Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Green Card megszerzése után...

Green Card megszerzése után mennyi időm áll rendelkezésre az országba való betelepedésre?

Figyelt kérdés
Elnézést szeretnék kérni előre a dezinformáltságom miatt, nyugodtan javítsatok ki, ha valamit rosszul mondok. Interneten ahány oldal annyi mindent írnak, így elképzelhető, hogy helytelen dolgokat is fogok írni. Szóval.... Idén fogok érettségizni és szeretnék továbbtanulni, pontosabban fogalmazva biztosan tovább fogok tanulni bár a szak kétséges (hova vesznek fel), de szinte már biztosan tudom, hogy nem szeretnék Magyarországon élni hosszútávon. Ezért gondoltam, hogy kiköltözök Amerikába, bár ez nem olyan egyszerű. Úgy tudom, hogy minimum egy érettséginek lennie kell a zöldkártya jelentkezéshez. Ezt idén meg is szerzem majd. Tételezzük fel, hogy én októberben jelentkezek a zöldkártya-lottóra és szörnyen szerencsés leszek és megszerzem azonnal. Ez esetben mennyi időm áll rendelkezésre, hogy kiköltözzek és megmaradjon a kártya érvényessége is .(feltehetőleg 6 évig fogok egyetemre járni) A 6 év egyetem alatt, ha megszerzem a zöldkártyát, mivel miden évben jelentkezek majd a sorsolásra, akkor a tanulmányaim elvégzése után azonnal mehetek az USA-ba?

2022. nov. 1. 17:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
A zöld kártya annyit sem er mint egy leszart 100$-os. Nem tudom honnan ered ennek a miszteriuma , pedig en kint eltem. Ha on nem informatikus vagy lesz akkor nem erdemes kimenni , mert az orvos is annyitt keres itthon mint kint egy amerikai orvos.
2022. nov. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 BeefEater ***** válasza:
93%
Ha tényleg képes vagy megszerezni egy Phd -t és ráadásul valami használható területen akkor azért jó esélyed lesz, hogy találj szponzort a vízumkérelmedhez. Hasznos, Phd szintű tudással és az ország nyelvének ismeretével kb minden ország tárt karokkal fog várni.
2022. nov. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem te nem vagy tisztában a vízumlottóval. Nem automatikusan kapsz letelepedési engedélyt, hanem csak jogcímet, hogy megigényeld. Ugyanúgy rendelkezned kell a vízumkérelem feltételeinek, pl. munkaviszony/hallgatói jogviszony, lakhatás, ÉS megfelelő fedezet. Nem tudom szüleid mennyire fognak örülni, azt ugyanis bizonyítanod kell, hogy nem csimpaszkodsz bele az ellátórendszerbe.
2022. nov. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
69%

#13: 👍👍👍


Tartok tőle, hogy valamit nagyon benézett a kérdező.

2022. nov. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy mindenképpen megér egy próbát ha követed ezt a srácot példaként.

[link]

2022. nov. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Azért az tisztázzuk, hogy nem csak orvosok kapnak PhD-t. Jogászok, gyógyszerészek, de akár művészetisek is.... (még van egy pár). Gyógyszerész államilag támogatott képzésnél kb. 380 pont szükséges, hogy felvegyenek, ebből adódóan, ha őszinték vagyunk 380 pont egyáltalán nem teljesíthetetlen mennyiség. 500 pontból a tanulmányokra kapsz 100at többletpontra ismét 100at (ezekből max 1-2 pontot veszítesz), és marad 100 pont a közepeidre és 200 az emeltekre. Szóval négyes (50%-os) emeltekkel és ötös-négyes közepekkel is belehet jutni, szóval ne tegyünk úgy, hogy PhD-s szakra bejutni szörnyen nehéz (önköltséges meg 280, kész vicc....).


13. Természetesen tudom, hogy a kiválasztottaknak, csak egy bizonyos százaléka kapja is meg a zöldkártyát, de szerintem egyetemhallgatóként kétlem, hogy az esélyeim csökkennének. Jelenleg csak egy szörnyen rövid és egyszerűsített forrást tudtam elolvasni, de ebből nem találtam olyat, ahol a kritériumok nem volnának megfelelőek rám, de simán elképzelhető, hogy most hülyeséget írtam, ha majd időm engedi lehetőleg egy hivatalos angol dokumentumot elfogok erről olvasni, csak az nem 5-10 perc lesz..... De ahogy látom amúgy is el kell majd olvasnom az eredetit, mivel itt sem kaptam meg a konkrét választ a kérdésemre. Elképzelhető, hogy felkeresek egy hivatalos személyt és megbeszélem vele, hogy számomra mi volna a legkedvezőbb eset.


A plusz infókat, javításokat, ötleteket köszönöm!

2022. nov. 5. 22:07
 17/24 anonim ***** válasza:
6%
Ha rágulglizni sem tudsz a hivatalos oldalra, ahol mindent világosan leírnak, nem nagyon van értelme felsőfokú tanulmányokon gondolkodnod. Szabadbölcsész PhD sem lesz ebből. Gyógyszerész szakra meg nem bejutni nagy dolog.
2022. nov. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező!


Az általad említett szakok foglalkozásdoktori CÍMET (dr.med, dr.iur, dr.pharm stb stb) adnak, nem doktori FOKOZATOT (PhD)! Ennek tudatában válassz szakot! :) Habár elkanyarodtunk a témától, de az egyetemre bejutni senki mem mondta, hogy nehéz :D Majd az első szigorlatnál lesz az, ahol a profnak rossz kedve van ezért random megbuktat.

2022. nov. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

17. Egy szóval nem állítottam, hogy könnyű megszerezni a PhD-t. Annyit mondtam hogy doktori címet adó szakra nem szörnyen nehéz bejutni. Értem és tudom is, hogy egyetemet végezni nem könnyű, csak valamelyik hozzászóló írta, hogy lehetőlég még ne ezzel foglalkozzak és én ezt hoztam ellenérvnek, hogy jelenleg még nincs olyan sok teher a vállamon.


18:Kérlek olvasd el "A megszerzés folyamata" alcím alatti első kettő sort! [link]

2022. nov. 6. 11:13
 20/24 A kérdező kommentje:
Három sort* elnézést...
2022. nov. 6. 11:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!