Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » S. O. S. Francia országba...

S. O. S. Francia országba utazok, mit vigyek ki? írjatok, hogy ne felejtsek el semmit

Figyelt kérdés
november 8.-án utazok ki Franciaországba, a cserediákomhoz. Előtte 2 napot leszünk Párizsban. Azt mondták 3 táska kell, egy kézi táska, egy utazó táska ami Párizsban fog kelleni és egy nagy bőrönd ami a 2 heti cuccunk a cserediáknál, de amíg Párizsban leszünk azt fent hagyjuk a buszon. Nagyon feledékeny vagyok, nem volt még olyan utazás, hogy valamit ne hagytam volna otthon. Segítségeteket szeretném kérni, hogy mit vigyek ki. Remélem így felkészültebb leszek

2014. nov. 2. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Szia!

Gyerek vagy, vannak szüleid? Ők is tudnak segíteni, vagy nem?


Szóval, mivel SOS


Elsőnek is vegyél elő egy lapot, írd ki miket kell eltenned.

Ha eltetted , utána pipáld ki /ez meg van/

Vannak dolgok amiket már ma, v holnap is elteheted, ezek nem romlandók.


1.) Tisztálkodási dolgok. Mindent, hogy ne kelljen ott vásárolnod,v a vendégcsalád dolgait használni.


fogkefe, fogkrém,szappan, tusfürdő, fürdőszivacs, hajsampon,papírzsepi, wc papír, fésű, v hajkefe,

ha lány vagy tisztasági betét is, 4 kéztörlő,

2 fürdőlepedő, bár én nem szeretem a nagy dolgokat,

4-5 kisebb törölközőket szoktam eltenni, fürdőköpeny,

legalább 5 db alsónemű, 5 pár zokni/hogy ne keljen folyton mosni/

ha lány vagy akkor harisnya is/

2 pizsama , v hálóing, papucs.


2.)Gyógyszerek,!!! fájdalom és lázcsillapító, jód,/ha véletlenül elesel fertőtleníteni kell/

Hányinger csillapító, hasmenésgátló ! OKVETLEN!

Ha esetleg rendszeres gyógyszerszedő vagy akkor azt nem szabad elfelejteni.!!

És még fontos Allergia ellen gyógyszer,!!/allergiát bárhol lehet kapni, hát még idegen környezetben/


3.) Ruhafélék.


Váltás cipő, 2 nadrág, 4 felső, vékonyabb és vastagabb is.

Esőkabát.v esernyő, ha uszoda is tervezve van, akkor az úszódressz, úszósapka, gumipapucs.


4.) A kedvenc dolgaid. pl: könyv, társasjáték, stb.


5.) Ennivaló, és innivaló utazásközben, ezek legyenek kéznél.


Ami romlandó azt este tedd a hűtőbe, induláskor vedd ki!


/FIgyelmeztetésnek, tegyél egy cetlit a hűtőre!/


Ételek között szerepelhetnek mindenféle jó konzervek, /tépőzáras, hogy ne kelljen konzervnyitót is vinned/


Szeletelt kenyér, dobozos üdítők ezek nagyon fontosak!!


Kamera, v fényképezőgép. Füzet , íróeszköz.


A kézitáskában legyenek a fontos gyógyszerek, pzsepi, wcpapír, étel , ital, fényképező, füzet, íróeszk, egy kis kéztörlő.


Az utazóban,legyen a tisztálkodási,egy váltás fehérnemű, egy törölköző, pizsi, papucs, mert hogy egy éjszakát Párizsban lesztek.


Egyenlőre ezek jutottak az eszembe.


Nem tudom mennyi idős vagy, terveztek-e valami ünnepi partit, ha igen akkor elegánsabb ruha, és cipő is szükséges./ha lány vagy, ha fiú vagy akkor a fehér ing is megteszi/


Szuper szép és jó napokat kívánok!

Érezd jól magad !

2014. nov. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

És ami illik, mert hogy cserediák leszel.

