Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ortodox keresztények! Nálatok...

Ortodox keresztények! Nálatok miben tér el a dátumon kívül (ha az egyházatokban eltér) a karácsony a katolikusokétól vagy protestánsokétól?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a karácsonyi böjt - amire már ti is el kezdtétek az advent szót használni - nálatok hosszabb, mint nálunk. Láttam már ortodox adventi koszorút, és való igaz: több gyertya volt rajta.


Orosz/szláv ismerőseim mondták, hogy náluk kevésbé fogyasztói ünnep. Újévkor aztán hatalmas a fogyasztás, a vásárlás, a rohanás, a minden, de a karácsony sokkal inkább egy meghitt, családias, békés ünnep. Ajándékozás is újévkor van. Karácsonykor max. néhányaknál, néhány kisebb apróság. A karácsony is olyan kicsit, mint nálunk a húsvét. Sokaknál inkább vallási/családi ünnep, míg sokan elmennek egyet wellnessezni vagy külföldre nyaralni.


Miben tér még el lényegesen, ha eltér?



jan. 8. 00:18
 1/2 anonim válasza:
Hat gyertyás adventi koszorú. Láttam ilyet és vhogy olyan kis cuki volt
ápr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ha vannak orosz ismerőseid, miért nem őket kérdezek. De segítek. Nekem is volt egy beszélgetések, ebből fogok most másolni, hátha hasznodra lesz.


Oroszországban az egyházi karácsony január 7-re esik, de ma már inkább elterjedt az a szokás a 20. századi ünnep-újradefiniálások eredményeként, hogy a Szilveszterkor tartják meg. A 12 fogásos lakomát december 31-én tálalják fel, míg az ajándékozásra január 1-én kerül sor. Mivel a karácsonyozás átnyúlik az Újévbe, ezért náluk ez inkább újévi ünnepségnek számít. ’Boldog Karácsony’ helyett ezért gyakran ’Boldog Új Évet kívánnak egymásnak Oroszországban.


Hozzátette, hogy az újév ott az igazi ünnep.


Ezt írta még:

Náluk nincs karácsony, csak január elején, de azt nem ünneplik. Ők az újévet ünneplik. És mivel itt lakik, így a karácsonyt nálunk, az én családomnál ünnepeljük, de neki az alapból nem egy ünnep, a szilvesztert pedig az itt élő oroszokkal, akik nem tudnak haza menni.


Január első hetében nem dolgoznak. Hozzátette, hogy a karácsonyt csak a vallásosak ünneplik meg (ők nem azok, mármint akivel itt beszélgettem).

ápr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!