Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Volt valaki esetleg mostanába...

Volt valaki esetleg mostanába Tunéziába? Mi a helyzet? Lehet menni nyugodtan, vagy meggondolandó a dolog?

Figyelt kérdés
2015. jún. 4. 13:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nam javasolt.
2015. jún. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Fent van a külügy honlapján az utazásra nem javasolt térségek közt.

Ezt célszerű komolyan venni. Biztos vannak, akik ennek ellenére kimennek és még az is lehet, hogy nem tapasztalnak semmi rendkívülit. De indulj ki csak abból, hogy amikor megtörtént a tuniszi terrortámadás, az egy épületben történt, pár tíz ember volt benne érintett. Miközben ki tudja hány ezer, vagy hány tízezer turista tartózkodott Tunéziában. Közülük sokan ugyanúgy a sajtóból értesültek a történtekről, mint te, vagy én. És ezt lehet úgy nézni, hogy Tunézia elég nagy, mi az esélye annak, hogy pont velem történik valami? De lehet úgy is nézni, hogy azok, akik akkor ott meghaltak, talán ugyanezekkel a gondolatokkal utaztak ki. És ma már nem élnek. A veszély valós. Tunéziában egyébként is polgárháborús feszültség van a kormányváltás óta, és sajnos az iszlám állam is jelen van. Átlagos napon, turistaként egyébként leginkább azt tapasztalnád, hogy több a rendőr és a katona az utcákon. De ilyen légkörben hogy lehet normálisan nyaralni?

2015. jún. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
68%
Nem javasolt, és én sem javaslom! ne menj egy darabik az afrikai országokba! Ne menj sehova ahol un. bevándorlók érkeznek, sajnos a görög szigetek is ezek közé tartoznak, pedig többször voltam ott. maradj itthon , itt is biztos találsz megfelelő kultúrált helyet. Nem rég voltam Gyulán, és mintha az osztrákoknál lettem volna. Rend, és tisztaság, nem hittem el hogy ez Mo.-n létezik ! A fürdője is csodálatos ! Sorolhatnám továbbde gondolom te is megtalálod a net-en a neked megfelelő honi helyet. Szempont: A biztos utat a járatlanért sose hagyd el !!!!
2015. jún. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%
Tegnap érkeztünk haza onnan, semmilyen feszültséget, veszélyt nem tapasztaltam. Ragyogó idő, csodás tengerpart, mosolygós vidám emberek fogadnak, akik örülnek annak, hogy országukban jársz, es mindent megtesznek azért, hogy jól érezd magad. Mindenkinek javaslom, hogy odalatogasson.
2015. jún. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
40%
Igen, a terrortámadás pillanatáig azok az emberek is hasonlókat tapasztaltam, mint te. Csak ők már nem élnek. Egy pillanat elég volt egy szerencsétlen helyen. Megéri a kockázatot?
2015. jún. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
...tapasztaltak...
2015. jún. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
53%
Ha igy vesszük, a lakásból sem szabad kilépni, hiszen fejünkre eshet egy tégla, vagy elüt egy autó. Ez alapján senki ne menjen az USA Ba, Egyiptomba, Angliába, Franciaországba, Spanyolországba, stb. Úgy velem, Tunezia semmilyen plusz kockázatot nem jelent.
2015. jún. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
80%
Ez történetesen egy buta hasonlat volt. Tunéziában 1: Terrortámadás történt, 2: Polgárháború közeli állapotok uralkodnak a belpolitika miatt, 3: Tunéziában sokan szimpatizálnak az iszlám állammal és egyre többen állnak közéjük. És meg ne sértődj, de nálad egy fokkal kvalifikáltabb emberek minősítették kockázatosnak az országot.
2015. jún. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ja és a magyar nagykövetség is ingatag lábakon áll kint. Persze lehet ezt félvállról is venni...

Mellesleg Egyiptom is a kockázatos országok listáján van.

2015. jún. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem hiszem, hogy minősítened kellene engem, en sem sértegettem senkit. Tapasztalatokról volt szo,m-es en annak alapján írtam, amit írtam. Semmilyen jelet nem tapasztaltam polgárháborús helyzetnek, sem az iszlám államnak. Egyébként ha jól tudom, az általam említett esetekben is terrottamadas történt, mégsem mondjuk azt, hogy senki ne menjen Párizsba, vagy Spanyolországba. Tunezia nem gazdag ország, szüksége van a turistákra, es mindent megtesznek azért, hogy az odalátogató jól érezze magát, ehhez hozzájárul az ottani emberek kedvessége, vidám életszemlelete. Tehát, ha valaki jo nyaralást szeretne, ne a veszmadarakra hallgasson, hanem élvezze ezt a csodálatos világot, a tengert, a napsütést...
2015. jún. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!