Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Erdélybe mennénk nyaralni de...

Erdélybe mennénk nyaralni de csak 3 napra, mit nézzünk meg az északi részén?

Figyelt kérdés
Kolozsvár, Marosvásárhely a fő cél ahogy néztük ott van vár meg minden. Semmit nem szeretnénk kihagyni azért mit ajánlotok mit nézzünk meg mindenképpen? Székelyföld (Csíkszereda, Székelyudvarhely) kiesik picit megéri oda átmenni azért? Milyen látnivaló van ott? Bármilyen jó ötlet kicsi utiterv érdekelne. A kezdő város egyébként tuti Szatmárnémeti lesz onnan kéne valami jó látnivalók. Vadkemping mennyire lehetséges? Veszélyes? Vagy vannak jó bevált helyek?
2009. júl. 25. 23:12
 1/4 anonim válasza:
100%

Marosvásárhelytől 50 km Keletre van Parajd, ahol a sóbányába le kell menni! :)


Vásárhelytől 30 km K-DK pedig a Bözödi tó. Nagyon szép vidék, bár a történelme szomorú, mert Ceaucescu annak idején itt egy magyar falut árasztatott el "víztározó" jogcímen. A templom tornya még kilóg a vízből. Szomorú de nagyon szép hely.

2009. júl. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most voltam Kolozsváron két napot. Nem szeretem a wikipediát, de ez alapján indultam el összerakni a saját tervemet:

[link]


Én két napot szántam a városra, mindent megnéztem amit lehetett.

2009. júl. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vadkempinget ne nagyon. Nem tudom, hogy a medvék vagy a román rendőrök barátságtalanabbak.

Ha Kolozsváron olcsó szállás kell, tudok segíteni (3200 forint egy éjszaka, szobával egyben van fürdő, WC, a Szent Mihály templomtól és a Házsongárditól is kb. 5-5 percre van a városközpontban.)

2009. júl. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Két hét múlva megyünk addig csak összejön hogy mit kell megnézni. Fontos kérdéseim lennének még. Ételt ital vigyünk vagy lehet vásárolni normális ételt? Ha igen akkor hol vegyünk? (nem akarunk fertőzést elkapni) Ital (alkohol) ha jól tudom olcsóbb mint nálunk megéri még venni kint? Pénzt mit váltsunk román leit vagy eurót?
2009. júl. 26. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!