Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Ki hogy viszonyul ehhez a...

Scream85 kérdése:

Ki hogy viszonyul ehhez a minden évben felmerülő kutyások - tűzijátékozók ellentétpárhoz?

Figyelt kérdés

Ha lehet kulturáltan...ne anyázza senki a másik oldalt az esetleges nem tetsző válaszáért.


Megmondom őszintén, én szeretem a tűzijátékot, minden évben szoktam venni (bár mostanában kevesebbet mint mondjuk 8-10 éve). Természetesen a kulturált felhasználás híve vagyok, vigyázva a saját és mások értékeire, épségére, amennyire lehet állatokra is.

Petárdákat nem használok...amikor utoljára használtuk (van már vagy 15 éve), akkor is kijártunk a falu szélére és ott dobáltuk.


Viszont az utóbbi időkben, ahogy tapasztalom a kutyások nagyon is túlzásba vitték a kutyák iránti aggódásukat, védelmet. Van olyan ahol már olyan szinten babusgatják, családtagnak veszik a kutyát hogy kis túlzással jobban "kin van nyalva a s*gg*", mint egy gyereknek.

Nekünk is van és volt mindig is kutyánk (szigorúan kinti), de sosem volt elkényeztetve mint ahogy sokan csinálják manapság.

Nem visszük a lakásba sem zivatarok idején, sem szilveszterkor.

Ilyenkor bevackolt a helyére és elvolt, túlélte. (Anno apám, nagyapám ki is nevetett volna ha beviszem a kutyát...hisz ő csak egy kutya, egy háziállat)

És valószínű ezzel ma már nem sokan értenek egyet, de igazuk volt.

Régebben sem vitték lakásba a kutyákat vihar/háború/szilveszterek alkalmával. A kutya már nagyon régóta háziállat, nem ember, nem családtag. Oké bizonyos szinten szereti az ember a kutyáját, de ne essünk már át a ló túloldalára és kezeljük emberként meg babusgassuk mint egy gyereket.

Más országokban nincs ekkora háborgás a kutyák miatt, és ott még ennyire sincs szabályozva a tűzijátékozás mint nálunk.



dec. 27. 15:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Szeretem a tűzijátékot, veszek petárdát is, van itt nem messze egy rét oda megyünk ki, nincs ott semmi, se madár se állat, és összetakarítunk magunk után majd.
dec. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%
Se a tüzijátékot nem szeretem, se a kutyákat.
dec. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Nincs kutyám, de a petárdák és tüzijátékok zaja nagyon zavar. Belvárosban lakom, itt mindig visszhangzik a szűk utcákon, aztán büdös és koszos, szemetes marad utána minden.
dec. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Azzal, hogy nem zárja el valaki szökésbiztos helyre a kutyáját, nem értek egyet. (A szomszédunknak is veszett el egy gyönyörű, fiatal kutyája így, amúgy jó kerítésük volt, de valószínűleg túlságosan megijedt a szerencsétlen, s ki tudja, mi lett vele.)

Azzal sem értek egyet, hogy "túléli". Ismerősöm idős kutyája a lakásban kapott epilepsziás roham sorozatot egy, a kertjük előtt ellőtt petárda miatt, és pár nap múlva el is kellett altattatni.

Az sem "buli", hogy én nem tudok sem itthon gondtalanul szórakozni, sem mondjuk lefeküdni aludni, mert a kutya teljesen kivan.

Ezek miatt én nem értek egyet azzal, hogy minden 2. magánházban és főleg az utcákon lehet durrogtatni. Szerintem településenként, településrészenként ki kellene jelölni bizonyos helyeket, ahol van egy "rendes" tűzijáték (amiket egyébként én is szeretek), de a lakóházak közvetlen környezetében kellene a nyugalmat biztosítani. Az én kutyám pl. azóta fél úgy, hogy a tömör kerítésünk túloldalán, kb. 50 cm-re tőlünk lőtt el valaki valamit. Én is kinn voltam, nem vettem észre, hogy áll a kerítés túloldalán valaki. És az az illető legalább miért nem a saját portája előtt vagy a saját udvarán lődözött???

Az sem mindegy, hogy csak szilveszter este kell egy kutyásnak "készenlétben lenni" vagy napokig.

A lényeg: tekintettel kellene lenni másokra is. Én el tudom fogadni, hogy a SAJÁT kertjében valaki lődözzön, ha kedve tartja, de CSAK szilveszter este. Az este 6-reggel 6 közti időszak erre elegendő kellene, hogy legyen, és ne más háza, ablaka előtt!

dec. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 hokedli pörkölttel válasza:
48%

undorito már amit a sok kutyabolond művel azt leszarják hogy ök zavarnak másokat egész évbe minden nap az állandó tökfölösleges ugatással azt viselje el mindenki de amikor nekik kéne elviselni valamit egy évbe egyszer akkor meg rinyálnak összevissza és beis akarják tiltani mert őket nemerje senkise zavarni egy évbe egyszerse

mennyen a francba az összes

dec. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%

Nem az embereknek kell a háziállatokhoz alkalmazkodniuk. Majd a darwini kiválasztódás elintézi, hogy a kevésbé félős kutyák maradjanak fenn.


Eleve ott kezdődik a probléma, hogy az emberek kedvtelésből állatokat tartanak. A kutyás kedvtelése nem erősebb a petárdázó kedvtelésénél.

(Nekem se kutyám, se petárdám.)

dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%

Szeretem a tűzijátékot és a petárdát is, és szerintem ez már része a szilveszternek. Enélkül nem lenne az igazi a szilveszter, csak egy ugyanolyan nap lenne mint bármelyik másik. Persze akik buliznak azoknak másabb de bulizni máskor is szokott az ember és a hangulatát pont az adja meg amikor éjfélkor koccintotok a pezsgővel és közben nézitek kint a sok tűzijátékot. Illetve az is része a szilveszternek, hogy pezsgőzés után sétálunk egyet a településen és gyönyörködünk meg élvezzük a hangját az egésznek.


Ezt az egy napot ki lehet bírni. Nekem is van kutyám és egyetértek azzal, hogy nem kell őket túl félteni.

dec. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
66%
macskám van és detox részeg leszek
dec. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
68%

Undorítónak tartom ahogy egyed kutyások megnyilvánulnak. Ilyeneket beszélnek h be kell zárni aki durrogtatni akar, bárcsak leszakadna a keze meg ilyenek. Oké hogy szeretik a kutyákat de azért ne kívánják már hogy más emberek kórházba kerüljenek.

Nálunk már emiatt 20.-án nincs is tűzijáték. Van egy kisfiam aki imádja nézni. Csak emiatt maradunk fent éjfélig mert csak ezen az egy napon láthat már.

Az idén volt egy precedens amikor egy ovis rendezvény végén volt 2 perc tűzijáték. Városiak csopotban már ment az anyázás, szakadna le a keze és társai. Kicsi gyerekeknek szervezett 2 perc miatt

dec. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%

9:mert ennyire intelligensek, hogy csak rosszkívánatból tudnak megnyilvánulni.

Ezért fogok kimenni Németországba.

Ott szeretik a tűzijátékot, megbecsülik a munkámat, olcsóbb az élet.

dec. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!