Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Mikulás csomag: mit szeretnek...

Mikulás csomag: mit szeretnek mostanában a gyerekek? Vagy ez nem változik? Ugyanazt, mint az én kiskoromban: csokit, cukrot, édességeket?

Figyelt kérdés

Lesz nálunk a faluban ilyen 'Hagyj el egy mikuláscsomagot' dolog, már pár éve minden évben van. Úgy gondoltam, idén én is készítek pár mikuláscsomagot és összekattintgattam online bevásárlókosárba az édességeket, amiknek én örültem volna gyerekként. Viszont gondoltam megkérdezem online is - főleg kisgyerekes szülők válaszát várom -, hogy minek örülne a gyerekük, vagy ők felnőttként, minek örülnének, ha kapna a gyerekük mikuláscsomagban?


Előre is köszönöm a válaszokat.



nov. 25. 05:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Mesekönyvet.
nov. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm az ötletet, de két gondom van a könyvvel:

• Már megrendeltem a mikulás tasakokat, 20x32 centisek, nem biztos, hogy egy könyv beleférne.

• Olyan ajándék kellene, ami minden korosztályú gyereknek megfelel. Annak a mesekönyvnek, aminek egy 5-6 éves gyerek örül, nem biztos, hogy egy 10-12 éves is örülne. És fordítva.

nov. 25. 06:07
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Édes és sós nasi, mandarin, alma, diófélék… Lehet mondani, hogy ,,mi van ha allergiás rá a gyerek?” akkor ne tegyünk bele semmi féle édességet. Az ilyen fajta ajándékozásoknál benne van a pakliban sajnos.

Emellé kisebb plüss állat, esetleg ilyen aranyos, karácsonyi tematikájú toll, ceruza minden nem és korosztály számára befutó lehet.

Színesceruza készlet, vagy bármi amivel kreatívkodni lehet.

nov. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm! Igen, az allergiás dologgal úgy vagyok, hogy úgyis átnézi a szülő - gondolom -, hogy mi van benne és ha olyan, amire allergiás, azt nem adja neki. Nem gondolom, hogy ez az én felelősségem lenne.
nov. 25. 08:40
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

ceruzak/tollak/kisebb dekorációk/led égősor(ilyen kis kicsi, amit pepcoban kehet venni)

én mindig is jobban szerettem a tárgyi ajándékokat mint a csokikat :D

nov. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szülőként soha nem szednék össze is csomagot.
nov. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6 Igen, egyébként nekem is vannak aggályaim az egésszel kapcsolatban, mert elvileg buszmegállóba, padokra, játszótéren valahová, kerítésaljba kellene elhelyezni a mikicsomikat... Nekem ez koszos... Én csak benti helyekre, lottózóba, rendelőbe, ha boltba engedik, akkor oda fogom kirakni őket pultra, asztalra. De kinti, koszos helyre biztos, hogy nem.


Egyébként szép, igényes mikulástasakban lesznek, csak zárt csomagolású édességek, és szerintem úgy, hogy egy tiszta, benti helyről lehet hazavinni, ahol a lottózós/kisboltos hölgy is látja, hogy nem köpködte-tapogatta össze senki a csomagokat, úgy szerintem nagyobb bizalommal viszik majd haza.


Buszmegállóból, meg utcai padról én sem vinném haza.

nov. 25. 17:47
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem is a kosz, de ki tudja, mi van benne :( Biztos, hogy jóindulatú ember hagyta ott, és nincs benne valami zűrös ragó, cukorka?
nov. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8 Igen, ez is gond a random, utcai helyeken otthagyással. Én a bolt/lottózó tulajának engedélyével fogom kirakni a mikuláscsomagokat, üzlethelységen belülre. Ez egy kis falu, mindenki ismer mindenkit, én teljesen visszakövethető, leinformálható és felelősségre vonható leszek. :) Szóval az is adhat egy plusz bizalmat, hogy ha rá kérdeznek, hogy kitől vannak a csomagok, akkor meg tudják mondani a nevem és tudni fogják az emberek, hogy ki vagyok.
nov. 25. 18:46
 10/14 anonim válasza:

Nálunk nem szoktunk játékot vagy ilyesmit tenni a mikulás csomagba.

Édességet, mandarint, magvakat kapnak a fiaim.

Mamától kapnak virgácsot is... 😄


Hasonló csomagokat csináltunk olyat is amit a fiaim kapnak , otthagytunk helyeken feliratozva, hogy vigyél haza stb...

Ki dobták és megtaláltuk a szemetesben nem messze onnan ahova letettük. 😥

nov. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!