Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Vélemények a worldventures...

Vélemények a worldventures nevezetü cégről? Megéri hozzájuk csatlakozni, nem átverés?

Figyelt kérdés

2016. febr. 10. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Én voltam benne, kiléptem. Nagy sznobság az egész. Nem vonzanak az 5*-os all incl. szállodák meg benne a partik, unalmas. Olyan amerikai az egész. Én az utazásban a kalandot keresem. Most állítólag nagyon megy, néhány ismerősöm benne maradt.
2016. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Havi 60 USD befizetésével elég sokat kellene utazgass ahhoz, hogy a kedvezményes utakból "gazdaságosabban" jöjjél ki mintha nem csatlakoznál hozzá. Én is szeretek utazni,azonban évi több százezret (milliót?) nem adok ki ilyen célra, ezért számomra irreleváns.

Kollégám most megy nyáron 70ezer forintért négy napra Prágába kettesben. Nem akarom az örömét elrontani, hogy én 36 ezer forintért voltam, igaz nem a Hotel Corinthiába, de engem nem mozgat az ott található wellness lehetőség, én várost nézni mentem Prágába, nem magamat áztatni a 26. emeleten. Teljesen megelégedtem egy 4 csillagos szállodával. Ennyit nekem nem ér egy 5 csillagos szálloda. Tehát ő nyárig, mikor megy Prágába kifizet az útért 70 ezer forintot + 600 dollárt (10 havi díj) azaz 165.000 Forintot a szállásért.

Most gratuláljak neki? Ő kimegy 5 csillagos szállodába 235.000 forintért, én meg kimegyek 25 ezer forintért egy normál háromcsillagosba :)

2016. febr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg azt, hogy megnézed, mennyiért lehet a neten korrekt hoteleket találni minden elkötelezettség nélkül.

Ha ezt megteszed, te magad fogsz választ adni a saját kérdésedre.

2016. febr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%

Ha kíváncsi vagy, milyen érzés Ferrarit vezetni, nem a kerékpárosok véleményét kérdezed, ugye? Azokra figyelj, akik utaznak a WolrdVentures-szel:


Megéri Mercedest, BMW-t vagy Audit venni? Van, akinek igen és van, akinek nem. A többség vágyik rá, de nem mindenkinek való.


A WorldVentures sem való mindenkinek. Azoknak van kitalálva, akik évente minimum 3-4 alkalommal elutaznak legalább egy wellnes-hétvégére valahova. Ha ez számodra reális cél, akkor el tudod érni vele az ehhez szükséges életszínvonalat. De ehhez dolgoznod kell benne! (Remélem, nem lep meg, hogy mindenhol tenni kell a sikerért.)

2016. márc. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Na, bejött egy ügynökük, itt #4 hozzászólóként, és minden konkrétum nélkül elkezdett vagdalkozni béemvével meg sznob dolgokkal.

Ilyenkor okádnom kell, mert úgy érzem, hülyének nézi az arra fogékony közönséget.

Csak hogy mutassak valós árakat, négycsillagos, vagy ennél jobb hoteleket ennyiért lehet országonként kapni:

[link]


Úgy gondolom, hogy nem debilis ember képes az interneten megvenni szállást, transzfert és repülőjegyet, ha néhány egyszerű mezőt kitölt.

Az ilyen worldadventures nevű butaságot pedig meghagynám a sznoboknak és a debileknek.

2016. márc. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
20%

Én már több éve tagja vagyok, voltam jónéhány álomúton is, így belelátok a számokba.

Először is tényleg nem való mindenkinek. Azok utaznak a WorldVentures-szel, akiknek van igényük a 4-5csillagos utazásokra (vagy azért mert már megtehetik, vagy azért mert még nem tehetik meg, de itt meg szeretnék hozzá keresni a pénzt).


Ha valaki csak utazni akar, egy kis számolással könnyen ki lehet deríteni, hogy mikor térül meg a havi 50/100 dollár (Gold/Platinum) befizetett havidíj. Nyugodtan ellenőrizzétek a számolást és szóljatok, ha elrontottam valahol. Nyilván én elfogult vagyok tagként, ezért mondok csak számokat, és nem áradozok a szolgáltatásról. Semmi okító szándék nincs bennem, csupán tájékoztató jellegű :)


Két fontos, közelítő adat:

- Általánosságban elmondható, hogy ha egy DreamTrips út helyett saját magadnak foglalod be ugyanazt, ugyanakkorra máshol, az átlagosan +70%-kal többe kerül neked (tehát amit nálunk 100ezer Ft-ért megkapsz, azt máshol 170ezer Ft-ért. Van, hogy ennél kevesebbért, van hogy sokkal többért).

