Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Nálunk dec 06.- án jön a...

Egyffi kérdése:

Nálunk dec 06.- án jön a Mikulás.Angolszász területeken pedig karácsonykor,mikor nálunk a Jézuska. Miért illetve,hogy van ez?

Figyelt kérdés

jan. 15. 03:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert nálunk az ünnep eredetéhez kapcsolódva Szent Miklós napján ünnepeljük.

Angolszász területeken viszont összemosódott a santa claus alakja a christmas fatherével, emiatt tolódott el az ünnepe karácsonyra.

jan. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az 1. is írta: december 6. a katolikus liturgikus naptárban Szent Miklós püspök ünnepe. Nálunk a Mikulás alakja róla van mintázva és ezért kapnak cipőben a gyerekek csokit dec. 6-án reggelre.

Angolszász területeken (ahol a katolikus felekezet nincs is úgy túlsúlyban mint nálunk) a "father christmas", egy kvázi népmese figura hozza az ajándékokat karácsonykor. Ott ezért december 6-án nem jön a Mikulás, hanem helyette a "Santa Claus" jön december 25. reggelre az ajándékokkal.

jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Ahol én élek ott nincs jézuska, és a télapó december 24.én jön éjjel és nem pedig december 6.án.. Szerintem csak Magyar szokás ez a mikulás 6.án és jézuska karácsonykor..
jan. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%
Én sem Magyarországon élek! Régóta Osloban Norvégiában élek! És itt Norvégiában is december 24.-én van mikulás és december 25.-én karácsony. Ráadásul ami Magyarországon december 6.-hoz köti a mikulást az a Miklós névnap, és mint ahogy az első is írta szent Miklóshoz ven köze. De a norvégoknál nincs is Miklós névnap. Szóval ez nem csak szent Miklósról szól, hanem eleve a Miklós névnaphoz kötődően is.
jan. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Utolsó, azt ugye tudod, hogy a névnapot kapcsolták a szenthez? (Akinek egyébként Magyarországhoz semmi köze nincs, mindössze a magyarított neve a Miklós.) A névadó szent halálának az évfordulója a december hatodika, a halála miatt lett az adott nap a szent napja, itthon pedig a neveket viselőket - amelyek az eredeti névadási szokások szerint mind egy-egy szent nevéhez köthetőek - logikusan a szentek napján ünneplik.


Attól, hogy a névnapoknak más országban nincs ekkora hagyománya, Szent Miklós napját a keresztény Európa legtöbb országában ismerik. Éppen csak az ünnepi folklórnak minden népnél megvan a maga hagyománya - az angolszász népeknél például két dolog keveredett, ahogy fentebb is említve lett, így jött ki "győztesen" a karácsonyi mikulás modern képe. A Christmas Father eredete legalább olyan érdekes, mint Miklósé, csak az nálunk nem ismert.


Ha már okosat akartál mondani, írhattál volna Nisséről vagy a norvég mondakörről, ami ott a karácsonyhoz kapcsolódik, ezek itthon még kevésbé ismertek, legalább tanulnánk is valami újat. :)

jan. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Mert minden országban más hagyományok és ünnepek vannak valahol van Halloween és hála adás Szent Patrik nap itt ilyenek nincsenek mivel nem terjedtek el itt külön van mikulás és Jézuska ez a különleges az egyes országok kultúráiban és szokásaiban ünnepeikbem és hagyományaikban mivel minden ország más és más és ez ezért csodálatos és lehet érthetetlen dolog hogy ez itt van ott nincs de ez így alakult ki.

Remélem tudtam segíteni.

jan. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!