Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Gorogorszagban beszelnek...

Gorogorszagban beszelnek legalabb egy picit magyarul esetleg nemetul?

Figyelt kérdés
Jovo nyaron megyunk a csaladommal gorogbe es azert valahogy szeretnek beszelni mivel nekem a gorog olyan mint a kinai xd es ha magyarul nem is de legalabb nemetul beszelnek vagy tanulnak?

2015. febr. 8. 20:12
 1/8 demonlord90 ***** válasza:
79%

attól függ, hova mész. Sartiban (Chalkidiki fsz.) pl a fél falu magyar a másik fele német :D


Egyébiránt nem jellemző, a magyar is csak turisták közt (s pár egyéb szolgáltató), a német szó-szó.. kevésbé, mint itt

2015. febr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Korfu-ra megyunk 
2015. febr. 8. 21:18
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Korfun mi csak turistakat hallottunk magyarul beszelni, nemetul ugyszinten. Angollal viszont nagyon jol lehetett boldogulni. A csaladbol valaki nem beszel angolul?
2015. febr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem :\ nemet orszagban elunk amugy xD de csak en beszelek nemetul xD viszont franciat is tanulok es angolt is csak hat nekem az angol neheznek bizonyul :\
2015. febr. 8. 22:31
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Nemetül tudsz, de az angol nehéz?

Sokkal-sokkal egyszerűbb a németnél.

2015. febr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vookie ***** válasza:
73%

Tavaly nyáron voltunk Korfun, és nagyokat vigyorogtam, Mert sok helyen magyar étlap volt meg magyarul reklámozták a kaját - friss hal :))

És nagyon sok magyart hallottam. Szóval nem lesztek egyedül magyarok, ha gáz lenne, biztos találtok önkéntes tolmácsot.

2015. febr. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha majd ott leszel, ráérzel, mutogatással mindent meg lehet oldani. Kaját rendelni, szállást foglalni, pasit fogni. És ez ... fun, ahogyan az angol mondja.

Majd ráérzel, van annak varázsa, hogy senki nem beszéli a nyelvedet, és csodálatos, hogy minden más, mint amit megszoktál.

De hisz épp ezért érdemes odamenni.

Addig is taniulj nyelveket. Hátha...

2015. febr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha kempingben vagy kereskedőnél akarod megértetni magad akkor bármilyen nyelven vígan kommunikálnak. Én is alig tudtam angolul, amikor egy hónapig ott voltunk családostul két éves gyerekkel végiglátogattuk az az észak-déli autópálya mentének összes nevezetességét le egészen a Peloponézosz déli csücskéig, és egy másik utvonalon vissza. Azért ha komolyabb túrára készülsz essetek neki a primitív turista angolnak és frissítsétek fel (a matematikából nagyrészt ismert) görög ábc ismereteteket. Ezt tanácsolták annak idején nekem is mert a görögbetűs közúti tájékoztató szöveges táblák jönnek először a latinbetűsök meg sokkal késöbb. Ha el tudod olvasni a görögbetűs felíratot akkor sokkal több gondolkodási időd lesz, és nem fogsz túlfutni kritikus pontokon.
2015. ápr. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!