- Valamint a DreamTrips utak átlagosan 20%-át fizetheted a pontjaidból, van mikor többet, van mikor kevesebbet (tehát ha 100 dollárba kerül egy út, akkor átlag 20 pontot használhatsz fel rá).


Egy klubtag kifizet egy évre mondjuk a Gold tagságra 12*50=600 dollárt, amiért 600 leutazható pontot kap.


Nézzünk mondjuk egy évben két olcsóbb, fejenként 199 dolláros utat (~51.000 Ft), szállással, kajával, programokkal. Ha ketten mennek, az utanként 400 dollár, azaz két útra 800 dollár.


Ebből levonhatnak 20%-ot a pontokból: 800*0,2 = 160 pont, azaz 800-160 = 640 dollárt kell csak kifizetniük.

Tehát egy évben elköltöttek 600 dollárt a tagságra és még 640 dollárt a két útra, azaz összesen 1240 dollárt.


Viszont máshol mennyit kellett volna fizetniük ezért a 800 dollár értékű utazásért?

Ahogy írtam korábban, átlagosan kb. 70%-kal többet, azaz 800*1,7=1360 dollárt.

Ez máris több, mint az 1240 dollár, ráadásul a szervezés minden terhe rajtuk lett volna.


Azaz, ha 2 főre évente 640 dollárt (~82ezer Ft/fő) elköltenek DreamTrips utakra, már gyakorlatilag ingyen van a tagság.

És ezek csak a számok, hol vannak még a tagság nyújtotta előnyök…


Platinum tagság esetében átlag 25%-ot tudnak levonni pontokból, ott ugyanezzel a számolással évente 1250 dollár értékű (~160ezer Ft/fő) DreamTrips foglalástól már olyan, mintha ingyen lenne a tagság.

( 1250-313 + 1200 = $2137 vs. 1250*1,7 = $2125 )


A LÉNYEG: ha velünk utazik valaki - és miért ne utazna, hisz ezért is csatlakozik - és elmegy valakivel évente legalább 2 olcsóbb, vagy 1 drágább DreamTrips útra, akkor megtérült a tagsága. Minden további úton rengeteg pénzt megtakaríthat, így többet utazhat, több élményben lehet része, több barátra tehet szert, stb.


Egész egyszerűen ez egy másfajta utazási forma, mint hostelekben megszállni és mindent magadnak megszervezni. Egyik sem jobb a másiknál, csak MÁS. El lehet menni több országba alacsonyabb színvonalon ugyanazért a pénzért, meg stoppolni is lehet repülő helyett, de azért egy álomút luxuskörnyezetben, teljes kiszolgálással, ilyen közösségben más életérzés, és ezt csak az tudja, aki kipróbálja.

2017. aug. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
77%
Ócska piramisjáték debileknek.
2018. márc. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Zs1224 válasza:
0%
Sziasztok, olvasni itt hideget meleget, szerintem nem baj ha megoszlanak a vélemények, ez nem való mindenkinek. De egy dolog biztos. Most a WV fel foja robbantani Európát. Mármint üzleti szempontból 😄 aki most lemarad az tényleg hoppon marad! Aki elgondolkodott egy újra csatlakozáson azt várjuk szeretettel és találkozunk a világ tengerpartjain! 🙂
2019. júl. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, látom, feléledt megint ez a kérdés. Csak azt akartam mondani, hogy elég öreg vagyok ahhoz, hogy láttam jópár MLM biznisz tündöklését és bukását. Nincs életre szóló passzív jövedelem, egy idő után kipukkadnak, mint a lufi...

A WV-be az utazás miatt léptem be, de hamar rájöttem, hogy a turisztikailag holtszezonokban próbálják ezzel a rendszerrel feltölteni a szállodákat a sok sznobbal, és még komoly tagdíjakat is kérnek érte. Viccesek voltak a posztok a "világ tengerpartjain" zuhogó esőben, de igen, ott voltak, megcsinálták :-D

2019. júl. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Zs1224 válasza:
Szerintem nézd meg a újra miket változtattak. Ha voltál benne régen az nem ugyanaz mint most. Magyarország kullog még a többi európai országok között! Egy kis időt megérne rászánnod! Ha voltál benne akkor még pláne nézd meg hová fejlődött azóta, már csak azért is mert emberi alap természet ilyen általában 🙂 minden esetre, ha tudunk arról beszélni, hogy milyen volt régen, akkor írnál nekem privátban? Sajnos a történelem a gyengém 😁
2019. júl. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!