Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes országokban a Jézuska, míg másokban a Télapó hozza karácsonykor az ajándékokat?

Figyelt kérdés

2020. okt. 28. 11:35
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
Engem kiráz a hideg ha valaki azt mondja na nézzük mit hozott a Jézuska. Nálam TÉLAPÓ van, és legalább van egy történet ami maitt hihetőbb. Manók, északi sark, szarvasok. Na most Jézuska honnan jön? Nem tudni. Van istenke is akkor? Vagy az Anygalkák, tüneérkék a segítők ahogy Télapóknál a manók? Nme bántom senki valási nézetét se, de nincs magyarázat hogy Jézuska honnan jön, tudom Jézus Krisztusból nevezték el. De mint sokban itt sem nagyon van magyarázat arra, hogy Jézuska honnan jött, mint sok vallási mesékben sincs rendesen megfogalmazva, megmagyarázva mi hogy.
dec. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Jó, de a magyar hagyomány az, hogy karácsonykor a Jézuska jön, dec. 6-án jön a Mikulás/Télapó. Ha nehéz kimagyarázni a Jézuskát, akkor az angyal is elterjedt még mint ajándékhozó, bár gyerekként én nem emlékszem, hogy komplett teológiai magyarázatot kértem volna.
dec. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Ha ez igy fog folyni, Magyarorszagon a rabbi fogja hozni :(
dec. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!