Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Chilébe vagy Brazíliába...

Chilébe vagy Brazíliába érdemesebb kiköltözni? Mi a véleményetek ezekről az országokról?

Figyelt kérdés

Amit tudok Dél-Amerikáról azok alapján ezek tetszenek a legjobban, és szeretnék valamelyikbe kivándorolni, csak ugye Chiléhez spanyolul, Brazíliához pedig portugálul kell megtanulni.


Ti melyiket ajánlanátok és miért? Esetleg éltetek vagy most éltek valamelyikben?



2021. jún. 14. 12:43
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
34%

20-as vagyok. Azt én valóban hihetetlen nagy társadalmi egyenlőtlenségnek tartom, hogy a gazdagok a zártkapus lakóparkokban kvázi gazdag gettóban élnek. Rögtön mellett pedig, a favelát önkényesen, mindfenéle közmű nélkül felhúzzák mert a nagyon nincstelenek költöznek oda. Adott esetben a patakban mosnak ruhát. Nem minden favela bűntanya, van különbség favela és favela között de azért ott nagyobb az esély hogy a Brazil Szövetségi Rendőrség és a hadsereg közös razziát tartson és fegyverek dördüljenek el.


Abban igazad van hogy Amazónia részén valamint Bahia környékén nem jártam.

2021. dec. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
70%

Előző... Most a kapus 'elkerített' részen lebuktál 😀


Ugyanis a legtöbb város legdrágább negyedeiben nincs semmi kapu.(hogy bemenj a negyedbe) Még mielőtt kijutuboznád, keress rá, Vila Nova Conceicao (SP legdrágább lakásai), vila olimpia.... az égegyadta világon semmilyen *elkerítése* nincs.

Az utcáit átlagos halandók(mint mi) is bejárhatják.

Amire te gondoltál (a dokumentumfilmből...) az Alphaville.... Az nem kimondottan a nagyvárosban van... Ês igen, ott is gazdagok laknak.

Na most figyelj. - > amíg kint éltem szerencsém volt járni az egyik leghirdhedtem favelába SP - ba úgy hívták Paraisopolis... Több család 'házába'... Online gyűjtöttünk adományt az ottani gyerekeknek hogy tudjanak venni élelmiszert, tablettet(iskolára) stb... Meglepődve észleltem, hogy a legtöbb viskóban volt net, lapos tv és baromi tisztaság volt. (ezt egy miskolci c kat putrirórol nem lehetne elmondani.).


Visszatérve ha majd egyszer összegyűjtesz egy utazásra akkor tényleg nézd meg amazóniát is, és olyan államokat is ahova a tömegturista nem megy (MS, PA, MA, TO, RS, stb 🙂


Üdv,

2022. jan. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
0%
32-es te kamuzol.
2022. jan. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Na kérdező, kijutottál?
2022. aug. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!