Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Milyen vizumkérelmet adjak be...

Milyen vizumkérelmet adjak be ha Ausztráliába szeretnék menni egy évre?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy 20 éves lány vagyok.Középiskolát végetem,egyetemre most anyagi okokból nem tudok menni és munkám sincs.Szeretnék kimenni Ausztráliába a rokonaimhoz,hogy fejlesszem az angol tudásom és mellette dolgozhassak is.Mint kiderült elég nehéz vizumot kapni Ausztráliába,főleg egy évre.Valaki tudna nekem tanácsot adni,hogy mi tévő legyek?Aki esetleg volt már hasonló helyzetbe vagy hallott ilyesmiről?Diákvizummal nem nagyon jönne össze,mert ha arra hivatkoznák,hogy egy évig angoltanfolyamra akarok járni Ausztráliában,azt az angol nagykövetség visszautasitaná,mondván,hogy itthon is tudok angolt tanulni...Kérem,aki tud valami tanácsot adni,hogy ezt a problémát,hogy lehetne megoldani az segitsen!Előre is köszönöm :)
2011. aug. 23. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
A megoldás: kérd a normális 3 hónapost, letelte előtt 3 héttel ott helyben kérsz hosszabbítást, hol orvosi okokra, hol tanfolyamra hivatkozva. A lényeg: az ottani hosszabbítást már a helyi rendőrségre adod be (akik továbbítják) - más az elbírálás, hiszen már így is-úgy is ott vagy. Viszont készülj fel egy repülőtéri kihallgatásra. Jó ha valaki rokon vár Téged (mobilszáma legyen nálad), akit adott esetben be lehet hívni... segíteni...
2011. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi:)de mért lenne repülőtéri kihallgatás?
2011. aug. 23. 22:25
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Mindig van, amikor valaki "gyanús" - azaz gyanítják, hogy:

1. feketén akar munkát vállalni.

2. politikai menedékjogot akar kérni.


Azért ott hallgatják ki a gyanúsakat, mert ha már beengedték az országba, akkor a nemzetközi egyezmények alapján már jogai vannak. Mivel a repülőtér még nem Ausztrália, hanem még nemzetközi terület, a gyanús egyéneket félreállítják és kihallgatják (hova megy, kihez, mi a címe az illetőnek, hol fog aludni, meddig marad, hol a menettérti jegy, mennyi pénz van nála, hogy akar annyiból megélni stb).

Persze óriási gyakorlatuk van már, ránézésre megmondják, hogy kávéztál-e aznap. Nyilván idejük is van tájékozódni, hiszen a repülőgépről megkapják az utasok adatait már felszállás után. Aki Kanadából, USA-ból, Németországból, Dániából jön, azokkal eleve nem foglalkoznak. De ha valaki Kelet-Európából érkezik és 20-50 között van, az valószínűleg feketén akar dolgozni, a 25-45 közötti Közel-Keletiek valószínűleg kábítószert hoznak, a 30-40 év közötti Délkelet-Ázsiaiak szintén feketemunkára jönnek. Ezeket persze csak illusztrációként írom, hogy könnyebben megértsd - sokat időztem a Sydney-i repülőtéren, elég jól megismerkedtem a módszereikkel.

Ne legyen Nálad semmi, ami tiltva van: pl burgonya, vetőmag, nyers fa (nem festett - pl. kisplasztika), prémes valami vagy bőrnemű. Ezeket jó elolvasni a Külügyminisztérium honlapján.

2011. aug. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)Egyébként utánanéztem,hogy megvalósitható-e az előző tanácsa és egy ausztrál bevándorlási ügynök honlapján ezt találtam: A 3 hónapos vízum gyakran – bár újabban nem mindig – tartalmazza a 8503-as “NO FURTHER STAY” korlátozást. Ezt semmilyen módon nem tudjuk megváltoztatni. Aki ilyet kap, az legfeljebb 3 hónapot tölthet Ausztráliában de utána el kell hagynia az országot, ha törik, ha szakad. Itt helyben nem adhat majd be semmilyen vízumkérelmet vagy letelepedési kérelmet. A Bevándorlási Hivatalban át se veszik a papírjait. Visszaadják, és azt mondják, hogy próbálkozzon külföldről. Elektronikus – internetes – kérelmet sem adhat be.
2011. aug. 24. 12:06
 5/8 anonim válasza:

Sziasztok!


Én már több, mint 1 éve Ausztráliában élek. Csak azt szerettem volna tudni, hogy melyik ausztrál bevándorlási ügynök honlapján olvastad azt amit olvastál? Légyszi ha megtalálod bemásolnád a honlap cimet vagy elmondanád hogyan találtál rá?


Köszi, mellesleg sok sikert!

2011. szept. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Te,hogy jutottál ki?Minden infó jól jönne.Ha nem szeretnéd itt leirni ak küldj privát e-mailt...Am itt olvastam:


[link]

2011. szept. 13. 10:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia. en itt elek. Bertok oldalarol csak annyit hogy elsonek nagyon jonak tunik ...de megsem annyira ajanlanam.

A masik :''Diákvizummal nem nagyon jönne össze,mert ha arra hivatkoznák,hogy egy évig angoltanfolyamra akarok járni Ausztráliában,azt az angol nagykövetség visszautasitaná,mondván,hogy itthon is tudok angolt tanulni..''- Bocsanat de ez butasag... rengetegen jonnek ki tanulovizummal, angolt tanulni...csak nem olcso mulatsag.6 vagy 9 honapra lehet altalaban kerni es emellett heti 20 orat dolgozhatsz legalisan!! Ha meg van a penz nehany het alatt mar meg is kapod a vizumot...amivel 1 evre ki lehet jonni, az turista vizum, viszont amellett nem dolgozhatsz es 3 havonta el kell hagynod az orszagot (pl Uj zelandra ki kell menned, csak 1 napra )

[link]

Itt nezelodj inkabb.. sokkal jobban jarsz.

Mas lehetoseg nincs,mivel nincs jo szakmad, igy ezek maradtak.

Remelem tudtam segiteni.

kitartas:)

2011. nov. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az utolso jol mondja. Irtam privat uzenetet Neked a részletekrol, én is egy ugynokseget tudok ajanlani.
2011. nov. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!