Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egy mérsékelt övből származó...

Egy mérsékelt övből származó ember mennyire bírja az egyenlítői éghajlatot hosszabb távon (>1 év)?

Figyelt kérdés
Szóval az ilyen 38+ fokokat egész évben, pl. Bangkokban.
2016. máj. 23. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Bangkokban nincs 38+ fok egész évben. Meg sehol máshol sem. Amúgy sem a hőmérséklet, hanem a páratartalom az, ami a szenvedést okozza, az meg csak a csapadékos időszakokban lesz magas.
2016. máj. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

En a tropusokon elek. Az elejen kicsit nehez volt de nagyon hamar tropikalizalodik az ember.

Kb a masodik evtol mar nem furodtem a tengerben ha annak a homerseklete 25 fok alatt volt, es a levego lement 28 fok ala.

Mult heten voltam Madagaszkaron kikuldetesben es halalra fagytam a 11 fokban. Mivel jovo heten Del Afrikaba megyek, ma elmentem borcsizmat venni.

Most 24 fok alatt mar pulcsit, zart cipot es hosszunadragot veszek.

Viszont siman maszkalok hosszundragban vagy kosztumben 30+ fokban is...

2016. máj. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Megkérdezhetem, hogy melyik országban élsz? Milyen ott az élet?

2016. máj. 23. 19:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Alkat függő is. Ha van túlsúlyod, gyorsan szabadulj meg tőle, a trópusokon nem előny a jó hőszigetelés. Van, akinek a tüdeje, szíve gyengébb, nehezebben bírja a klímát. Amúgy néhány hét alatt alkalmazkodik a szervezet, és te is kabátot fogsz húzni, ha véletlen 20 C-ra hűl a levegő :-)
2016. máj. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Reunionon elek, Madagaszkar es Mauritius kozott.
2016. máj. 26. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Eleg hosszan tudnek meselni arrol hogy milyen az elet : ) en szeretem, de egyreszt a ferjem csaladja itt el, masreszt sikerult egy olyan munkat talalnom amiben jol erzem magam, es eleg jo korulmenyek kozott elunk, amire Parizsban nem lett volna lehetosegunk valoszinuleg.


De nyilvan ezt is meg kellett szokni, es nem mondom hogy egyszeru volt. Bizony volt egy idoszak amikor nagyon bezarva ereztem itt magam, tavol mindentol.


Tulajdonkeppen sokmindentol fugg. En pl utalom a telet de a tavasz meg az osz az tud hianyozni azert, mar csak a hangulata miatt is. A nyari karacsonyt meg sosem tudom igazan megszokni szerintem.


Viszont az is igaz, hogy pentek delutan pl siman lazithatunk az ocean partjan egy koktellal, levezetve a heti melot. Es rengeteg szabadteri tevekenyseg van a jetski-tol kezdve a lovasturan at, a sikloernyozesig es a raftingig bezarolag...

2016. máj. 26. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!