Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Chilébe vagy Brazíliába...

Chilébe vagy Brazíliába érdemesebb kiköltözni? Mi a véleményetek ezekről az országokról?

Figyelt kérdés

Amit tudok Dél-Amerikáról azok alapján ezek tetszenek a legjobban, és szeretnék valamelyikbe kivándorolni, csak ugye Chiléhez spanyolul, Brazíliához pedig portugálul kell megtanulni.


Ti melyiket ajánlanátok és miért? Esetleg éltetek vagy most éltek valamelyikben?



2021. jún. 14. 12:43
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
40%

10: Mielőtt legközelebb hülyeségeket írsz tájékozódj!

[link]


Ecaudor, mint Dél-Amerika Svájca, jó vicc…🤣🤣

2021. jún. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
82%
Chilébe. Sokkal jobb.
2021. jún. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
16%

7:

Gondolom, hogy soha életedben nem hagytad el Magyarországot. :D Ne is tagad, mert azok mondanak csak ilyeneket, akik nem éltek külföldön. Ez a mentalitás, amit magyar mentalitásként próbáltok eladni az baromira mindenhol van, mindegyik népcsoportra.

2021. jún. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
38%

Hát 13-as, el kell keserítselek, nem egyszer utaztam külföldre, úgyhogy ez most nem jött be. Én nem azt mondtam, hogy nincsenek ilyen mentalitású emberek más országokban, hanem azt, hogy valahogy itt, Magyarországon, kb minden második ember ilyen... Érdekes, rengeteg ismerősöm is élt külföldön, mind ugyanezt tapasztalták. Dehát te olyan okos és intelligens vagy, hogy egy kommenteddel sikerült bebizonyítani az ellenkezőjét annak, amit mondasz:D És csodálkozunk miért utálnak minket mindenhol a világban... Itt mindenki azt hiszi, hogy mindenhez ért, mindenhez hozzá kell szólni valamit, mert ha egyszerűen valami megsérti a szánalmas kis magyar szellemiségét az illetőnek, akkor az a megoldás, hogy odabüfög egy irreleváns választ a gyakori kérdéseken (mint te;D), amiből látszik is, hogy mennyi élete van. Tudtál érdemben válaszolni a kérdésre? Nem. Akkor minek írtál? Ja mert tipikus magyar létedre valami nem tetszett és ha nem válaszolsz, akkor nem érzed magad teljesnek.

Egyébként pont Latin Amerika a szakterületem, tehát én tudom is, hogy miről beszélek, veled ellentétben.

2021. jún. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
13%

14: Hát egyáltalán nem így van, mint ahogy be akarod állítani. Pont innen tudni, hogy élt-e már valaki kint huzamosabb ideig külföldön. Nem, nem Magyarországra jellemző ez amit leírsz, hanem az egész emberiségre. Mindenhol bőven lesznek ilyenek.

Utálni hol utálnának minket mindenhol? Megint csak saját magadat buktatod le. Kb. kelet-európaikon kívül más nem is nagyon szokta tudni hol van Magyarország, milyen nép a magyar, stb. Akkor áruld már el mégis miként utálnának minket? :D Legalább ne a sablon szövegeket löknéd be, amivel instant buktatod le magadat.

Latin-Amerika meg baromira nem a szakterületed, előbb buktattad le saját magadat, hogy csak a tipikus sablon szövegeket tudod visszamondani semmi mást. Ami azt jelenti legfeljebb turistaként voltál külföldön. Turista lét meg nem ugyanolyan, mintha ott élnél.

Érdemben meg minek válaszoljak egy olyan kérdezőnek, aki kb. 2 hetente új helyre akar költözni?

2021. jún. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
0%
Neked az"előbb buktattad le magad" és a "tipikus sablon szöveg" teszi ki a szókincsed 90%-át, amint látom, ebből le tudok vonni egyfajta következtetést az értelmi szintedről. Sajnálom, hogy ilyen nehéz elfogadni, hogy gőzöd nincs arról amiről beszélsz, sajnos az intelligencia onnan kezdődik, amikor belátod, hogy nem mindent tudsz és nem is kell mindenbe belekötni/kontárkodni, mert csak te fogod lejáratni magad... Por cierto, te invito a que participes en los eventos del Departamento de Estudios Hispánicos de ELTE, especialmente, en los de las Investigaciones sobre América Latina, quizá nos encontremos y podamos seguir esta charla de mucha importancia. Si eres tan experto del tema, claro;D Encantado, un alumno universitario del Departamento de Estudios Hispánicos de ELTE con experiencia de traducción e interpretación con latinoamericanos:D
2021. jún. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
83%

Szia . Brazíliában éltem Észak-Keleten és Délen (Sao Pauló-ban).

Mire vagy konkrétan kiváncsi?Portugálul(brazil)vagy spanyolul beszélsz? Van családod? Mennyire félted az életed? Mennyire vagy félős típus? Mennyire fontos, hogy legyen magyar közösség ott kint?

2021. júl. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim válasza:
86%

Úgy hallom Brazíliában messze a legtöbb gyilkosság van a világon.

Chilében viszont a várható élettartam a világ legfejlettebb országaival vetekszik és 5 évvel több, mint Magyarországon.

Ez csak egy szempont mindkét országról, de ez alapján szerintem nyilvánvaló az én döntésem

2021. júl. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
73%
Tobb a gyilkossag is de szebb orszag, a vilag legszebb tengerpartjai vannak ott ( nem vicc, voltam szinte az osszes top nyaralo szigeten)
2021. júl. 22. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
49%
A szép tengerpart önmagában nem érv ottélésre. Ettől még hihetetlen társadalmi egyenlőtlenség van Brazíliában, ami Európában nincs.
2021. dec. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!