Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Maldív-szigetekre is jó az...

Maldív-szigetekre is jó az itthoni kártya?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A maldív-szigeteken tervezünk nyaralni a nyáron, életem egyik legnagyobb álmát valóra váltva ezáltal és arról érdeklődnék, hogy az itthoni bankkártya oda is érvényes, vagy mást kell kitalálni? Esetleg aki volt már, mennyi költőpénzt vitt, vagy ruhát, stb? 8 nap 7 éjszakás all-inclusive szállást nézegetünk, esetleg a super all-inclusiveat, egyiket se próbáltuk még, így nem igazán tudjuk. Valakinek vannak tippjei esetleg ehhez az úticélhoz?



2023. febr. 25. 14:48
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:

#40


Az elején már leírtam, 2 főnak, nagyjából 1,5 millió az all-inclusive, plusz amit esetleg ott még költesz. De kb 1,8-ból kijön. Az 1 embernek 900k. Ez jelenleg 2 havi fizetésem, kicsit kevesebb is annál.

2023. márc. 5. 20:45
 42/47 anonim ***** válasza:

Szia. Nem tudom aktuális-e még a kérdés, de látom az előző válaszok alapján, hogy sok itt a troll, így hátha nem kaptad meg a választ amire vártál.

Először is, ha eldöntötted, hogy resortba mész all inclusive ellátással, akkor nagyon valószínű, hogy olyan sziget lesz, ami nem lakott. Vagyis nem tiltott az alkohol, és nagyjából úgy öltözhetsz, mint egy normál tengerparti üdülőhelyen. Tehát strandruha, (monokini, nudi tiltott) papucs (vagy mezítláb), persze az étkezésekkor azért fel kell normálisan öltözni. Bár ahol mi voltunk még az étterembe is be lehetett menni mezítláb, mert homok volt. Milyen jó is volt. :-)

A sima all incl és a super/plusz között az a különbség, hogy a a superben nemcsak a helyi alkoholos italok vannak benne, hanem a drágábbak is vagy a pezsgő. Így ott már nem nagyon kell költened, csak ha el szeretnél menni valamilyen hajókirándulásra, búvártúrára. A személyzetnek szokás adni borravalót, ez 5-10-20 dollár szokott lenni. De nem várják el. Fizetéskor elfogadják az európai kártyákat, készpénzt is (dollár, euró).

2023. ápr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
Itt nemetorszagban amugy ingyen ellehet menni ha a munkaltatod fizeti, barhova elmehetsz 3 hetre.
2023. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
Miből megy valaki a maldivra én meg egy 500 ezres telefont nem tudok megvenni?
2023. ápr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:

#42


Köszönöm, ez hasznos volt :)

2023. ápr. 25. 21:44
 46/47 anonim ***** válasza:
44 Engem koltozes miatt is utalnak... Magyarorszagon kb mar semmit nem lehet venni / csinalni, hogy ne utaljanak.
2023. ápr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Azt mondjak, hogy "Jol megy, 2x koltozni egy evben"
2023. ápr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!