Ja de amúgy komolyan is vettük azt a dolgot, amit a tankönyvünkbe írtak, átmentem barátnőmhöz, még szintén alsósok voltunk, és a másik szobából átszűrődött valami zene, oda, ahol mi játszottunk, Niki apukája nézte a tv-t, az ment, és akkor én kérdeztem a Nikit, hogy ez nem valami himnusz? A tankönyvben meg az volt, hogy álljunk föl, és akkor fölálltunk, és akkor asszem, hogy Niki kérdezte ilyen cukin és kicsit mosolyogva és halkan, hogy mikor lesz már vége, és akkor tovább ment, ment a zene, és akkor Niki egyszercsak feladta a várást, kiment apukájához megkérdezni, hogy most akkor mi a helyzet ezzel, hogy végig kell állni, ha hallunk egy himnuszt, és akkor ő mondta neki, hogy csak a magyarnál kell, és akkor már abbahagytuk a várást:)
2016. aug. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
95%

Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak. A társadalom konvenciókon alapul, nem elfogadott a sértő magatartás. Ha Romániában épp nemzetalapítási ünnep lenne, akkor legyen bármilyen nézetem a román államról, nem állhatok neki szotyizni a himnuszuk alatt, de hozhatnék templomos példát is.


Az, hogy mit érzel, az rajtad múlik, de alapvetően tiszteletet kell mutatni. Ha külföldinek érzed magad, vagy úgy tekintenek rád, akkor különösen fontos a hozzáállásod, mivel ilyenkor nem csak magadat képviseled.

Tudod, vannak ezek a cserediákos programok (Erasmus, stb.). Na, ott is azt jegyzik meg az emberek rövid távon, hogy az észtek így isznak, a portugálok úgy sütnek rántottát, a belgáknak ilyen-olyan modoruk van satöbbi.

2016. aug. 23. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
90%
Szégyen ilyen kérdést még fel is tenni.
2016. aug. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
14%
Julianna és dubitus! Ez nem semmi paranoia ami nektek van!És még fel is pontozzák? pfff
2016. aug. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
97%

#18

Nem bizony!

Ma, a kölök technikai tudásának saccolásában (TV, nála okosabb telefon stb) bízva, látott már olyat, mit csinálnak az emberek egy, akár számukra ismeretlen állam nemzeti himnuszának hallgatásakor.

.

Ha nem kamu kérdés lenne, nem emelné ki az agyatlan, hogy izraeli származású, hiszen ezt akármelyik "migráncs" is feltehetné!

Menjen külföldre és maradjon ülve az ottaniak nemzeti himnuszának hallatán!

2016. aug. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Szia dubitus, nem vagyok migràns nagyszüleim itt éltek Magyarorszàgon. Sajnos a szüleimet hidegen hagyjàk az ilyen dolgok, ezért tettem fel ide a kérdést.
2016. aug. 23. 11:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!