Valami magyar szuvenír, de ezt a szüleid talán jobban tudják.;)

2014. nov. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk voltak cserediákok Németországból, Spanyolországból és Magyarországról is. (Franciaországban élek.)

A lányom is volt ugyanezekben az országokban. Kész röhejnek tartom, hogy fürdőlepedőt, törülközőt, szappant vagy tusfürdőt vigyen valaki, mikor egy családhoz megy látogatóba. Miért nem mindjárt lepedőt vagy takarót is? :D

Ezeket a vendéglátó ugyanolyan természetességgel fogja rendelkezésedre bocsátani, mint a napi étkezést, és ehhez nem egy, hanem minimum három bőrönd kellene...

Konzervet is csak olyat vigyél, amit az úton elfogyasztasz (májast vagy ilyesmit), a többiről a cserediák szülei gondoskodnak.

Egy apró ajándék viszont illő, ahogy előttem is írták. De ez se legyen túl fényűző vagy nagy terjedelmű, részint hogy ne kötelezd az ottaniakat ugyanilyen nagy kiadásra, részint hogy a csomagjaidat ne terheld túl.

Gondold el, hogy ti mit fogtok nyújtani amikor a másik diák visszaadja a látogatást, és ehhez mérten csomagolj.

A papírra való listaírás és a már eltett tárgyak kipipálása jó ötlet, én minden utazás előtt ezt csinálom.

Egy zsebszótárt viszont feltétlen vigyél magaddal.


Jó utazást és főleg kellemes "séjour"-t kívánok! :)

2014. nov. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Julianna!


"Kész röhejnek tartom, hogy fürdőlepedőt, törülközőt, szappant vagy tusfürdőt vigyen valaki, mikor egy családhoz megy látogatóba. Miért nem mindjárt lepedőt vagy takarót is? "


Ezeket a mondatokat én sértőnek találom, már csak azért is mert semmilyen jó tanáccsal, nálam nem jobb tanáccsal segíted a kérdezőt!


Meglehet hogy te másképpen intézed el a dolgaidat.

Én a sajátomat írtam segítség gyanánt.

Nem írtam fürdőlepedőt!

De én igenis a saját holmimat szeretem. Szeretem a saját megszokott illatos dolgaimat magammal vinni, közöttük a TUSFÜRDŐT, TÖRÖLKÖZŐT IS . MERT AZOK A SAJÁTOMÉ!

NEM szeretnék allergiát kapni a mások által használt tisztálkodási eszköztől, ÉS NEM SZERETNÉK GOMBÁT v, VALAMIFÉLE FERTŐZÉST KAPNI MÁSOK TÖRÖLKÖZŐJÉTŐL!

Egyszóval, ezek egyéni ízlések, egyéni döntések.

A kérdező majd eldönti mit akar elcsomagolni.!!!

Kedves Julianna, tudom , hogy FRo-ban élsz, és nem tudom a TI tisztálkodási szokásaitokat,

De nagyon sokszor olvastam itt hogy a franciák nem szeretnek fürödni, inkább pacsulizzák magukat!

Volt aki azt írta, amikor a francia volt itt cserének, elvolt képedve , hogy az a magyar család mindennap fürdik.

Nos, én voltam az első, aki segíteni akartam a KÉRDEZŐNEK, és ha egy picit is tudtam segíteni Neki, akkor én jól érzem magam, au revoir et bonne chance!

Azt hogy Julianna mit tanácsol, az legyen a kérdező gondja!

2014. nov. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

sorry. írtam fürdőlepedő" természetesen nem lepedő, csak nagyobb mint a kisebbek, mintha írtam volna, én ha 2 hétre elmegyek, 4,5 kisebb törölközőt és kéztörlőt is viszek magammal, hisz annyi koszos helyen fordul meg az ember, hogy nem győz kezet mosni, őszinte legyek?

