Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Önkéntes munka. Hogyan véleked...

Önkéntes munka. Hogyan vélekedtek róla? Esetleg van valakinek élménye is?

Figyelt kérdés

Voltam nyáron egy táborban... Svédországban két hétig. Önkéntes munkáról szólt, nekem "csak" az utiköltséget kellett fizetnem, és cserébe a napi 4-6 óra munkáért (délelőtt 2-3, és délután 2-3 óra) kaptam szállást, teljes ellátást, kirándulásokat, életem legnagyobb élményét (tengerben kajakoztam életemben először, 12 km-t), stb...

A barátaim azonban nem örültek az örömömnek, nem értették miért jó nekem ez, hisz nem is kapok pénzt azért hogy dolgozok. Kis csalódottsággal töltött el, és úgyérzem kicsit széthúzta a két vélemény a csapatot. Nem változtat a helyzeten, ettől még ezen a nyáron is megyek valamerre, de kíváncsi lennék mások hogy vélekednek erről. Tényleg teljesen elment az eszem, vagy szerintetek is megéri?


2009. febr. 20. 14:05
1 2
 11/11 anonim válasza:

Régi a post, de...


Én már vén vagyok, így tudom, hogy az élményeket, tapasztalatokat nem veszik el tőled, még ha néha szeretnéd is! :Đ

A végzett munka - Te tudod, milyen nehéz volt, lehetett-e lazára venni - mennyire volt egyenértékű a teljes ellátással, szállással, kirándulásokkal, stb.

A hőbörgő barátaidnak nincs igaza, ebben a kérdésben nem is lesz soha, de ezt az ember másképpen látja akkor, mikor még nem a megélhetése miatt dolgozik. Nem vitatom, hogy kényelmesebb, ha nem nekik kell előteremteni a nyaralás költségét.

Az viszont furcsa, hogy mennyire csak a pénzt tartják elfogadhatónak a munka ellenértékének. Előbb-utóbb csalódni fognak.

Tudom, milyen meghatározóak a barátok, de soha ne engedd nekik, hogy visszahúzzanak!

2010. júl. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!