Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » WorldVentures? Mik a tapasztal...

WorldVentures? Mik a tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm akar rávenni, hogy lépjek be, de félek hogy egy átverés az egész, és futhatok a pénzem után.

2016. márc. 9. 07:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha évente 4-5 nagyobb utazást szervezel.. lehet hogy nem jársz rosszul.

Egyik kollégám tavaly belépett. Idén megy először vele Prágába. számoljunk. 10 hónap = 10x60 dollár= 600 dollár = edig 170.000 Ft-ot fizetett be. A négy napos prágai útja 70.000 ft lesz 2 személyre.

Az eddig 240.000 Ft :D :D :D :D

Az igaz, hogy 5 csillagos hotel, de ha 4 csillagossal megelégedne ez kb 40-50 ezer Ft lenne, ha pedig egy sima mezei 3 csillagos hotelt néz ki az max 30.000 Ft :D

Szerinted? Mennyire röhögöm körbe?

2016. márc. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hetente van ilyen kérdés, olvass vissza. Nagy rongyrázás az egész.
2016. márc. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%

Ha kíváncsi vagy, milyen érzés Ferrarit vezetni, nem a kerékpárosok véleményét kérdezed, ugye? Azokra figyelj, akik utaznak a WolrdVentures-szel:


Megéri Mercedest, BMW-t vagy Audit venni? Van, akinek igen és van, akinek nem. A többség vágyik rá, de nem mindenkinek való.


A WorldVentures sem való mindenkinek. Azoknak van kitalálva, akik évente minimum 3-4 alkalommal elutaznak legalább egy wellnes-hétvégére valahova. Ha ez számodra reális cél, akkor el tudod érni vele az ehhez szükséges életszínvonalat. De ehhez dolgoznod kell benne! (Remélem, nem lep meg, hogy mindenhol tenni kell a sikerért.)

2016. márc. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha kíváncsi vagyok milyen érzés Ferrarit vezetni akkor ha van annyi pénzem, veszek egy Ferrarit. Magamtól. De ahhoz el kell érjek előtte egy olyan életszínvonalat, hogy megengedhetem magamnak. A sorrend fontos. Pénz-életszínvonal-Ferrari...

Az utazással is kell hozzáállni. Ha már olyan életszínvonalon vagyok, hogy megengedhetek magamnak évi (3-4 nem elég..) 5-6 nagyobb utazást, lehet megéri. De ez már több millió forint ráfordítását jelenti egy évben. Ha ennyit nem tudsz és nem akarsz ráfordítani, akkor csak pénztemető az egész, és egyéni szervezéssel olcsóbban kijössz belőle. Ha tényleg egy adott hely érdekel téged, mondjuk egy város, és lemondasz az 5 csillagos luxusról akkor még jobban kijöhetsz az utazásból ha egyénileg szervezed. Ha rongyrázás érdekel, akkor csatlakozz, de ne feledd, azok fizetik az évi 5-10 utazással idejüket múlató gazdag nyugdíjasok utazását (iletve jelentős részét), akik évente 4-5 utazásnál kevesebbel megelégszenek.

2016. márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
26%

Én már több éve tagja vagyok, voltam jónéhány álomúton is, így belelátok a számokba.

Először is tényleg nem való mindenkinek. Azok utaznak a WorldVentures-szel, akiknek van igényük a 4-5csillagos utazásokra (vagy azért mert már megtehetik, vagy azért mert még nem tehetik meg, de itt meg szeretnék hozzá keresni a pénzt).


Ha valaki csak utazni akar, egy kis számolással könnyen ki lehet deríteni, hogy mikor térül meg a havi 50/100 dollár (Gold/Platinum) befizetett havidíj. Nyugodtan ellenőrizzétek a számolást és szóljatok, ha elrontottam valahol. Semmi okító szándék nincs bennem, csupán tájékoztató jellegű :)


Két fontos, közelítő adat:

- Általánosságban elmondható, hogy ha egy DreamTrips út helyett saját magadnak foglalod be ugyanazt, ugyanakkorra máshol, az átlagosan +70%-kal többe kerül neked (tehát amit nálunk 100ezer Ft-ért megkapsz, azt máshol 170ezer Ft-ért. Van, hogy ennél kevesebbért, van hogy sokkal többért).

- Valamint a DreamTrips utak átlagosan 20%-át fizetheted a pontjaidból, van mikor többet, van mikor kevesebbet (tehát ha 100 dollárba kerül egy út, akkor átlag 20 pontot használhatsz fel rá).


Egy klubtag kifizet egy évre mondjuk a Gold tagságra 12*50=600 dollárt, amiért 600 leutazható pontot kap.


Nézzünk mondjuk egy évben két olcsóbb, fejenként 199 dolláros utat (~51.000 Ft), szállással, kajával, programokkal. Ha ketten mennek, az utanként 400 dollár, azaz két útra 800 dollár.


Ebből levonhatnak 20%-ot a pontokból: 800*0,2 = 160 pont, azaz 800-160 = 640 dollárt kell csak kifizetniük.

Tehát egy évben elköltöttek 600 dollárt a tagságra és még 640 dollárt a két útra, azaz összesen 1240 dollárt.


Viszont máshol mennyit kellett volna fizetniük ezért a 800 dollár értékű utazásért?

Ahogy írtam korábban, átlagosan kb. 70%-kal többet, azaz 800*1,7=1360 dollárt.

Ez máris több, mint az 1240 dollár, ráadásul a szervezés minden terhe rajtuk lett volna.


Azaz, ha 2 főre évente 640 dollárt (~82ezer Ft/fő) elköltenek DreamTrips utakra, már gyakorlatilag ingyen van a tagság.

És ezek csak a számok, hol vannak még a tagság nyújtotta előnyök…


Platinum tagság esetében átlag 25%-ot tudnak levonni pontokból, ott ugyanezzel a számolással évente 1250 dollár értékű (~160ezer Ft/fő) DreamTrips foglalástól már olyan, mintha ingyen lenne a tagság.

( 1250-313 + 1200 = $2137 vs. 1250*1,7 = $2125 )


A LÉNYEG: ha velünk utazik valaki - és miért ne utazna, hisz ezért is csatlakozik - és elmegy valakivel évente legalább 2 olcsóbb, vagy 1 drágább DreamTrips útra, akkor megtérült a tagsága. Minden további úton rengeteg pénzt megtakaríthat, így többet utazhat, több élményben lehet része, több barátra tehet szert, stb.


Egész egyszerűen ez egy másfajta utazási forma, mint hostelekben megszállni és mindent magadnak megszervezni. Egyik sem jobb a másiknál, csak MÁS. El lehet menni több országba alacsonyabb színvonalon ugyanazért a pénzért, meg stoppolni is lehet repülő helyett, de azért egy álomút luxuskörnyezetben, teljes kiszolgálással, ilyen közösségben más életérzés, és ezt csak az tudja, aki kipróbálja.

2017. aug. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!