Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Így Brazíliába? (lent)

Így Brazíliába? (lent)

Figyelt kérdés

Portugált tanulok gimiben, három év múlva remélhetőleg lesz belőle középfokúm.A középsuli után az egyetem előtt szeretnék elvégezni egy idegenforgalmi,utazásszervező OKJ-s képzést.2016-ban az olimpiűra szeretnék kimenni Rio de Janeiroba idegenvezetőnek tolmácsnak (magyar,angol,francia).

Szerintetek lehetséges,illetve lehet így egy jól fizető melót találni?


2011. szept. 17. 10:50
1 2
 1/13 anonim válasza:
Szerintem ugyan azt a munkát a brazilok olcsóbban meg fogják csinálni, így nem vesznek fel külföldiket.
2011. szept. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A brazilok szinte egyáltalán nem beszélnek idegennyelveket... Tehát hogy is tudnák ezt megcsinálni?
2011. szept. 22. 18:39
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát, tolmácsnak csak úgy mehetnél, ha magyarra kellene tolmácsolni valakinek. Persze nem lehetetlen semmi, de a piac eléggé telített.


Az okj-s képzéssel semmire sem mész. Egyetemre, vagy főiskolára menj, vagy tanulj valami szakmát. Ha tolmács szeretnél lenni, alap dolog, hogy legyen felsőfokú végzettséged. Utána 1 vagy 2 év tolmács-suli, és akkor már biztosan fogsz jó melót találni.

2011. szept. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

hat nem hiszem mellekelek egy linket amin kulonbozo mukak havi fizeteset talalod braziliaban :

[link]

2011. szept. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy hivatalosan tolmacs lehess, ahhoz szakvizsgat kell tenni. Nyilvan a forditoi kepzes elvegzese utan. Ez egy egyetemi szakkepzes. Tehat tuti nem leszel szakfordito a 2016-os olimpian. De ne add fel, ha ez az almod, akkor par olimpiaval kesobb ott lehetsz.
2011. okt. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ez érdekel,akkor felejtsd el az OKJ-t,nem sokranmész vele.A felvi.hu-n utánanézhetsz,hogy milyen BA,MA és egyéb képzéseket kell elvégezned ahhoz,hogy tolmács lehess.Hozzátenném,hogy egy ilyen nagyszabású eseményre a legtapasztaltabb tolmácsok közül válogatnak...


Te jártál már Brazíliában?Honnan veszed,hogy nem tudnak nyelveket?Tapasztalataim szerint az ilyesmi területen dolgozók több nyelven is beszélnek,szerintem az olimpiára is találnak majd akárkit.De lehet,hogy azóta elpárolgott a nyelvtudásuk,én utoljára 2004-ben voltam kint.

2011. okt. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%

szerintem a brazilok spanyolul beszélnek, de mindegy...

15 éve kinn élek Porto Seguro-ba

2011. okt. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:Dnajó lemondok erről az álmomról:D Kedves utolsó te valamit nagyon tudhatsz:) meggyőzted a porto seguroiakat hogy a brazilok spanyolul beszélnek?:D Te tanítottad meg őket vagy ment maguktól?:D Brazíliában PORTUGÁLUL beszélnek. csak erős spanyol hatás érte Dél-Amerikában ezért különbözik némileg a kiejtése és egy kicsit a nyelvtana.
2011. okt. 7. 16:57
 9/13 A kérdező kommentje:

Ja és ha nekem nem hiszel itt az angol a spanyol és a portugál nyelvű wikipédia is :D

[link]

[link]

[link]

2011. okt. 7. 17:01
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyon jo tenyleg nem beszelnek idegen nyelvet, amikor Amazoniaban voltam ott mar a spanyolt is kevesen beszelik, bar a portugal leirva 70 szazalekban spanyol, csak kiejtesben mas,sok sikert biztosan talalsz majd vele munkat foleg utazasi irodanal!
2011. okt. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!