Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Mennyire kell tartanom Egyipto...

Mennyire kell tartanom Egyiptomban nőként?

Figyelt kérdés
Pár napon belül utazunk, nagyon sokat olvastam arról, hogy kint milyen öltözködés ajánlott, de abszolút nem olvastam vészes kommenteket. Viszont hallottam elég rémisztő dolgokat is, ami miatt most kicsit félek. Nem tudom minden nőhöz ugyanúgy állnak e hozzá, a kérdés, hogy tipikus vékony, hosszúhajú, dekoratív lányként mennyire kell aggódni? Természetesen nem fogom mutogatni magam szándékosan, a tőlem telhetőt megteszem a védelemért, de nem tudom ott mennyire nyomulósak emberek. Egyébként viszonylag központi helyen leszünk, ahol sok a turista.

2021. szept. 9. 09:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Turistásabb helyeken aligha ér komolyabb inzultus, máshol meg öltözz konzervatívan.
2021. szept. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 D. Brasco ***** válasza:
90%
Pár füttyőgésen meg vetkőztető tekinteten kivul sok masra ne szamits.
2021. szept. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
41%
Egyiptom kiemelten terrorveszélyes ország.
2021. szept. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha normalisan oltozol akkor nem lesz gond, lehet lesz egy-ket futty, beszolas de kb ennyi. Ne aggodj, Egyiptom biztonsagos es jo hely.
2021. szept. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.:) sok ismerősöm volt már, és nagy átlagban tetszett nekik, 1-2 személy számolt be csak durva dolgokról. Ha nem mindig lenne takarva a vállam, vagy lábaim, az mennyire veszélyes? A ruhatáram nem pont erre van tervezve.😅
2021. szept. 9. 17:36
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Hova mentek? Ha Hurghada meg a többi vörös-tengeri turistagettó környékére, akkor a kutyát nem fogja érdekelni.
2021. szept. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Semennyire nem veszélyes, nyilván sem elrabolni, sem megerőszakolni nem fognak.

Más kérdés, hogy ha már odautazol, illik annyira tiszteletben tartani a helyi kultúrát, hogy feleslegesen nem mutogatod magad.

Azért rövidujjú felsőid csak vannak, meg olyan szoknyáid, nadrágaid, amik leérnek térdig.

2021. szept. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
7.-nel a pont.
2021. szept. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Persze, hogy vannak.:)

Csak itt ugye azt is figyelembe kell venni, hogy ott van még vagy 35-40 fok, és nekem ami hosszú az már őszi, nyári ruhából szinte csak haspóló, rövid szoknya/nadrág stb. De találtam szerencsére, bőven elég lesz arra az időre amire megyünk, de a tisztelet a másik kultúrája iránt alapból megvan. Azért nehéz eligazodni mert sok az ellentétes vélemény, de bízom benne, hogy akik itt válaszoltak azok nagyrésze tapasztalatból tette. Egyébként utána mindenképp leírom a tapasztalatomat én is.😁

2021. szept. 10. 00:35
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
7. vagyok, tapasztalatból mondtam: nő vagyok és jártam már ott. Az ellentétes vélemények oka leginkább az, hogy a szálloda területén és a tengerparti sétányon sokkal több dolog belefér, mint pl. a medinában. Előbbi helyeken nyilván értik és elfogadják, hogy nem akar a turista ballonkabátban ülni a strandon. De ha bemész olyan környékre, ahol a helyiek élnek, azt tényleg illő viseletben tedd.
2021. szept. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!