Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A kis pénzűek által közkedvelt...

A kis pénzűek által közkedvelt filléres tömegturizmust tényleg meg kellene szüntetni?

Figyelt kérdés

A filléres tömegturizmus és élményhajhász életvitel közös eredménye, a minél olcsóbb és fapadosabb kínálat versenye - ami elérte az elviselhetetlenséget és jócskán pusztítóvá vált - egyetértenék azzal, hogy meg kellene szüntetni. A "kiugrok Rómába selfizni, egy sör, aztán este jövök" egy luxus vagy kalandor képesség kellene hogy legyen. Nem pedig no name társaságok, napi 5-6 csoportba, turnusokba szervezett sáskajárása.

A prolik igénytelenségére, teljes iparágak jöttek létre pl. fapados légitársaságok, fapados utazási irodák stb.


Nem tudom járt-e valaki mostanában az Eiffel toronynál vagy a Trevi-kútnál, Ponte vecchionál, agyrém ami ott van. Voltam ott 18 éve, teljesen normális, élhető mennyiségű volt a tömeg. Tavaly pedig brutális hering-party volt, meg sem lehetett mozdulni.

A legtöbb nagyvárosban a helyiek, kimondottan utálják a turistákat. Szóval megértem azokat is, akik ott próbálnak élni.

Ne értse félre senki, nem azzal van a baj, hogy a szegények is egyre többet utaznak, csak fizessék meg ők is a rendes árát.



2019. jún. 2. 12:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdez!

A 10-es válaszoló válaszát kell elfogadnod! Minden jót!

2019. jún. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Kései Sirató ***** válasza:
96%

Kérdésedre a válasz:


Nem, nem kellene megszüntetni. Nem sok elképzelésed van arról, hogyan működik a gazdaság.


Amire kereslet van, arra lesz kínálat.

Ha ezt diktálja a piac, akkor ez így is marad, vagy még ilyenebb lesz, az teljesen mellékes, hogy esetleg nem tetszik neked.


Nem kötelező nyaralni.

2019. jún. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Nem vagyok vagyonos ember, nem is voltam és nem is leszek. Csak mert többeknek úgy jött le, hogy én valami újgazdag vagyok. Van igazság abba amit a 10-es írt, de a legfőbb gond hogy a fapadosoknak és az olcsó utaknak köszönhetően, egy olyan réteg is belépett a turizmusba, akik eddig nem tehették meg. Egy nagyobb városban egy-egy nevezetességnél, pedig elviselhetetlen embertömegek lettek. Akik többnyire nem azért mennek oda, mert érdekli az adott nevezetesség, max szelfizgetni.


Gazdaságtanilag pedig annyit, hogy ez a réteg, nem arról híres, hogy sokat költenének. Ha félpanzión vannak, kicsempészik a szállodából a kaját, hogy ne kelljen ebédre költeni. Ha ezt nem tudják, inkább nem esznek, de nem ülnének be étterembe. És ez minden szolgáltatással kb így van. Kinek éri akkor meg?

"A svédasztalnál én le fogom enni amit kifüzettem az utazási irodának. Le én! Még ha odasz*rok az asztal alá akkor is." Üvölti a disznófejű akárki a csapatból.



Mi huszonakárhány éve, 1 évig spóroltunk egy görög nyaralásra. A túristaosztály is más volt, nem volt így felhigulva az utazóközösség. Ez most is így lenne ok.

2019. jún. 3. 23:00
 14/30 anonim ***** válasza:
88%

Én értem mit akarsz mondani, és valahol igazad van. De ha nem lennének fapados járatok, olcsó utak, akkor lehet te sem mész sehová. Gondolj bele. Régen amikor luxus volt a repülés, a jegy ára 1 főre a turistaosztályon annyiba került mint ma egy első osztály ára. Régen minden drágább volt.

Igen vannak suttyó turisták ahogy írtad ( én is hallottam már a svédasztalos esetet) de ahogy korábban írtam, ezek az emberek otthon is így viselkednek.

Minden nyaralásnál kitudod zárni az ilyen zavaró körülményeket, ahogy korábban is írtam.

Mondok egy példát.

Tavaly télen voltunk Thaiföldön nyaralni. Mi induláskor már 4 órával korábban kint vagyunk a Heathrow reptéren. Kicsi a világ a házaspár akik szintén magyarok ismerkedni akartak, így dumáltunk. Kiderült, hogy ugyanazzal a géppel fognak utazni mint mi. Már a reptéren előadták magukat, és jöttek azzal, hogy ők milyen okosak, mert olcsón kijöttek Magyarországról Angliába, hogy innen indulhassanak. Na a pasas is azt mondta, hogy svédasztalos reggelire befizettek, és ha beledöglik is zabálni fog, mert tuti az éttermek drágák. ( mondtuk, hogy olcsó a kaja, de meg sem hallották) Már a reptéren sem tudtak viselkedni..Hangoskodtak, kritizálták a kávét ordenáré stílusban. Szóval viselkedni nem tudtak. Lerázni nem tudtuk őket, de úgy voltunk vele, hogy a gépen már úgysem leszünk egy osztályon. Persze jöttek a szöveggel, hogy ők a turistán 5 soros székben vettek jegyeket, majd felszállás után elintézik, hogy odaülhessünk mi is, így egy kupacban leszünk. Amikor közöltük, hogy mi első osztályon utazunk, a pasas már jött, hogy na majd akkor ők jönnek át.. Kapaszkodj meg! Tényleg átmászkáltak, hogy na megnézzük milyen, és cseréljünk már 3 órára helyet stb.. Stweradessek zavarták vissza, hogy tilos át menni oda. A végén már közölték velük, hogy ha még egyszer átjönnek, jelenteni fogják, és büntetést kapnak. ( mi mondtuk a stewardesseknek, hogy nem ismerjük őket)

