Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes országokban a Jézuska, míg másokban a Télapó hozza karácsonykor az ajándékokat?

Figyelt kérdés

2020. okt. 28. 11:35
1 2 3
 11/23 Wadmalac ***** válasza:
48%

"a holdraszállás nem volt jó példa."

De.


"Egyrészt ötven éve minden ilyen témájú vitában ezt hozzák fel"

Mert ez az egyik leglátványosabb. De igencsak sok mást fel lehetne hozni. Például a világpolitikai nagyhatalmi helyzetet.


"egy rakás mindent eleve bevándorló tudósok értek el"

Egész USA bevándorlókból áll. Éppen ez a vegyesség a sikerek egyik oka.


"ez volt kb. az egyetlen, amit az amcsik értek el, nem Ivánék"

Maximimum egy-egy az állás.

És attól nem lesznek az amerikaiak hülyék, ha mondjuk holtverseny van az oroszokkal.


"Akkor már mondjuk inkább a gyermekbénulás elleni oltást, hasznunk is több van belőle, mint abból, hogy járt valaki a Holdon."

Marhára nem releváns, mikor az volt a téma, hogy az amerikaiak hülyék vagy nem.


Simán egy amerika-gyűlölő komment állt ott, nulla alappal, úgyhogy teljesen értelmetlen ebbe a vitába belemenni, a téma az volt, hogy totál alaptalan szöveg állt ott. A mikulás-télapó téma nemzetközi kialakulása volt a téma, aminek igen erős része az amerikai történet is, erre a hozzászólók meg lettek gyanúsítva Amerika-imádattal.


Ez a téma.

2020. nov. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
61%

Köszönjük a releváns választ Wadmalac. A te "USA-imádatod" ugyan úgy senkit nem érdekel. A Holdraszállás pedig nem nagyon talált be - fejből - két indok miatt sem. Az oroszok minden mást előbb értek el. Végül az USA előbb szállt Holdra ez tény, szép sprint a végén. Másodszor pedig a pardont élvező és kimenekített német tudósok nélkül azóta is csak terveznék.


Megválaszolni a kérdést már sokan megtették. A lényeges pontok

- Szent Miklós története,

- Reformációs befolyás,

- Szovjet befolyás (hazánkban pl.),


már említve lettek. #6-os már alaposan kivesézte.

2020. nov. 5. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Wadmalac ***** válasza:
70%

Örülnék, ha leállnál a baromsággal.


Nem volt itt semmiféle amerika-imádat, TE állítottál ide azzal, hogy itt amerika ajnározása folyik, meg hogy amerika kompletten hülye.

Szóval nehogy már nekem kelljen magyarázkodni a TE értelmetlen és alaptalan offod miatt.


"A lényeges pontok


- Szent Miklós története,


- Reformációs befolyás,


- Szovjet befolyás (hazánkban pl.),"


És amerikai befolyás, tetszik neked vagy nem.

Nem jobban, csak annyira, mint a többi, de ezt nem is állította senki. Csak te erőlködsz rajta.

2020. nov. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
100%

Látom nem derült ki az írásmód, értékelések, stb. alapján, de akkor most jelzem, hogy #12 vagyok. Én akkor szóltam hozzá első alkalommal a kialakult vitához. Ekképp reagálni sem tudok a felhozott "vádakra".


Az egyetlen érdemi kommentárt talán Amerika befolyására tehetem. Nekem teljesen mindegy milyen hatást gyakoroltak arra, ami már egyébként is eltért. Talán erre szokás azt mondani, hogy "ez messzire vinne", lévén nem ez az eltérés gyökere. Én is, pusztán azért említettem utolsó helyen a szovjeteket, mert az a mi kiindulási perspektívánkat látványosan befolyásolta, erősítve a kontrasztot a kettő között. De elismerem, igazad van: bal fület jobb kéz is megvakar.


A gyerekes vitákkal kapcsolatban pedig: bort iszik, vizet prédikál. Útravalónak azt tudom mondani, hogy más egy nemzet sikereit - és kudarcait - objektíven tárgyalni, mint részlehajolva dícsérni - átkozni -.


#12 (02:52) voltam.

2020. nov. 6. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Wadmalac ***** válasza:
44%

Első hozzászólásként akkor meg kellett volna nézni az előzményeket és ezzel nem egy kalap alá kerülni a másik noname usa-gyűlölővel.


Volt egy totál releváns alaptéma, a kérdés témája, ott ki lett fejtve, hol hogyan alakult olyanná a mikulás-karácsony téma, amilyen lett.

Itt ugyanúgy releváns az észak-amerikai történet is, ami, ha esetleg hosszabban is volt kifejtve, mint a többi, azért, mert itt van a legjobban követhető története az egésznek.


Erre jött egy teljesen alaptalan reakció, hogy ez USA-imádat, meg hogy az amerikaiak hülyék.


Erre adtam választ, hogy teljesen alaptalan az USA-imásat vád és az USA lenézése is más országokkal szemben. Ami USA melletti pluszt felhoztam, az maximum a leszólás semlegesítésére volt.


Erre most én vagyok a dilis USA-imádó.


Szedjétek már össze magatokat.


Nem nekem kéne papolni objektivitásról.

2020. nov. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Romániában a kommunizmus idején nem volt karács mivel a kereszténységet el akarták távolítani a világból. Karácsony helyett téli fa ünnepe volt. Tudom hogy röhelyes, de tényleg ez volt. Még emlékszem rá :D
2020. nov. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
#16 Megtaláltam az általános iskolai üzenőfüzetemet (80-as évek), és abban is az van, hogy "utolsó tanítási napon fenyőünnep az aulában", szóval Magyarországon is ez volt :)
2020. nov. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Wadmalac ***** válasza:
42%
Igaz. Jézuska meg ilyesmi csak szűk családi körben hangzott el.
2020. nov. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk romániában az angyal jön :)
2020. nov. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Nem ők hozzák.
2020. dec. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!