Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A kis pénzűek által közkedvelt...

A kis pénzűek által közkedvelt filléres tömegturizmust tényleg meg kellene szüntetni?

Figyelt kérdés

A filléres tömegturizmus és élményhajhász életvitel közös eredménye, a minél olcsóbb és fapadosabb kínálat versenye - ami elérte az elviselhetetlenséget és jócskán pusztítóvá vált - egyetértenék azzal, hogy meg kellene szüntetni. A "kiugrok Rómába selfizni, egy sör, aztán este jövök" egy luxus vagy kalandor képesség kellene hogy legyen. Nem pedig no name társaságok, napi 5-6 csoportba, turnusokba szervezett sáskajárása.

A prolik igénytelenségére, teljes iparágak jöttek létre pl. fapados légitársaságok, fapados utazási irodák stb.


Nem tudom járt-e valaki mostanában az Eiffel toronynál vagy a Trevi-kútnál, Ponte vecchionál, agyrém ami ott van. Voltam ott 18 éve, teljesen normális, élhető mennyiségű volt a tömeg. Tavaly pedig brutális hering-party volt, meg sem lehetett mozdulni.

A legtöbb nagyvárosban a helyiek, kimondottan utálják a turistákat. Szóval megértem azokat is, akik ott próbálnak élni.

Ne értse félre senki, nem azzal van a baj, hogy a szegények is egyre többet utaznak, csak fizessék meg ők is a rendes árát.



2019. jún. 2. 12:48
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
84%

Ó, hát meg kell szakadni a szívnek. Tömeg van mindenhol, brühühü. Szerintem indítványozt az emberiség kipusztítását is, mert őméltósága egyedül akar bámészkodni a helyi nevezetességeknél, és nem fér bele a kis világképébe, hogy más emberek is megakarják nézni. Aztán milyen jogon? Tudod mindig a legnagyobb prolik tolják a legjobban ezt a prolizós dumát. Akik összegyűjtöttek annyi pénzt, hogy nyaraljananak, és akkor ők most aztán rohadt nagy valakik. Azt lesed, hogy más turistán milyen ruha van, mit eszik, mit iszik, hol csinál fotót. Áruld már el mennyire kell nyomorultéletűnek lenni mindehhez?

Amúgy ajánlom figyeledbe pl a német meg az osztrák turisták viselkedését itt nálunk, előkelő szállodákban, vagy akár csak a Balaton parton. A pénznek semmi köze a viselkedéshez, lám neked is van rá pénzd, hogy megnézd Párizst mégis akkora suttyó vagy, mint ide Afrika.

Legközelebb tán foglalkozz a látnivalókkal, mint a másik tursita nadrágjával, boldogabb lesz az életed.

Te is ugyanúgy többnek akarod magad miutatni, mint azok akiket itt mocskolsz. A prolik így, a prolik úgy. Nos, ha te se lennél ilyen proli, mennél olyan járattal, amit nem tud akárki megfizetni. Meg olyan helyekre. Csak hát nincs, mert te is csak egy proli vagy, aki nyögdécsleve erőlködve akar kimászni a prolik társaságából. Nem fog menni. Sok millió FT összegyűjtése után is az maradsz ami vagy. Mert a pénz nem minden.

2019. jún. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
62%

Olyan szempontból egyet tudok érteni a kérdezővel, hogy sajnos a tömegturizmus rendesen haza tudja vágni az élményt.


Én például elkezdtem teljesítmény túrázni pár éve. Egyik haverom hívott el kirándulni, majd rákaptam és azóta viszonylag rendszeresen, heti-havi jelleggel eljárok. Viszont nagyobb nevű túrákra, mint a Gerecse már be sem nevezek, mert sajnos tönkre vágja a természet élményét, ha egy 50 km-es sorban állás szimulátorban kell végig szenvedned az utat. Néha kisebb felkapottabb túrákkal ugyanez a baj. Egyszerűen élvezhetetlenné teszi a tömeg.


Pont ezért szeretem a távol eső helyeket. Például Börzsöny. Indul pár 10 ember, azok is szétszóródva. Sokkal hangulatosabb kilométereket egyedül menni a "vadonban" majd összefutni egy túrázóval.


