Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen Kanadában most a...

Milyen Kanadában most a helyzet? Milyen ott élni?

Figyelt kérdés

Valamiért mindig is vonzott Kanada és a mai magyarországi helyzet egyre jobban arra kényszerít, hogy útra keljünk párommal. Németország és Kanada között vacillálunk. Főleg azért, mert angol és német nyelvtudásunk van. Párom informatikában, én pedig fodrászatban tudnék dolgozni, de eladóként is megállom a helyemet, mert abban is van tapasztalatom, ahogy takarításban is. Szóval feltaláljuk magunkat, nem vetünk meg semmilyen melót és ahogy írom, a nyelvvel sincs probléma. Eddig a haza és a család szeretete tartott vissza, de muszáj a jövőre gondolnunk, arra, hogy egyszer szeretnénk gyereket is, de ebbe az országba nem merünk vállalni. Hiába dolgozunk, házunk/lakásunk sose lesz és úgy érzem a gyerekvállaláshoz is kevés amit itt összeszedünk (mert nem 3-4 gyereket szeretnék, max 2-t, amire kb semmit nem ad a kormányunk).

Tudom, hogy máshol sem kolbászból van a kerítés, de ami itthon van, az már élhetetlen, a társadalomról nem is beszélve. Az oktatás is nagyon elavult, egyre több a kisebbség is az iskolákban. Már az én fiatal koromban is nehéz volt tőlük tanulni, a tanárokat fenyegették, volt amelyik kezet is emelt rá. El se tudom képzelni, hogy most mi lehet a helyzet és nem akarom ezt a gyerekemnek.



2022. dec. 8. 11:19
1 2
 11/11 Huddersfield ***** válasza:
Sok sikert amugy a kivandorlashoz, es gratula hogy igy dontottetek.
2023. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!