Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Egyes emberek miért lövik fel...

Egyes emberek miért lövik fel a tűzijátékot még világosban?

Figyelt kérdés

Tegnap is és tavaly szilveszterkor is láttam olyat, hogy be se sötétedett rendesen (még a nap éppenhogy eltűnt) de már volt aki fel lőtte a tűzijátékot.


Alig látszódott az egészből halványan valami.


Az ilyet miért csinálják? Be vannak rúgva? Türelmetlen kisgyerek van aki ki hisztizi? Vagy előre beállítják kilövésre készre míg világos van aztán le akarják tesztelni, hogy jó helyen lesz e és nem mozdul el?


Azt még megértem amúgy aki reggel 6 körül szintén hasonló világosság mellett fellövi mert éppen lehet bealudt és nem akarta, hogy rámaradjon de aki délután lövi fel azt valahogy nem tudom hova tenni.



dec. 28. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Kétlem hogy bárki fellőné világosban az egészet.


Általában én még józanon (ami már sötétedés után nem garantált, hogy az leszek, éjfélre pedig végképp nem) szoktam beállítani a tüzijátékokat és a telepeket. Bizonyos rakétákat sörösüvegekből, állványból és egyéb helyekről indítok ezért kíváncsi vagyok mennyire "stabil" ha azt használom és nagyjából mire számíthatok, milyen magasra repül, feldönti-e az állványt / kell-e neki erősebb talpazat stb... Ezért párat én is el szoktam lőni tesztelés gyanánt még délután a világosban, hogy éjfélkor csak a kanócot kelljen gyújtani, ne az legyen hogy a rakéta feldönti az állványt és felgyújtom a saját házamat...

dec. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
A szomszédunk évek óta ebéd után lövi fel az összeset, mert kicsik a gyerekei, és nem akarja megvárni az éjfélt. Mondjuk azt se értem, hogy ha már öt órakor sötét van, miért nem lehet akkor, csak fényes nappal, de ő tudja.
dec. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 Nyilván nem az egészet. De akkor jól gondoltam, hogy ilyesmi lehet az oka.


#2 Az igen. Az már egy pénzpazarlàs. Én a helyében nem mondtam volna meg neki, hogy veszünk tüzijátékot. Akkor tudta volna meg mielőtt közvetlenül fellövöm. Nyilván nem éjfélkor ha kicsi a gyerek, de olyan 5-6kor.

dec. 28. 16:42
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy salute vag, whistle, ami nem bont szines effektet
dec. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!