Ilyen szempontból sokkal jobban szeretem én is a "B verziós" kevésbé híres, de sokszor sokkal látványosabb helyeket.

2019. jún. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
62%

Illetve sajnos a szállások és repülések közönsége is tény, hogy érdekes tud lenni.


Egyik ismerősöm sokat utazott a világban. Mondta, hogy összehasonlíthatatlan a 10-15 évvel ezelőtti British Airways, Air France és hasonlók útja és a mai Wizz Air repülések. Legutóbb azt mesélte, hogy cigány asszony végig óbégatta a Budapest-London utat és úgy érezte magát, mintha a Pesti 7-es buszon utazna csúcsidőben.


Vagy mi is vacsoráztunk egy szálláson, erre elkezd óbégatni fintorogva a mellettünk lévő család magyarul, hogy "Mindjááá ide hányok" és olyan fintorogva ették az amúgy normálisan tálalt és teljesen finom ételt, mintha a sarki galambszaros gyrososnál lennének. Nem azt mondom hogy elrontotta a nyaralásunkat, de tény, hogy rossz érzés mások helyett szégyenkezni.

2019. jún. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
91%

Illetve egyik nagy álmom évek, évtizedek óta, hogy egyszer kiutazom a "Zónába" a Csernobili atomerőműhöz.


Erre most pont azt olvasom, hogy mennyire felkapott hely lett, mióta a HBO leadta a Csernobilról szóló mini sorozatát (ami amúgy egy remekmű lett és méltó feldolgozása egy ilyen katasztrófának) és ez kicsit elveszi az egész fílingjét.


Pedig gyerekkoromban, 15+ éve még megvolt a misztikuma a helynek. A roncstemető amit azóta felszámoltak, a régi szarkofág amit azóta felváltott az új, vagy legutóbb láttam egy videót, ahol az óriáskereket hozták működésbe.


Valahogy 30 évesen kicsit elveszett a gyerekkori "halott zóna" érzés.


Vagy saját élmény, a kollégiumi konditerem.


Eleinte igazi kis sufni volt, haverommal raktuk rendbe, összeraktuk a gépeket, hiányzó csavarokat, kitakarítottunk. Továbbra is sufni jellege maradt, de megvolt a hangulata, amolyan garázs terem volt. Főleg, hogy csak páran jártunk oda. Aztán átalakult, kapott a Kari tanács pénzt rá, kineveztek valakit az élére és a végére lett egy egészen jó kis kondi.


Csak épp mozdulni nem lehetett annyian kezdtek lejárni és tele volt zsúfolva mindenfélével. Ami egyrészt jó dolog a többségnek. De nekünk valahogy mégis "elveszett" az a bizonyos terem.

2019. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
81%

Én nem mondom, hogy nem idegesítő a suttyó viselkedés, de nem kötöm pénztárcához, sőt tudom hogy még csak repülőre sem kell ülni ahhoz, hogy szembesüljek vele. Apropó a kérdező arról miért nem ír ki kérdést, hogy felszállt a buszra, aztán a proli ott óbégatott, kirándult Normafán, és a proli ott szemetelt? Ez miért nem üti meg az ingerküszöbét? Mert az nem a "különleges" külföld, amiben a kispolgári fajtája még mindig a nagy valamit látja, ahol lehet virítani ki hogy viselkedett, mi volt rajta, mit evett, ki volt a nagyobb "entellektüel" miközben meredten bámultak a múzeumban a képre ami ki volt lógatva. De ez csak Párizsban meg Rómában téma, nem ám a Szépművíszetiben.

A kérdező minden sorából árad, hogy ő görcsösen próbál kiemelkedni a saját társadalmi osztályából, próbál több lenni a szomszéd Pistikénél, aki egy proli, bezzeg ő, neki fussssa étteremre ha KÜLFÖLDRE utazik, meg ő nem olyan nadrágban nyomja mint Pistike, meg a zaszonyon sincs bizsu. Pffff. Na ez a szánalmas. Ahelyett hogy élvezné a nyaralást, ő a másikkal van elfoglalva, majd feljön egy zs kateegóriás fórumra dicsekedni, hogy mennyire nem proli, és megideologizálja magának hogy különb mint a másik turista. De annyira már nem különb, hogy másik járat másik osztályát válassza, meg 5 csillagosban szálljon meg. Nem, az nem.

