Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Letelepedés Balin mennyire...

Letelepedés Balin mennyire reális?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék teljesen új életet kezdeni és úgy érzem, hogy ehhez el kell hagynom Magyarországot.A történetem hosszú, bonyolult és nem is akarok ebbe belemenni.A lényeg...


Jópár európai, afrikai és ázsiai ország szóba jött már, viszont Bali fogott meg a leginkább.Annyira Földtől elrugaszkodott.Egyszerűen káprázatos, maga a földi Egyenlőre még csak ismerkedem a szigettel és nem tudok róla sok mindent, viszont arra gondoltam, hogy elsőként itt teszem fel kérdéseimet , aztán később természetesen alaposan utána nézek mindennek.Mennyire nehéz Balin letelepedni?Mik a feltételek? Könnyű az indonéz nyelv? És mennyire nehéz munkát találni?Drágább mint Magyarország?

Köszönöm előre is a válaszokat!


máj. 13. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Balin, Kután van tiszteletbeli konzul, őt kérdezd:


huconsulbali@gmail.com

máj. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Olvasd el ezt a könyvet:

[link]

Az írónő nagyon jó fej, évekig élt Balin.

máj. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon-nagyon durván el vagy tévedve. Helyben melót nagyjából garantáltan nem kapsz, maximum vállalkozást indíthatsz, de az jellemzően 300 millió forint feletti indulótőkével lehetséges, esetleg feketézgetni lehet havi 100 ezer forintnál kevesebb rúpiáért. Olcsóbb nyilván, mint Magyarország, de a térségben ez nagyjából mindenre igaz.


Először tessék utazni a régióban, egyrészt Bali egy segglyuk, másrészt sokaknak nem való Délkelet-Ázsia az összes kényelmetlenségével együtt.

máj. 14. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is el vagy tévedve. Soha ne tégy ilyen lépést anélkül, hogy személyesen nem nézed meg alaposan, hova is keszülsz. Ráadasul Bali az a hely, ahová Délkelet-Ázsiában én a büdös életben tuti, hogy vissza nem megyek. Egyetlen fényképnek sem szabad hinni. A természet alaptörvénye
máj. 14. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
én sem igazán értem miért Bali.... Észak-Koreában teljesen új életet kezdhetnél, vagy Kínában.
máj. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Csak teged varnak. Esetleg ha hozzamesz egy helyihez.
máj. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hiában házasodik indonéz állampolgárral, nem kap állampolgárságot, csak hosszútávú vízumot -2 év, érdekes módon kínaiaknak 5. Ezt lehet hosszabbítani, de csak külföldön -mindig ki kell utazni érte, legközelebb Szingapurba.

Az élet olcsóbb, kivéve az orvosi ellátást, mert nem lesz TB-d.


A térségben az ausztrálok "vannak otthon", kivéve néhány ezrópai, akiknek vannak szállodáik helyiek nevén, külföldi csak 49 %-kal "lehet benne a bizniszben".

(Valójában 100 %-ot a külföldi fizeti, de hivatalosan 49 az övé.)


Nagyjából ahogy 3-as írta.

máj. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Oké, szép hely, de miből élsz meg? Mert munkát te ott nem kapsz, ha rád néznek, már rögtön tízszeres árat mondanak, a vízum hosszútávra rendkívül macerás, stb. Ha kiköltözöl német nyugdíjból, akkor érthető, meg ha egy utazási iroda küld ki dolgozni, talán, de amit leírtál, az teljesen irreális.
máj. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Bali egy segglyuk…

Ennyi erővel minden ország az mert mindenhol van gettó rész

máj. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
@9 Nem, nem attól segglyuk, hanem hogy szerencsétlen balinézek ki sem látnak az őket csicskáztató ausztrál hülyegyerekek alól. A turizmus felfalt ott mindent, az ilyen helyeket meg mélyen megvetem. Indonézia tele van csodákkal, Bali konkrétan az utolsó hely az országban, ahol lakni akarnék.
máj. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!