Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Green Card megszerzése után...

Green Card megszerzése után mennyi időm áll rendelkezésre az országba való betelepedésre?

Figyelt kérdés
Elnézést szeretnék kérni előre a dezinformáltságom miatt, nyugodtan javítsatok ki, ha valamit rosszul mondok. Interneten ahány oldal annyi mindent írnak, így elképzelhető, hogy helytelen dolgokat is fogok írni. Szóval.... Idén fogok érettségizni és szeretnék továbbtanulni, pontosabban fogalmazva biztosan tovább fogok tanulni bár a szak kétséges (hova vesznek fel), de szinte már biztosan tudom, hogy nem szeretnék Magyarországon élni hosszútávon. Ezért gondoltam, hogy kiköltözök Amerikába, bár ez nem olyan egyszerű. Úgy tudom, hogy minimum egy érettséginek lennie kell a zöldkártya jelentkezéshez. Ezt idén meg is szerzem majd. Tételezzük fel, hogy én októberben jelentkezek a zöldkártya-lottóra és szörnyen szerencsés leszek és megszerzem azonnal. Ez esetben mennyi időm áll rendelkezésre, hogy kiköltözzek és megmaradjon a kártya érvényessége is .(feltehetőleg 6 évig fogok egyetemre járni) A 6 év egyetem alatt, ha megszerzem a zöldkártyát, mivel miden évben jelentkezek majd a sorsolásra, akkor a tanulmányaim elvégzése után azonnal mehetek az USA-ba?

2022. nov. 1. 17:25
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
9%

16: idézd már, ki írta, hogy csak orvosok kaphatnak PhD-t...???


Valami nagyon nagy katyvasz van a fejedben, szerintem előbb szerezz versenyképes diplomát, és úgy 10 év múlva próbálj nekiindulni az egésznek. MIkor már lesz olyan referencia mögötted, amire "ráharapnak" kinti potenciális munkaadók.

2022. nov. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
34%

21

Szerencsétlen már annak is örülhet, ha az érettségi meglesz :D

2022. nov. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
50%
22: :))))
2022. nov. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
49%

Szia, hogy legyen egy segítő válasz is.

-Jelentkezés október-november

-Sorsolás májusban

-aztán papírokat le kell adnod, nyár körül interview ha a sorszámod túl nagy, az sem biztos, hogy behívnak interviewra, így a kihúzott lehetőség is elúszik

-Ha kihúztak és meg van az interview, januártól kell kimenned fél éven belül

-Ha megkaptad a zöldkártyát és az ottani "TAJ" számot, akkor haza utazhatsz egy kicsit hosszabb időre


Angliába sajnos nem tudsz menni csak vízummal, mivel nem EU tag többet. Ha PHD-t végzel oda erős angol kell, így az Angliai bevándorlásnál szponzort viszonylag hamar találsz.


Mivel még van 6 éved hátra a tanulmányaidból, megpróbálhatsz fix jövedelemre szert tenni, 6 évig spórolni és ha még lehetőség lesz az EB3 vízum akkor arra befizetni. Sajnos minden évben elé meredeken nől az ára, kb 10-12 ezer dollárral keződött, ebben az évben 16-18 ezer dollárra nőtt az ára, és jövőre tervezik közül 30 ezer dollárig növelni.


Add be a jelenetezésed minden évben a zöldkártyára, talán be jön. Ami fontos, hogy értettségi és jelenleg 20ezer dollár kell, hogy legyen a számládon. Ez nem lehet kevesebb, mivel interviwenál megnézik, hogy ne legyél az állam terhére.

2022. nov. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!