Kisebbségi komplexus a köbön.

2019. jún. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Na végre valaki! A #22-es válaszoló érti hogy miről is akartam írni a kérdésben.

Pontosan a nagy tömeg elrontja az élményt. Kb. 20 éve még nem volt ez a tömegáradat, mert nem voltak fapadosok, és az a bizonyos réteg nem tehette meg hogy orrba-szájba utazgasson. Illetve ha utaztak is, nem ennyien, mert összegyűjtögettük az árát. Én is, mások is.


#21 te meg annyira szörnyen okos vagy, de látom a szövegértelmezés nem igazán megy :)

2019. jún. 6. 01:27
 27/30 anonim válasza:
100%

Kérdező, mindenki érti mire gondolsz: egy frusztrált kis proli vagy, akit rohadtul zavar, hogy más proli is utazik, mert te különb akarsz lenni azoktól a proliktól.

Azt meg te sem gondoltad komolyan, hogy bárhonnan is száműzik az "embertömegeket", hogy te egyszemélyben élvezhess egy látványoságot. Menjél extra exkluzív helyekre, amit nem engedhet meg magának akárki, menj különgéppel, ott tuti nincs tömeg. Jah, hogy neked arra nem fusssa, hát így jártál. Be lehet fogni, és elvisleni hogy te is csak az ezredik proli vagy. Nem véletlenül utazol te oda ahova, és azzal a bizonyos géppel. :)

2019. jún. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszűnne a tömegturizmus, te is legfeljebb képeslapon nézegetnéd a Trevi-kutat. Egészen biztosan nem annyiba kerülne a repülés, hogy itt olyan magabiztosan prolizhatnád a többieket, akik pontosan ugyanolyan turisták, mint te.
2019. jún. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
50%

Úristen, a sok sznob beszélget ... Hihetetlenül undorító...


Amúgy nem tudom milyen rossz világról beszélnek, így kormány meg úgy... Van itt elég gazdag, akinek nincs oka sírni.


A szegény is nyaralhat,ott ahol akar, Kicsípi magát az asszony, ahhoz neked mi közöd? Szerencsére nem tudtok semmit tenni ellene, feleslegesen ver a víz titeket a szegény réteg miatt.

2019. jún. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

"Nem zavar, ha valaki szegény, amíg otthon, a négy fal között csinálja." - Kérdező Coelho.


Imádom ezt a fals sosemvolt aranykor-nosztalgiát. A repülés a fapadosok előtt sem volt valami húdefenszi élmény, csak simán rohadt drága. Azon panaszkodni, hogy a világ két leglátogatottabb városában sok az ember, meglehetősen nonszensz. Én sem szeretem az udvariatlan spórolós megoldásokat (reggeli elcsomagolása, egy pohár víz mellett ücsörgés a pubban, stb), de rohadt jó dolog, hogy például egy abszolút kispénzű egyetemista is láthatja Milánót vagy Nizzát.


A kiöltözős baromságodat meg kommentálni is nehéz. Történelmileg pont, hogy a mindenkori pénzarisztokrácia tagjai azok, akik időt és anyagiakat nem sajnálva utaztatták a teljes ruhatárukat a riviériáig.


No name társaságokat is emlegetsz. Te és a barátaid, te és a párod vagy te és a családod mitől nem vagytok no name társaság? Az egyetlen ok, amit fel tudtál hozni magad mellett, hogy te bizony egy évig spórolsz egy görög útra. Váljék egészségedre, más meg másként él. Én már csak azért is kerülöm a luxust utazások alatt, mert teljesen elkerülöd úgy a valóságot. Minek utazzak Ázsiáig, ha aztán egy átlagos napomon annyit költök, mint egy helyi egy hónap alatt és soha nem látok olyan helyeket, amelyek nem csak és kizárólag a turisták miatt vannak ott.

2019. jún. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!