Tisztasági kéztörlőt is viszek magammal, illatosat fertőtlenítőset, és sok WC papírt, hogy körbe takarjam a hugyos koszos wc ülőkét!

Jobb védekezni, mint orvoshoz járni, mert ha fertőzéskapunk , az nem csak kellemetlen, de orvoshoz is kell menni, ami időrablás, és a gyógyszer, hát az bizony drága pénzbe kerül !!!

Ez csak egy jó tanács. Mindenki cselekedjen belátása szerint!

2014. nov. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves 69%-os válaszoló!


Isten látja lelkemet, eszem ágában sem volt megsérteni Téged! :-(

Te leírtad, amiket Te szoktál vinni egy-egy utazás alkalmával, de gondolom, cserediák még nem voltál. Hozzánk viszont többen is jöttek, ahogy írtam is. Hidd el, más az ilyesmi, mint egy turistautazás, sokkal otthonosabb, családiasabb.

Az a hiedelem, hogy a franciák "nem mosakodnak" nagyon régi előítélet, és lehet, hogy léteznek még ma is olyan helyek, ahol ez igaz (mint ahogy Magyarországon sem fürdik MINDENKI minden nap), de én még olyan családdal - évtizedek tapasztalatából beszélek - nem találkoztam, ahol nem tusoltak volna naponta. Talán a nagyszülőknél ez még így van, de a fiatalabb nemzedéknél már nem.

És mivel a kérdező EGY bőröndről beszélt, soknak tartottam a felesleges dolgok csomagolását.


Mégegyszer elnézésedet kérem, ha úgy érzed, megbántottalak.

Igazán nem állt szándékomban...

2014. nov. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Még annyi, ami nagyon fontos.


A mobilod a feltöltőjével,elég pénzzel is legyen feltöltve!! ERRŐL EL NE FELEDKEZZ !

A személyi irataid !!! EZEK MINDIG LEGYENEK NÁLAD, EGY ZÁRT HELYEN, LEHETŐLEG ELREJTVE NE HOGY ELLOPJÁK !

ÉS A KARÓRÁD IS VALAMINT FRAncia zsebszótár!

2014. nov. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

A KÉRDEZŐ EZT ÍRTA !


"Azt mondták 3 táska kell, egy kézi táska, egy utazó táska ami Párizsban fog kelleni és egy nagy bőrönd ami a 2 heti cuccunk"


Nos a kézitáska, ami általában egy hátitáska, ezekbe belefér és nem nehéz.

A legfontosabbak.

Napi plusz étel, ital, fájdalom és lázcsillapító, allergia és hasmenés elleni, pzsepi, wcpapir, egy kéztörlő,szótár, jegyzetf, cerka,mobil, iratok, fényképező.


Utazóba egyéb fontos dolgok!


Bőrönd: a szükséges ruhafélék.

2014. nov. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Julianna!

"Hozzánk viszont többen is jöttek, ahogy írtam is"


Elhiszem.


De ki biztosítja, hogy a Kérdező is ilyen gondos családhoz fog kerülni!

Szó szót követ. Egy idegen országban, elengedhetetlen az önmagunkra való figyelés a gondoskodás.

Ki gondoskodjon róla, rólunk, ha nem saját magunk?

Inkább egy két több cucc mint annak hiánya !

Persze tudni kéne, kisebb v nagyobb gyerek aki tud magára vigyázni, csak éppen feledékeny, mint írta.

2014. nov. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már járt nálam a csere partnerem és igen, volt olyan hogy nem fürdött, betudtam annak, hogy aznap fürdőben voltunk és ő ott letusolt (én mindig szeretem lemosni magamról a klórt és egyéb vegyszereket, de ő tudja.. ) de amikor másnak sem ment el fürödni, már szóltam neki.. udvariasan kérdeztem meg, hogy mehet-e ő először fürödni és még a hajszárítómat is felajánlottam.. szüksége volt a hajmosásra.. :| szóval kicsit félve megyek ki..
2014. nov. 3. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!