Amikor leszállt a gép ugye mi szálltunk le először, ezért amilyen gyorsan csak lehetett iszkoltunk, hogy a bangkoki reptéren ne csapódjanak mellénk. Hál istenek hatalmas a reptér így többé nem találkoztunk velük. De ez az eset eléggé lehangolt minket, és 2 hétig azt lestük, hogy nincsenek a közelben, mert ha igen iszkolunk.. Ahogy írod, tényleg vannak borzalmas turisták, de ki kell őket valahogy kerülni. Ezt pedig csak úgy lehet ha te magad megfizeted a nyaralásod árát..

2019. jún. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Nem érted mit akarok mondani. A hatalmas tömeggel van a gond, amik egy-egy városban a főbb nevezetességeknél vannak. Ha megszünnének a fapadosok, ez a tömegáradat se lenne. Pl. Én utaznék akkor is, csak megfizetném a minőséget mint ahogy mások is.
2019. jún. 4. 10:13
 16/30 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Csak az embereket kellene megnevelni, hogy tudják mi illik és mi nem. A probléma inkább abból adódik, hogy a kispénzűek sokszor viselkedni sem tudnak. (Pl. elviszik ebédre a reggelit, stb.)
2019. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavart, hogy mindenkit beengedtek az Ermitázsba, a Tadzs Mahalhoz, vagy épp a Louvre -ba.

Minden embernek joga van a világ és az emberiség kulturális értékeit megnézni, megismerni - és vannak akikre duplán rá is fér - akár business jettel megy, akár fapados kisvasúttal!

2019. jún. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
84%

Ó, Istenem, hagyjátok már ezeket az előítéleteket:

"kispénzűek sokszor viselkedni sem tudnak"


A gazdag ember is tud bunkó lenni és a szegény is tud illedelmes lenni. A kulturáltság, AZ INTELLIGENCIA, A VISELKEDÉS NEM PÉNZTÁRCA FÜGGŐ !! Egyszerűen nevelés kérdése.


Gazdag ember túrja az orrát a Mercdedesben. Szegény ember - csak mert jól nevelték - pl. nem szórja szét a szemetét mindenhová - ezzel szemben gazdag ember közli, hogy joga van az utcán szétdobálni a szemetet, a kutyáját a járdára szaratni, mert azért fizeti az adót és majd az utcaseprők összeszedik (csak addig belelép 5 ember, a kisgyerek, stb.)


Az angolok nem szegények, mégis az idegenforgalomban nem kevés helyen elterjedt, hogy az egyik legproblémásabb, legrendetlenebb vendégek.

Németek hangoskodásáról már nem is beszélve, hogy az egész busz zeng tőlük - pedig ők sem a csóró kategóriába tartoznak, stb.


Attól, hogy valaki 1 évig spórol egy útra - mint ahogy tettem már én is - még nem lesz kulturáltabb.

2019. jún. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
76%

Időpont ma 16:36

Pont azt írtam korábban, hogy aki nem tud viselkedni nyaraláskor egy idegen helyen, az otthon sem tud viselkedni társadalmi ranglétrától függetlenül.

Kérdezőnek meg megint csak azt tudom írni amit korábban is. Ha zavar a tömeg akkor menj olyan helyre ahol nincs annyi tömeg.

Mindenkinek joga van elmenni megnézni Párizsban az Eiffel tornyot. Vagy látni a római colosseumot.

Bizony a turisztikai helyeken egymillió turista fog tolongani, mert mindenki elakarja mondani, képet akar csinálni, hogy ő is járt ott. Zavar a tömeg? Akkor ne menj az Eiffel toronyhoz. Úgyis láttad már képen egymilliószor. Franciaországban is rengeteg olyan városka, falvak vannak amik csodálatosak. Nincs turista.

Hagyd ki a nagy turisztikai látványosságokat. Mi ezt csináljuk. Voltunk olyan helyen ahol ritkán látnak nemhogy turistát, de fehér embert. Kíváncsiak, kedvesek voltak. Nekünk meg egy élmény volt..

Nem a kis pénzűek nyaralását kell megszüntetni, hanem úgy kell a nyaralásodat megtervezni, hogy kihagyod a szokásos nagy tömegű látványosságokat.

2019. jún. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
69%

Bárhol a világon ahol érdekes, egyedi látnivaló, program, esemény van, ott tolonganak az emberek!

De te ne menj oda!

A Szahara nagyon szép, nagyon különleges és egyedül is lehetsz - ha vagy olyan hülye hogy ezért fizetsz...

2019. jún. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!