Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Üdv! Kiskorúnak kint lehet...

Csalántampon kérdése:

Üdv! Kiskorúnak kint lehet maradni Amerikába? Folyt. Lent Fontos

Figyelt kérdés
Húsz éves vagyok,a hugommal kijöttem Amcsiba egy közeli ismeroshoz.. itt vagyunk már egy honapja, nincs nagy kedvünk hazamenni, itt tökéletesebb az élet mint oda haza Mo-n,sokkal több a lehetőség , jó magam felelősségteljes nővér vagyok,en tudnék gondoskodni a 14 éves húgomról,sot van is hol lakni, munka is lenne számomra.Ugye húgom szeptemberben menne kozepsuliba...Nemtudom abból lenne e bírósági ügy ha kint maradnék vele, a szüleim lehet beleegyeznenek,csak nemtudom a gyámügynek ez piszkálná e az orrát,hogy nem a saját gyámjával tartózkodik,hanem a nővérével (és a közeli ismerősökkel,akik teljes mértékben megbízhatóak) ha ez lehetséges lenne hogy kint maradjunk,mi kell hozzá, esetleg kell valami kérvényt be nyújtani,vagy valakit értesíteni?

2016. aug. 19. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valoszinuleg feltunne Magyarorszagon, hogy nem ott el a gyerek. De jol atgondoltatok ezt? Az irasodbol ugy vettem ki, hogy nem legalisan akartok ott tartozkodni az ESTA lejarta utan. (Ha tevedek elore bocsanat)


Illegaliskent is lehet iskolaba jarni de ugyebar allamtol fugg mennyire nehezitik meg az eleted a szabalyok. Egeszsegugyre is gondoltal remelem mert biztositas nelkul meg egy fogamzasgatlot feliratni es kapni is rengeteg penz es akkor meg nem is beszeltunk egy esetleges betegsegrol.


1 honap nem eleg arra, hogy teljes mertekben osszehasonlitsd a ket orszagot. Persze jobban tetszik meg hudekiray lenne itt elni de azert ajanlom gondolj bele a jovodbe. Napi 14-16 orakat robotolni azert, hogy biztosids a minimumot a hugodnak nem biztos, hogy megeri.


De amint mondtam lehet, hogy teljesen elvagyok tevedve es mindketten legalisan vagytok kint es te kutatokent egy egyetemnek dolgozol nem pedig pincerkedsz.

2016. aug. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mar egyaltalan az, hogy megfogalmazodott benned a kerdes, hogy egy kiskoru illelgalisan, oktatas es gyamnelkul maradjon kint veled, mutatja, hogy agyban meg mennyire felelotlen gyerek vagy. Hamarosan te sem maradhatsz kint legalisan, nemhogy a kiskoru hugod! Gondolkozz mar!
2016. aug. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A lányom 10 éve él kint. Most kérdeztem meg őt.

Amerikában még te sem vagy nagykorú, mert ott 21 év a nagykorúság határa. Tehát semmiképpen nem lehetsz a húgod gyámja. Azonfelül Amerikában nagyon komolyan veszik a gyerekre való felügyeletet és az iskolába járást. Csak valamelyik szülő írathatja be iskolába, te nem. De napközben sem lehet egyedül ,még rövid időre sem a gyerek. Ha valaki feljelent, a gyereket azonnal állami gondozásba veszik, téged pedig börtönbe zárnak. Ezzel nem érdemes játszani.

Tapasztalatból beszél a lányom.

2016. aug. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Tapasztalatból beszél a lányom." Ot is elvitte a gyamugy, vagy ot zartak bortonbe? - boccs, csak szorszalt hasogatok ;)


A kerdezo ha elmult 18 NEM szamit kiskorunak! A 21 eves szabaly az foleg az alkoholfogyasztasra vonatkozik.


Gyamnak lenni valaki felett itt az USAban eleve ott indul, hogy az ember amerikai allampolgar. Te nem vagy az kerdezo. Igy nem is tudod a gyamodba fogadni a hugodat.


Kiskoruakra is ugyanazok a szabalyok vonatkoznak mint felnottekre. Bordo utlevellel es ESTAval utazhatnak be az orszagba es egyszerre csak max 90 napig tartozkodhatnak, utana az orszagot el kell hagyni. Amennyiben ezt nem teszik (tultartozkodnak) illegalissa valnak es tobb evre (akar 10) kitiltjak oket az orszagbol, ami csak akkor lesz erdekes, amikor az illeto elhagyja az orszagot. Vissza mar nem johet.


Es igen, elofordulhat, hogy a szomszedok felnyomnak titeket, ha latjak, hogy pl. a tesod nem jar iskolaba. De nem teged fognak felelossegre vonni, hanem az amerikai rokonodat, akinel eltek!

2016. aug. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!