Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyi lehet kezdő fizetés...

Mennyi lehet kezdő fizetés Németországban? (Villanyszerelő)

Figyelt kérdés

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy Németországban milyen esélyekkel helyezkedik el egy 10osztály+2szakmai osztályt végzett szakmunkás vizsgával rendelkező Villanyszerelő? Németül középszinten beszélek! És milyen ott kint ilyen alacsony végzettséggel a fizetés ? Esetleg melyik várost ajánlanátok?


Azt tudom hogy a kaja drágább ott kint de mindenki azt mondja nagyon jó a fizetés és nagy kereslet van szakmunkásokra. Albérletek is drágábbak a Magyar viszonylathoz képest? Esetleg a telkek házak ??

Köszi előre is a válaszokat!


2011. aug. 14. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
21%

Kezdök 400 Euro körüli fizetésre szamithatnak (ha sikerül egyáltalán munkahelyet találni).

Egy szoba bérlete 200 Eurotól indul, ennél kevesebb gyakorlatilag nincs.

2011. aug. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Havi 1500-2000 Euró bruttó fizetést reálisnak tartok. Ebből kb. 1000-1300 Eurót kapsz kézhez. Az albérlet ára attól függ, hogy városban élsz, vagy kisebb településen, de nagyjából 8-10 Euró/nm árral számolhatsz, vagyis egy 30nm-es kis lakás bérlete 250-300 Euró körül van. Az éves fizetett alapszabadság 30 nap, attól függetlenül, hogy hány éves vagy.


A lakások, házak árai magasabbak, mint idehaza, 100.000 Eurónál kezdődik egy kisebb lakás, de a családi házak 4-500.000 Euró körüli áron vannak. Én leginkább Dél-Németországot, elsősorban Bajorországot, illetve Baden-Württemberget ajánlanám. Közelebb van, nagyon szép és fejlett régió mindegyik, és jobbak a lehetőségek az elhelyezkedésre.

2011. aug. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A második nagyon jól írta le.

Annyit hogy semmi tapasztalattal nem tuti hogy figsz egyáltalán munkát találni, mert itt a fiatalok egy olyan iskolai rendszerbe vannak, hogy elöször munkahelyet keresnek aki beiskolázza öket. így egy hónap suli egy hónap gyakrolat ahol pénzt kapnak érte vagy is rendesen dolgoznak. így egy tapasztalt ember lesz belöle.

szerintem semmi tapasztalattal 1000€ felett nem nagyon találsz munkát. de szerintem 1500-nál még egy öreg tapasztalat sem kap.

a lakás árak is megfelelöek amiket az elözö leírt. egy egyszobás lyuk is 300€-nál kezdödik, de pl egy normális lakás ha már család van (minimum 3 szoba kell ha 1 gyerek van) olyan 500€-nál kezdödik(rezsi nélkül).

Ami nagy ipari rész a rajna-majna környéke (frankfurt környéke) én itt élek.


az ház árak is szuperül leírta.

2011. aug. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Szóval szerintetek megéri kimenni dolgozni oda?? Vagy inkább M.o. ?
2011. aug. 14. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!