Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » A Maldív-szigeteken január-már...

A Maldív-szigeteken január-március (december-április) a fő szezon. Az gáz, ha szezonon kívül mennék, amikor olcsóbb? Mennyire zavarna be az időjárás? Szezonon kívül állítólag esik, fúj a szél, vihar van.

Figyelt kérdés
Néztem, pl. most sincs szezon, és a hét második felében vihar és eső lesz ott. De ez ellehetetleníti a nyaralást? Állítólag mindig van 24-18 fok.
2021. jún. 18. 01:45
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
9# Anélkül is tudnám, hogy 3-as vagy, hogy bemutatkoznál, lejön a stílusodból, cukifalat. :) Én kislány vagyok, a kisfiú az te vagy, kisdrágám. :) Édes vagy amúgy, imádlak. :) Bajoroszágban élek. Jártam Párizsban, Londonban, Rómában, tengerpartokon pedig Horvátországban, Görögországban, Olaszországban, Bulgáriában. Ennyit az "utazási kultúrbunkó"-ságról. A többi sértegetésedre nem válaszolok, erre se kellett volna, de kikívánkozik, édesbogyóm. :)
2021. jún. 18. 12:54
 12/13 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Mi annak idején pont azért döntöttünk Seychelles mellett, mert változatosabb nyaralást kínál. Egy atollon tudsz búvárkodni, fürdeni, napozni. Sey-en a főszigeten megtalálod ugyanazokat a hófehér homokos partokat, pálmákat és tengert, de van botanikus kert, teaültetvény és üzem, gyönyörű túraútvonalak, kilátók. Nekünk szempont volt az ár is, nem akartunk csilivili hotelbe menni, helyette jól felszerelt apartmanban voltunk (sokkal-sokkal olcsóbban), és a tenger 10 perc séta volt. A szigetet bejártuk a helyi buszokkal (100 Ft-nak megfelelő buszjeggyel). Imádtuk. A kisebb szigetekre katamaránnal mentünk át, ott is apartmanban vagy zimmerferiben laktunk, csak biciklivel lehetett közlekedni, de minden nap másik strandon napoztunk és fürödtünk. Maldív ennek a többszöröséből jött volna ki.

2021. jún. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Maldívnak remek a PR-ja, de néhány napnál többet nem ér az egész. Én 5 napot töltöttem ott egy Srí Lankai utazás után. Szép, majdnem olyan, mint a képeken, de túlzottan nem éri meg. Lakott szigeteken nem nagyon kapod meg azt az érzést, amit a leírás alapján keresel, a resort szigeteken főszezonban meg a világ összes pénzét kifizetheted. Mindezt úgy, hogy olcsóbban vannak legalább olyan szép strandok Mexikóban, Indonéziában, Malajziában, de akár Indiában is. Ezeknek az országoknak meg hatalmas előnye Maldívval szemben, hogy 3 nap tengerparton döglés után, ha mehetnékje van az embernek, akkor végtelen számú dolgot csinálhat, a Maldív-szigeteken meg maximum foglalhatsz a hotelednél valami két órás vitorlázást fejenként plusz 200 dollárért. Első Európán kívüli útnak kimondottan uncsi, Seychelles csilliószor érdekesebb természeti szempontból, olcsóbb is, és legalább valami kultúrája is van az országnak.
2021. jún. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!