Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Szerintetek Brazília vagy...

Szerintetek Brazília vagy Mexikó a jobb? Szempontok és kérdések lentebb.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyre jobban gondolkozom azon,hogy a fent említett 2 országból valamelyikbe költözzek mint távlati cél.

27 éves vagyok,és az utóbbi 7 évemet Angliában töltöttem,ahol elég nagy tőkét sikerült összegyűjtenem.Most viszont úgy érzem változás kell az életemben,valahol jó távol Európától.

Mivel nagyon érdekelnek a latin dolgok,és a portugál/spanyol nyelv is felkeltette az érdeklődésemet,így ezt a két országot tűztem ki célul.


De melyik legyen,és miért?


Hol a jobb a....


1. Közbiztonság

2. Olcsóbb életszínvonal

3. Barátságosabb,befogadóbb emberek

4. Ha sikerül elsajátítani az ottani nyelvet ( évek ) utána a munka találása.

5. Szebb környezet

6. Rugalmasabb letelepedési feltételek



Előre is köszi a válaszokat. És mint mondtam,ez még egy jövőbeli álmom. Sok infot fogok még gyűjteni.


27/F


2016. szept. 30. 20:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
7%

Neszaarok.

Összeszedtél egy elég nagy tőkét, de hozzá annyira tööketlen vagy, hogy fogalmad sincs mit kezdj magaddal....

Ha elfogadsz egy őszinte tanácsot, menj el pszichológushoz, vagy ne írj egy darabig.

2016. szept. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
8%

Ráadásul épp annyi eszed van (vagy nincs), hogy egy magyar oldalon kérded meg ezt az egészet.

Csá, idióta.

2016. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ebben mi az idiótaság,fejtsd már ki nekem?

Miért probléma,hogy valaki 27 évesen érdeklődik más országok iránt?

Mindenkinek szíve joga,hogy hogyan formálja az életét.

2016. szept. 30. 20:54
 4/21 anonim ***** válasza:
8%

Legalább annyi eszed lenne, hogy valami konzisztens sztorit találnál ki unalmadban.

Amikor kiírtad ezt az IQ 90-es kérdést, és mellé írtad, hogy angliában vagyont halmoztál fel, elég hiteltelenné váltál.

Innentől nincsenek érvek, csak mellébeszélés.

Oldjad meg magad a problémáidat. Elvégre bizonyítottál már.

Az utazási rovatban utazni szoktak az emberek.

2016. szept. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

7 éve élek kint. Mi hiteltelen és irreális dolog van abban,hogy valaki összeszed egy nagyobb tőkét egy olyan országban,ahol csak a minimálbér 7,2 font óránként?

Nem mosogattam,és takarítottam,hanem szakmában dolgoztam amúgy is.

Te mit dolgozol,és mennyiért...?


A tőke mibenlétét azért írtam,hogy elejét vegyem a magadfajta irigykedő emberek hullámának,akik majd kötözködni jönnek,hogy semmi pénzel miért vágnék ilyennek neki?

2016. szept. 30. 21:34
 6/21 anonim ***** válasza:
28%

Hát ha pénzed tényleg van is,sütnivalód az nem sok........

Első helyen írod hogy közbiztonság 2 olyan orazagra ahol gyakorlatilag a vilagon a legmagasabb a bűnözés meg a gyilkosságok száma......

Utana meg írod melyik olcsóbb,de a kerdesedben vagyonról beszelsz.....

Stb stb......

Gyakorlatilag a kerdesed egy öngól!Nincsen neked semmilyen távlati terved egyszerűen csak unatkozol aztan kirtad ide ezt..........

2016. szept. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
33%
Miért akarsz elköltözni? Ha "nagyon érdekelnek a latin dolgok", menj el egy-egy túraútra. Mindent megtapasztalhatsz így is, és kisebb az esélye, hogy előbb-utóbb egy kartell által lefizetett korrupt rendőr kivégez, vagy a brazil favelákban dúló bűnözés egyik áldozata leszel.
2016. szept. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
6%
A nagy magyar butaságot a szememben az jelzi, hogy ezt a seeegfejt komolyan veszik válaszadók.
2016. szept. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%

Na, akkor mellébeszélés után hozzá is foghatnánk a téma megtárgyalásához...


Felületes ismeretekkel rendelkezem, így a véleményem ne legyen nagyon mérvadó.


Mexikó:

- Sok rossz hírt hallani a drogkartellekről, az ország egyes részeiben ők alkotják a helyi végrehajtói hatalmat, nem az állam. Ezek a területek mindenképp kerülendők. Az életszínvonal nem verdesi az eget.


Brazília:

- Rendkívül szélsőséges a luxuskerületektől a (szintén maffia uralta) favellákig. Kulturálisan sokszínűbb, gazdagabb ország Mexikónál, valószínűleg a szakmai lehetőségek is jobbak. Talán a klíma is.


Vannak állítólag ezeknél nyugisabb helyek, Uruguay-t, Paraguay-t mondják ilyennek. Azokban nem gondolkoztál?

2016. szept. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél egy jó nagy haciendát valahol vidéken,és termessz,kávét,kakaót,kókuszt,cukornádat,vagy banánt,éghajlattól függően.Jobb lenne ha több ember összeállna,és egy kis közösséget alakítanátok ki,bár akkor is kellene pár munkást felvenni.Ilyen szempontból Brazília alkalmasabb lehet,de ha vendéglátással,turizmussal is szeretnél foglalkozni,akkor inkább Mexico déli részét ajánlanám,gyönyörű lagúnák vannak.

Munka szempontjából egyáltalán nem ajánlott egyik ország sem,mivel nagyon keveset lehet keresni.

Ja és,csak akkor ajánlott ez a két ország,ha szeretsz veszélyesen élni.

2016. okt. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!